26.4 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Karantina Favorileri

Dünyanın yaşadığı pandemi felaketinden dolayı evimizde karantinada kaldığımız günler gittikçe uzayınca, evde sıkılmamak adına yaptığımız etkinlikleri sosyal medyada paylaşıyoruz.

Ünlü, ünsüz herkesin evlerine canlı yayınlarla konuk olduğumuz, evi fırına çevirdiğimiz şu günlerde siz hangi karantina favorilerini yaptınız bakalım

  1. Ekmek Yapmak

Sokağa çıkma yasağı gelir gelmez herkes de bir ekmek yapma telaşı başladı, normalde evde ekmek tüketmeyenler bile evde ekmek yapmaya kalktı, haliyle marketlerde mayalar da tükendi. Fırınlar açık olsa dahi evde ekmek yapmaktan vazgeçmeyen halkımız ramazan ayına geçmemizle ekmek yerine pide yapmaya başladı, ekmekle pideyle kalır mı çeşit çeşit pizzalar, pastalar yaptılar, hepsi nefis görünüyordu. Bende ekmek yapmasam da dondurulmuş baget ekmeklerden alıp fırında yapıyorum ? ama pizza yapmadım diyemem, özellikle tost ekmeklerinin üzerinde yapılan pizza favorimiz oldu hem pratik hem lezzetli. Hamur ile yaptığımı saymıyorum mayayı fazla kaçırmışım çaktırmayın. ?

2- Peki kahve severler hiç boş durur mu yapıştırmışlar Dalgona Kahvesini , hala denemediyseniz şuradan tarifine ulaşabilirsiniz. İnternet’te çok fazla dilden dile yayılmadan burada tarifini yayınlamıştım ? sonra patladı gitti. Her influencer tarif paylaştı ama biraz geç kalmışlardı, 24okur.com okuyucuları zaten tarifi çoktan denemişlerdi, öyle değil mi? ?

3- Tiktok videosu batağı, batak diyorum çünkü girdiniz mi çıkamıyorsunuz. O kadar yaratıcı videolar var ki özellikle bazı kişiler baya emek sarf ettikleri aşikar, gerçekten emek vererek yaratıcı videolar ortaya çıkartanlara kocaman tebriks. Zaten maksat eğlenmek, iyi vakit geçirmek. Benim de tiktok hesabım var arada bende paylaşımlar yapıyorum takip etmek isterseniz tiktokda arama yerine nirvanabb yazabilirsiniz 2 b ile, aslında tek b olanda benim ama önceden açtığımı unutup yeniden açmışım aktif olan  2tane b olan?

4- Resim Yapmak, tablo yapmak; siz hala evinize kanvas ve guaş boya söylemediniz mi? Aslında bu trendi beğendim. Neden? Çünkü insanlar yeteneklerini keşfetmeye fırsat yakaladıkları için, bende bir şeyler çizmeye başladım ama tablette çiziyorum, şimdilik orası bana yetiyor.

READ  Neden Spor Yapmalıyım?

5- Canlı yayın yapmak, eğer canlı yayın yapacak herhangi bir yeteneğe veya bilgiye sahipseniz, e hadi hiç yoksa komikseniz hemen izlemeye gelelim. Şarkıcıların yaptığı canlı yayınlar keyif verdi, evimizde konserde gibiydik, canlı canlı dinledik. Sizin favori canlı yayıncınız kim yorum bırakın.

6- Batik Tişört yapmak ( tie dye t shirt) – Genç kızlarımızın bir batik tişörtü olmasın mıydı? Hem de kendi yaptıkları, hemen internetten kumaş boyalar söylensin, bide lastiği unutmayalım bağlamak için. E hadi ne duruyorsun hala yapmadınız mı? Bende yapmadım henüz buradan puan kırabilirsiniz. Ama çok güzel durmuyor mu ?

7- E yedik içtik eğlendik peki ya spor? Evde yoga yapanlar, canlı yayında spor yapanlar, ya da yapmaya çalışanlar olarak bence bu karantinada aldığımız kilolar sayılmasın dimi ama? Evet bence de sayılmasın dediğinizi duyar gibiyim, anlaştık o zaman. Yazın da karantinada geçerse kilolarımızı kimse görmez (Umarım geçmez de bi kaç kilonun lafı olmaz aramızda, kimse kimseye kilosunu sormasın çıkınca).

8- Eski dizilere düştük mü arkadaşlar? Beni soracak olursanız sanki hiç izlememiş gibi Aşk-ı Memnu batağındayım. Her sabah Ziyagil yalısındayım. E bide netflix var ama onlar eski sayılmaz. Gündüzleri dekorasyon ile ilgili programları izliyorum, önceden Akşamları Instant Hotel izliyorduk ama bitirdik onu çok güzel tavsiye ederim. Kısaca bahsedecek olursam, evini kiraya verenlerin yarıştığı bir yarışma programı aslında. Herkesin evinde kalıp evi puanlıyorlar ve en son jüri puanlıyor, yarışmacılar çok komiklerdi baya eğlenmiştik.

9- Ukulele Çalmak, evinde enstrüman çalmaya çalışmak, resim yapmak bunlar bana güzel geliyor. İnsanlar hobilerini yapıyor veya yeni yeteneklerini keşfediyor. Benim de instagramdan takip ettiğim bir hesap evden çaldıkları şarkıları paylaşıyorlar.

10- Artık sona doğru yaklaşıyoruz 10 tane madde belirlemiştim tabi daha karantinadayız kesin çoğalır. Sizin bildiğiniz başka varsa yorumlara yazın bakalım daha neler neler varmış ? E temizlik imandan gelir bu kadar yemeği yedik, resmi yaptık, evi kim temizleyecek ve düzenleyecek? Hadi o zaman yazlık kışlık ayırımından başlayabilirsiniz.

READ  Köksal Engür Vefat Etti

Ben dün makyaj malzemelerimin olduğu dolabı düzenledim, ayakkabılığı düzenledim, giymediklerimi ayırdım. Terapi gibi oluyor, insan rahatlıyor fazlalıklardan kurtulunca.

Biraz fazla uzun bir yazı oldu ama bu da bana karantinada iyi gelen şeyler arasında, yazmak. 11. maddeyi kendime koyuyorum blog yazmak.

Bir an önce herkesin çok sağlıklı olduğu, birbirine kavuştuğu güzel günlerin gelmesi dileğiyle.

Buraya kadar okuduysanız yorumlarınızı bekliyorum skorunuz kaç? Hangi karantina rutinlerini yaptınız bakalım, hangi challengelara katıldınız bekliyorum.

Kendinize iyi bakın.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles