20.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

3 Oda 1 Salon

– İyi günler “Satılık 1 m2 hayal” ilanınızı gördüm, onun için gelmiştim. Bilgi alabilir miyim?

– Hoş geldiniz. Tabi ki her gün özenle tazelenmiş ve hiç ihmal edilmemiştir. Değişen parçası olmamakla birlikte tek kişilik eksik parçası var.

– Peki madem bu kadar güzel kurduğunuz hayalinizi neden satıyorsunuz?

– Kalbim 3 oda 1 salon hepsine yetişemiyor  bu yüzden onu, benim gibi bakacak birine satmaya karar verdim. Benim için ne kadar zor bilemezsiniz. Eksik parçası sizin için sorun olur mu? 

– Yıllardır hayal alıp satıyorum bazılarını da kendime saklıyorum. Hepsinin bir saksısı var orada büyüyor ve çoğunlukla şekil değiştiriyorlar. Eksik parçası şekil değiştirdiğinde orayı tamamlayacak birini bulurum. 

– Anlıyorum. 

– Sizden bir şey istiyorum. Bu süreç boyunca hayalinizi lütfen aklınızdan geçirmeyin. Yeni şeyler ekleyip canlandırmayın. Birbirinizden kopmak için zamana ihtiyacınız var.

– Bu gerçekten zor olacak. 

Kısa bir sessizliğin ardından…

– Anlaştık o zaman hayalinizi bu saksıya ekebilirsiniz. 

Bu kadar kolay sonlanmaz hiçbir şey.

Kimi zaman hiç uyunmamış geceler ertesinde pazartesiler cuma, cumalar pazartesi oldu. Hayalini zihninin ufacık bir köşesinde yaşatmaya devam etti. Belki isteyerek belki istemeden… O zaman neden satmıştı, kim bilir? 

Ama yanlış yaptığının farkına varmıştı. Kalbimde yer yok diyerek sattığı hayal, yerini daha çok yer kaplayan bir boşluğa bırakmıştı. 

Hayali satın alan adam geldi ve hayali geri  vermek istediğini söyledi.

– Size zihninizde canlandırmayın, demiştim. Ama görüyorum ki siz onun tekrar zihninize ekip büyütüyorsunuz. Çünkü hayaliniz asla şekil değiştirmiyor. Size ait olan bir eksikliği başkası kapatamaz. 

– Yapabilirim sanmıştım ama düşünmeden edemiyorum. Sanırım onu içimde saklamayı öğrenmeliyim. Eksik bir parçasıyla birlikte…

Her parçamızı yaşayarak tamamlıyoruz. Belki zaman verirsek birçok şeyi tamamlarız ve her hayalimize yetecek gücümüz olur.
Eksik ya da uyumsuz bir parçanızın olmaması dileğiyle…

READ  Ordadır Bayram, Ordadır İstigmam

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles