27.6 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

Merkür Retrosu: Gizli Bilgiler Açığa Çıkıyor!

Eyvah Retro! Ne yapacağız biz? Hapı yuttuk modunda mıyız? Ama gezegenler bize gıcık oldukları için, kıl olduğu için retro yapmazlar arkadaşlar. Neden retro yaparlar?

Bir taraftan Mars Retrosu ile başlarken şimdi ise Merkür Retrosu 14 Ekim’de başlıyor. Bu retro diğerlerine benzemeyen bir retro; derinlemesine, içten içe ağır hissedeceğimiz zamanlar…

Bence Merkür Retrosu’na “İçsel Muhasebe” diyerek de adlandırabiliriz.

İşte o her birimizin bildiği, etkilerini az çok öğrendiği, Astroloji’nin en meşhur Retrosu olan “Merkür Retrosu”na bir adım artık!

⏳ İlk olarak bugün Akrep burcunda başlayacak olan Merkür’ün geri hareketi 28 Ekim itibari ile Terazi burcunda geri ilerlemeye devam edecek. Ve sonrasında artık bizleri rahat bırakacak.

⏳ Merkür iletişim ve düşünce şeklimizi temsil ettiği için bu dönemde iletişim kanallarında (telefon, bilgisayar, tablet vb.) ciddi aksaklıklar meydana gelebilir. Zihnimiz bulanık olabilir, olayları tarafsız ve olduğu gibi görmek zorlaşabilir.

⏳ Yılda 3 veya 4 kez geri hareket eden Merkür aslında bizlere biraz durup düşünmek, kendimize dönmek ve de yeni bir şeye başlamadan önce elimizdekini veya uzun zamandır düşündüğümüz fakat hep yarım kalan şeyleri yapmak için verilen bir zamandır aslında.

⏳ Akrep burcundaki geri hareketi sırasında (14 Ekim- 28 Ekim) ilk olarak sözlerimiz ile yaralamak yerine iyileştirmeye, derinlemesine çalışan zihnimiz sebebi ile takıntılı düşünceler arasındaki o ince çizgiyi çizmeye dikkat etmekte fayda var.

⏳ Akrep Dünya’dan olmayan ve bizden gizleneni temsil ettiği için bu dönemde gizli saklı ne varsa ortaya çıkacak, dikkatli olunmalı.

⏳ Terazi burcundaki geri hareketi sırasında ise (28 Ekim- 4 Kasım) beklenen o malûm eski partner dönüşleri yaşanabilir. Fakat unutmamak gerekiyor ki retroda gelen retroda gider!

READ  Yılın Son Dolunayı

⏳ Ayrıca ikili ilişkilerde yaşanacak her tartışmaya ve sonuna dikkat edilmeli, retro dönemi sonrası pişmanlıklar yaşanabilir.

(Bu yorumlar gökyüzünün genel durumuna bakarak yapılmıştır ve bireysel haritalarda farklı etkilere sebep olabilir.)

Evren bize diyor ki: “Bir dur, dinle ve etrafına bak!”

Ben Merkür’ü hep öyle olumsuz algılayan bir insan değilim. En güzel yazılar, en güzel araştırmalar, en kendi içinize çekildiğiniz ve hayatınızı şöyle gözden geçirdiğiniz zamanlar Merkür gerilemesine denk gelir. Daha sezgisel, daha derin, daha meraklı…

Bir dur, dinle ve etrafına bak! Rekabet tırmanışa geçiyor! Hırs azim ve mücadelenin hat safhada olduğu günlere hazırlanın! En ama en kötü zamanlar, aslında, mucizeler için gök kapılarının en çok açıldığı zamanlardır! Yeni ayın enerjisine girdik ve gök kapıları mucizelere açılmak için bizleri bekliyor!

Bugün kendi kendimizi motive etmeye çalışmalıyız. Ay’ın yapacağı olumlu açılar bizi gün boyu destekleyecek. Farklı bir şey yapıp onu paylaşmak kelebek etkisi gibi mutluluğun bulaşıcılığını ortaya çıkaracak! Sadece gönlü zengin olanlar fedaya açar kapılarını. Gönlünüzü zengin tutun ve bugün bir parçanızı maddi ya da manevi feda etmeye çalışın. ?

İnanç ve ümitle,

Gökyüzünüz ve yolunuz ışıldasın… ?

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles