17 C
İstanbul
Perşembe, Nisan 18, 2024

Tek Mekanda Geçen Film Önerileri

Bu yazımızda sizlere tek mekanda geçen filmler derledik. Geçmişten günümüzde bir çok izleyicinin dikkatini çekmeyi başaran ve yapımcısını da daha düşük bütçesi ile mutlu eden tek mekanlı filmler mekan algısını seyirciye çok daha iyi taşıdığından, drama bütünlüğü ve hikaye akıcılığını da seyirciye kolayca geçirerek gönüllerde daha kolay yer ediyor. En iyi tek mekan filmleri listesi 24Okur farkı ile sizlerle.

Tek Mekanda Geçen Filmler – En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

The Man From Earth (Tek Mekanda Geçen Filmler)

The Man From Earth - Dünyalı - Tek Mekanda Geçen Filmler - En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

Tek bir evde geçen film, ilgi çekici konusu ve diyaloglarıyla izleyiciyi içerisine kolaylıkla çekip hikayenin sonuna kadar sürüklüyor. Filmin konusu kısaca şöyle, 14 bin yıldır yaşadığını iddia eden bir adam bir grup akademisyen arkadaşını söylediğinin doğru olduğuna ikna etmeye çalışıyor ancak elinde söylediklerini destekleyecek hiçbir materyal yok.

2007 yapımı ABD filminin yönetmenliğini Richard Schenkman, senaristliğini Jerome Bixby yaparken başrolde ise David Lee Smith var.

Ağustos Böcekleri Ve Karıncalar (En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi)

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar - En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

Yönetmenliğini ve senaristliğini Erhan Tuncer’in yaptığı, başrollerinde Gün Koper, Bennu Yıldırımlar, Erdem Akakçe ve usta oyuncu Yücel Erten’in bulunduğu 2016 yapımı festival filminde birbirileri ile iyi ilişkileri olmayan ve uzun zamandır görüşmeyen 3 kardeş, ölmek üzere olan babaları dolayısıyla yeniden bir araya gelirler. Kardeşlerin miras kavgasına tutuşmasıyla eski defterler birer birer açılır. Kardeşler arasındaki iletişim bozukluğunun ön planda tutulduğu film; ağır temposuna karşın, yaratılan gerçek atmosfer ve diyaloglar ile bu tarz filmleri sevenler için iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıca film, her ne kadar monoton bir havada ilerlese de finali sizi oldukça vuracaktır. Tek Mekanda Geçen Filmler – En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

READ  I Am Mother

The Hateful Eight (En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi)

Nefret Sekizlisi (The Hateful Eight) - Tek Mekanda Geçen Filmler

İlk çeyreği fırtınalı ve karlı havada bir fayton yolculuğuyla geçen filmde; yolcuların biri bir cellat, biri onun yakaladığı kaçak, biri bir kelle avcısı ve diğeri de kasaba şerifi olduğunu iddia eden güneyli bir haydut. Bu dört tehlikeli kişi, fırtınadan korunmak için bir konaklama yerine sığınırlar ancak onları orada mekanın sahibi değil, kendileri gibi tehlikeli 4 kişi karşılar. 8 ürkütücü karakter, şiddetli fırtına nedeniyle beraber konaklamak zorundadırlar. Klasik bir Tarantino filminde aradığınız her şeyi bu filmde de bulacaksınız.

Karakterler arasında geçen ilginç diyaloglar, anlatılan ilgi çekici hikayeler ve kaçınılmaz olarak şiddet. 2015 yapımı filmin başlıca rollerinde Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth, Michael Madsen ve Bruce Dern yer alıyor

Phone Booth (Tek Mekanda Geçen Filmler)

Telefon Kulübesi - En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

Başarılı bir reklamcı olan Stu Shepard, özel görüşmelerini yaptığı bir telefon kulübesinde bir gün her zamanki gibi görüşmesini yapıp gidecekken telefon çalmaya başlar. Shepar’dın telefonu açmasıyla gerilim dolu dakikalar onun için başlar. Dürbünlü silahıyla Shepard’ı hedef alan bir katil, eğer istediklerini yapmadan telefon kulübesinden ayrılırsa onu öldüreceğini söyler. Zaman ilerlemesine rağmen kulübeden bir türlü ayrılmayan Shepard, dikkatleri üzerine çeker. Onu kulübeden çıkarmak isteyen bir adam da keskin nişancı tarafından vurulup öldürülünce olaylar iyice kızışır. Bir taraftan polisler olayın sorumlusu olarak gördükleri Shepard’ı tutuklamak isterken diğer taraftan keskin nişancı, Shepard’ın kulübeden ayrılmasına ve polislere olayın aslını anlatmasına izin vermez. Tek Mekanda Geçen Filmler – En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi
Gerilimin her dakika arttığı ve temponun hiç düşmediği 81 dakikalık bu film, tek bir mekanda geçen filmler arasında sürükleyicilik olarak kesinlikle başka bir noktada.

READ  Ümit Özdağ Kimdir?

Senaryosunu Larry Cohen’in yazdığı 2002 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Joel Schumacher otururken başrolde Stu Shepard karakteriyle Colin Farrell yer alıyor.

Breakfast Club (En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi)

The Breakfast Club - Tek Mekanda Geçen Filmler

Farklı suçlar nedeniyle cumartesi gününü okulda geçirme cezası alan 5 öğrenci, kapalı bir ortamda gün boyunca beraber vakit geçireceklerdir. Aynı okulda olmalarına rağmen farklı sosyal çevrelere sahip ve birbirilerinden tamamen uzak bu farklı 5 karakter, bu zorunluluk hali ile ilk kez kendi içlerinde iletişim kurar ve birbirlerinin dünyalarını öğrenmeye başlarlar. Hem birbirilerine karşı olan ön yargılarının konuşulduğu hem karakterlerin kendilerine bile söyleyemediği hislerinin açığa çıkarıldığı diyaloglar, sert bir yüzleşme tadındadır.

Tek Mekanda Geçen Filmler – En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

Gençlik/dram türünde kategorilendirebileceğimiz 1985 yapımı filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini John Hughes yaparken başrollerde ise Emilio Estevez, Anthony Michael Hall, Judd Nellson, Molly Ringwald ve Ally Sheedy yer alıyor.

Ev – (Tek Mekanda Geçen Filmler)

Ev - Tek Mekanda Geçen Filmler - En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

Televizyon şovlarındaki yapaylığa önemli eleştiriler getiren filmde “Biri Bizi Gözetliyor” tarzı bir yarışma programında yarışmacılar evde rutin şekilde vakitlerini geçirirken eve silahlı birisi girer ve tüm yarışmacıları rehin alır. Saldırgan, yarışmacılara kendi kurallarıyla kendi oyunlarını oynatmaya başlar ve içeride olanlar tüm ülkede canlı olarak yayınlanmaya devam ederken gerilim de her geçen dakika artmaya devam eder. Tek Mekanda Geçen Filmler – En iyi Tek Bir Mekan Filmleri Listesi

Caner Özyurtlu’nun yazıp yönettiği 2009 yapımı filmin başrolünde silahlı saldırgan rolüyle Deniz Celiloğlu var.

Tek Mekanda Geçen Filmler Benzeri 24Okur Makalelerine Göz Atın!

READ  Anlaşılmayan Bir Yalnızlık
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles