12.6 C
İstanbul
Salı, Kasım 28, 2023

Mavi Dolunay

Ekim ayını son olarak 31 Ekim saat 17.49’da Boğa burcunun 8 derecesinde gerçekleşecek olan Dolunay ile kapatıyoruz.

Her yıl 12 dolunay yaşanırken 2020 yılında Mavi Dolunay ile birlikte 13 dolunay meydana geleceği NASA tarafından günler önce açıklanmıştı. Bir takvim ayında yaşanan ikinci dolunay olarak adlandırılan “Mavi Dolunay” düşünülenin aksine Ay’ın mavi renkte görülmesi anlamına gelmiyor.

Mavi Ay, dolunay evresinin ay içerisinde ikinci defa meydana gelmesidir. İsimden dolayı Ay’ın farklı bir renge bürüneceği düşünülse de herhangi bir renk değişimi olmayacak arkadaşlar.

Bir ayın içinde iki dolunay pek rastlanan bir şey olmasa da 2020 yılında ne sıradan oldu ki bu olsun dedirtir cinsten.

ANAHTAR CÜMLELER: Sessiz volkan patlar! Yer altındaki ölüler uyanır! Radikal değişikliklerle durgunluktan çıkılır!

Astrolojik anlamda 31 Ekim Dolunay’ı şok etkisi yaratması muhtemel dolunay! Merkür Retrosu var içinde; gizli bilgiler dökülüyor ortaya. Uranüs var işin içinde, şok olunacak olaylar var. Muhtemel şu cümle düşecek dilimizden:

“Ah be dünya! Sen dönüyorsun onu anladık da bu insanlar senden daha hızlı dönüyor hem de ortada hiçbir yörünge yokken.”

Boğa burcundan bahsetmek gerekirse güven ihtiyacı, para, toprak, gayrimenkul yatırımlar, yeme-içme, konfor, sanat, boyun ve boğaz bölgesi ile etkilidir.

Dolunay, Güneş ile Ay’ın karşı karşıya gelmesi durumudur. Yani erille dişil, bilinçle bilinçaltı, mantıkla duygular karşı karşıya gelir ve dolayısıyla burada bir çatışma söz konusudur. Bu dolunay gergin enerjilidir fakat ayın en görünür pozisyonda olması çok önemli ve kıymetli zamanlara da işaret eder.

Her ay Dolunay yaşıyoruz ama Güneş, Uranüs’e yılda bir kez karşı çıkar. O da bugün!

Başrol oyuncumuz Uranüs: Beklenmedik, şok edici, sıradışı ve bir elektrik etkisiyle uyandırıcı etkiye sahiptir. -Sarsıcı depremler, elektrik elektronik, uçaklar, uzay, şimşek ve yıldırımlar gibi- bir anda hayatımızı sarsıtıcı “Şok şok şok!” “Flaş flaş flaş!” dediğimiz olayları temsil ediyor.

Bu dolunayda değişime direnmek yerine, esnek olmaya çalışmak önemli görünmekte. Beklenmeyeni beklediğimiz bir dolunay olabilir arkadaşlar!

Bu dolunay Uranüs kavuşumlu bir dolunay olacak. Güçlü bir serbest bırakılma ihtiyacı yaratacak. Zincirleri, sınırları, paradigmaları kırmamıza zemin hazırlıyor. Gökyüzü hızlanma hissi veriyor ama gökyüzünün iki üyesi Merkür ve Mars frene hızlıca basıyor. (Anlatırken bile heyecanlandım.) Onlarda çok yoğun geri dönüş süreçlerini bitirmeye çalışıyorlar.

Dolunayların da bir aydınlanma, farkındalık ve değerlendirme süreçleri olmasından dolayı;

  • Güven duyduğumuz, sarsılmaz dediğimiz, sağlam olduğunu düşündüğümüz şeylerle ilgili şok edici ve beklenmedik durumlar yaşayabiliriz.
  • Özellikle de finansal konularla ilgili ani olaylar (beklenmedik borç gibi) sarsıcı olabilir.
  • Daha önceden fark etmediğimiz bir şeye karşı artık uyandığımızı hissedebiliriz.
  • Elektronik aletlerde bozulmalar olabilir. Elektrik çarpmalarına dikkat.
  • Sinirsel gerginlikler ve ani çıkışlar ilişkileri yıpratabilir.
  • Boyun ve boğaz bölgesi hassasiyetleri ile hastalıklara dikkat.

Mavi Dolunay’dan etkilenecek burçlar: Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burcu kişiler. (Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olsun.)

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı gerçekleşen sonlanmalara hazırlıklı olmalıyız. “Ayyy ben şokkk” sözünü çok fazla duyacağız önümüzdeki hafta…

Konfor alanlarımız neyse o alanda sınanabiliriz. Meslek, ev, aile, iş, eş, arkadaşlık, çocuk, parasal konular gibi…

Ama şunu unutmayalım: Bizi tanımlayan şey koşullar değil. Günü belirleyen gökyüzü haritası değil. Kaderini şekillendiren tavrındır! Bir gülümseme giyip gelecek olanların tadını çıkarmalısın bence.

Harika bir Mavi Dolunay etkileriyle, güzel değişimler diliyorum.

Ne demiş Şems-i Tebrizi:

“Düzenim bozulur hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını.”

Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles