16.7 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 19, 2024

Mars Retrosu: “Asla Deme Asla”

Veee uzun zamandır beklenen Mars Retro başlıyor. Yani savaş gezegenimiz, yaşam enerjimizi veren gezegen, sevgili Ares dinlenmeye çekiliyor. Bu dönem 9 Eylül’de başlayarak 14 Kasım’a kadar devam edecek. Motivasyonumuzun düşük olacağı, yeni bir işe başlarken elimizin kalkmak bile bilmediği zamanlar…

Aşkın ve sevdanın güzel kadını Venüs’ün ilişkiler arenasını kasıp kavuran retrosundan yaralarımızı daha yeni iyileştirirken geldi çattı Venüs’ün sevdiceği savaş tanrısı Mars’ın retro zamanı.

Zaten uzun zamandır birçok gezegenin retrosunu deneyimliyoruz ancak Mars kişisel gezegen olması itibari ile ayrı bir önem taşıyor hayatımızda. Özellikle de ateşli ve patlamaya hazır bomba gibi olan yönettiği Koç burcunda olması yangına yine körükle gidiyor diyebiliriz. Yöneticisi olduğu Koç ve Akrep burçlarının şimdiden dikkatine 14 Kasım’a kadar ‘Yanıyorsun Fuat Abi!’

Bir gezegen retro olduğunda astrolojik boyutta etkilerine bakıldığında o gezegenin temsil ettiği alanlarda da yavaşlama, gerileme, sorunlar ve garip garip haller görülebilir. Haliyle Mars dedik, harekete geçme enerjisi dedik, güç, cesaret, savaşma gücü, dürtüler dedik…

Bu sürecin en tehlikeli yapısı açıkçası birçoğumuzun ‘Mazeretim var asabiyim ben.’ diye dolaşması daha doğrusu bu asabiliği ne yazık ki pasif agresif şekilde içte yaşanması. Merkür Retrosu iletişimde, trafikte, teknolojide cızır cızır sorunlar yaratırken Mars Retrosu yaşama sevincimiz, motivasyonumuz ve ilişkilerimizde görüntüsü gidip gidip gelen tüplü televizyon gibi olabilir. ‘Adapazarı merkez kafasına göre herkes’ modu zarar getirebilir.

READ  Mavi Dolunay

Evren bize diyor ki: “Yavaşla!”

Zaten şöyle bir düşünüp baktığımız zaman arkadaşlarım, eylem demek yani bir şeylere aktiflikle adım atarken hayat bizimle hep konuşur. Bir anda bir şeyleri yapmaya çalışırız pat ayağımız burkulur bir şeyler olur… Orada ne demeye çalışıyordur vücut? ‘Sen çok hızlı gidiyorsun biraz otur.’ Birazcık dinlenmek ve arka planda bir şeyleri gözlemlemek gerektiği bir zamandasın diyordur size. Onun için Mars’ı ve Mars etkileşimi ile gelen sıkıntılara ve kaygılara dikkat etmemiz gerekiyor.

9-10 Eylül’de Mars Stationary (Durağan) ‘S’ pozisyonunda. Yani dur diyor bize.

Asla Deme Asla!

Biliyoruz ki Yaradan dağına göre kar yağdırır. Yani bir sıkıntı geliyorsa onun için kılıç ve miğferlerimizi alma etkisi de geliyordur. Yani neyle baş edeceğiz?

Hayatın hiçbir zaman ‘Asla’ dememeyi öğretmeye geliyor Mars Retrosuyla. Bizler için, yeniden toparlanabilmemiz için, önümüzdeki yılları daha sağlam ve doğru emeklerle yürütebilmek için…

Peki ne yapalım da bu etkileri azaltalım dersek:

  • Sabırlı olmayı öğrenmek gerek. Motivasyon sabırlı olma konusunda oldukça faydalı olacaktır.
  • Nefes çalışması yaparak sakinleşmenin yolları öğrenilebilir.
  • Planlı olmak yine çok önemli.
  • Motivasyon kaybı yaşansa da üretmekten ve çalışmaktan vazgeçmemeli.
  • Doğada vakit geçirmek iyi gelecektir.

Retro boyunca stres kontrolü yapmak, içimizde kışın sızdıran çatı gibi biriken öfkeyi görmezden gelebilmek, enerjileri doğru yere kanalize edebilmek oldukça önemli. Zaten 2020 üzerimize gelmeye devam ederken çember iyice daralabilir ve kendimizi baskı altında bulabiliriz. Dünyaları başarsak da sanki sürekli Monopoly’de başlangıç noktasına geri dön kartını çekmiş gibi hissedeceğimiz zaman:

Yine yine… Enerji seviyenizi dengeleyin. Sınırlarınızı koruyun. Vücudunuza iyi davranın sağlıklı beslenin. Kök çakra üzerine çalışın. Tekrar tekrar… Sabırlı olun.

Herkese bol şans. ? Birbirimize bol şans dileyelim. ?

READ  Kova Burcunda Yeni Ay! Ve Burçlara Etkisi! 2022
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles