20.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Sevgili Dostum

Sevgili Dostum,

Neden bu kadar geç kaldın? Mektubunu daha yeni aldım, oysa sana yazdıktan sonra dört kış geçti. Bilmez misin benim gezegenimde zaman çok hızlı, ben de sabırsızım. Nasılsın, iyi misin? Günlerini nasıl geçiriyorsun?

Gezegenini bir türlü düzene sokamamışsın öyle yazmışsın. Daha yolun çok başındayız. Kendi gezegenimizi kuracağız diye çıktık ama inan ben de zorlanıyorum. “Bu yaşımızda nereden çıktı bu fikir?” diyorum sürekli kendime. Ama dur hemen kaymasın umutların yıldızlarla birlikte, çok şey atlattık. Yan yana olmasak da biz hep birlikteyiz unutma. Birkaç gündür gezegeninin ışığını göremiyorum. Yıldızın mı parlamıyor yoksa? Sabahları en sevdiğin şarkılarla da karşılamıyorsun sanırım. Eskisi kadar sesini duyamıyorum. Yoksa gezegenlerimiz uzaklaşıyor mu birbirinden, olabilir mi böyle bir şey? 

Sana gönderdiğim çiçekleri bahçene ektin mi? Nasıl benimseyebildiler mi toprağını? Her çiçek her toprakta yaşayamaz en iyi sen bilirsin bunu. Kendi evimi geçen kış bitirdim. Sadece bahçem kaldı. Havalar biraz daha ısınsın, halledeceğim. Kendi evini merak ediyorsundur. Dün oraya doğru yürüdüm. Bir şey kalmamış, yakında biter. İstediğin renge boyarsın geldiğinde. Tüm sevdiklerimin bir evi var gezegenimde hepsi bitmek üzere. Dün tüm gezegeni dolaştım neredeyse. Çok güneş alan bir yer var oraya ne eksem diye düşünüyorum. Bir fikrin olursa yaz. 

Unutmadan gezegenime birilerinin gelip gelmediğini sormuştun. Birkaç ustadan başka kimse yok. Bi süredir ziyaret eden olmadı. Kendimi ve gezegenimi dinleyip, düzenlemeye oldukça vaktim var. İyi mi kötü mü oldu bilmiyorum.

Başlarken de dediğim gibi zaman sorununu bir türlü halledemedim. Çok hızlı gerçekten. Aslında geç kalacağım ya da yetişmem gereken bir işim yok artık. Yine de geçen zamanı daha iyi hissetmeyi özlüyorum. Sevdiğim mevsimde daha çok kalmak istiyorum. Böyle elime bir kitap verilmiş heyecanla okumaya başlamışım da daha sayfayı çevirmeden elimden alınmış gibi. 

READ  Vâveyla'nın Ölümü / Göklere Son Mektup IV

Bunu bir şekilde halletmeliyim. 

Birkaç fotoğraf gönderiyorum. Ve iki gün sonra gül mevsimi başlıyor. Renk renk tohumlar koydum. Umarım zamanında eline geçerler. Mektubu burada bitirip en yakın yıldıza koyacağım. Umarım yıldız en kısa zamanda senin gezegenine doğru kayar.

Hoşça kal.

Related Articles

2 YORUMLAR

    • “Yıldızım senin için herhangi bir yıldız olsun. Böylece gökyüzündeki bütün yıldızlara bakmayı seveceksin… Hepsi senin dostların olacak.” -Küçük Prens

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles