26.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

Ay Tutuluyoruz!

Sevgili Arkadaşlar, geldi çattı Ay tutulmamız!

5 Temmuz 2020 Oğlak burcunun 13. derecesinde bir Ay tutulması yaşayacağız. Bu tutulma ülkemizden görülemeyecek. Bu tutulma; Afrika’nın büyük bölümü, Avrupa’nın batısı, Antarktika, Kuzey ve Güney Amerika ile Atlantik Okyanusu’ndan gözlenebilecek.  Ay tutulmasından etkilenen burçlar: Oğlak burcu, Yengeç burcu, Koç burcu, Akrep burcu olduğu astrologlar tarafından söyleniyor.

Tutulma mevsimine girmiştik. Tutulmalar bildiğiniz gibi çok daha kadersel. Güneş tutulması bir şeylerin başlangıcıyken Ay tutulması bir şeylerin bitişi demektir. Ay tutulmaları tamamlanma, muradına erme, nihayetlenme, amacına ulaşma etkisi taşır. Artık hayatınızda -oğlak burcu hangi evinizde denk geliyorsa- artık bir şeyleri tamamlayıp, bitirip, nihayetlendirmeniz gerekecektir.

 

BİLGELİK, CESARET VE STRATEJİ !

  • Haftamıza Ay Terazi burcundayken ilişkilerimize, işlerimiz arasındaki dengeye, iş birliklerine odaklanarak giriş yapıyoruz!
  • Temmuz ayı maddi konuların, ödemelerin, borç, alacak verecek dengesinin önem kazandığı bir ay olacak!
  • Spekülatif etkilere, hayatımızdaki büyük değişimlere hazırlıklı olalım! Eğer 5 Nisan civarında girişimlerimiz konusunda etik ve doğru davrandıysak bir sorun yok!
  • Ama sadece kendi istek ve beklentilerimiz ön planda olduysa yöneticiler, otoriteler, üstler ve hukukla ilgili konular bizi yorabilir!
  • Her şeyi yeniden ele alacağımız bu dönem önemli işlerimiz için bilgelik, cesaret ve stratejiyi iyi kullanalım!

Pazar günü Yengeç-Oğlak hattının son tutulmasıyla 1.5 yılı kapatıyoruz! Oğlak burcundaki Ay tutulması neye dikkat çekiyor!

Oğlak burcu, mimari demektir. Hayatınızın mimarisi nasıl? Kendiniz aynı bir mimar gibi oturacaksınız bu tutulmada; yazacaksınız, çizeceksiniz, belki balkonu salona katacaksınız, mutfağı salona katacaksınız… Yani hayatınızı yeniden yapılandırıp yeniden inşa etmek için bir şeyleri yıkmanız, bütün buradaki kişisel deneyimlerinizi yeniden tasarlayıp proglamlamanız gerek. Neyi inşa etmek istiyorsunuz? Soyut değil somut bir şeyler ortaya koymalısınız artık arkadaşlar!

READ  Dünyanın Kalbini Kucaklayan Şair: Adil Erdem Bayazıt

Tecrübelerinizden faydalanacaksınız. Bir adım atmak istiyor, bir şekilde kendinizi ön plana çıkarmak istiyorsunuz. Çünkü oğlak burcu titriniz demektir, sosyal statünüz demektir. Yani siz neyi ne olarak tanıyorsunuz ve ne olarak tanınmak istiyorsunuz? Sosyal statüde kendinizi ortaya çıkarmak istiyorsunuz… Bu tutulma bundan bahsediyor.

Ay tutulması verdiğiniz tepkilerle şekillenen kaderinizi gösterir. Gök kürede 13 derecede bir ruhsal portal açıldığını düşünmelisiniz. Ay tutulmaları ile Güneş tutulmaları arasında bir titrik nokta var. Ay tutulmaları daha kadersel, daha bilinç altından gelen  sezgilerle tepki veriyorsunuz. Yani bazı günler hani eve gidersiniz de “Eve nasıl geldiğimi anlamadım” “Ayaklarım beni eve götürdü” dersiniz… İşte o günleri böyle reflekslerle gerçekleştirmişsinizdir. “Yol sağa dönecek” der beyin size; sağa sola saparsınız, sol sokağa saparsınız… Bir bakmışsınız evdesiniz ama aklınızda türlü türlü düşünceler vardır. İşte böyle bir andır Ay tutulmaları.

Ay tutulmaları tepkiyle çalışır. Bill Gates ile aramızdaki fark ne olabilir? Aynı günlerde doğmuş olalım… Fakat o Bill Gates, siz sizsiniz. Arada bir fark yok. Olmuyor. Burada verdiğimiz tepkiler bizi şekillendirir, içe dönmek oldukça önemlidir.

Tutulmada Kad. İkizler tarafında Güneş var. Zihnimiz sorgulamak isteyecek! Neye obsesifçe yaklaşıyorsunuz? Takık olduğunuz düşünceler neler? Hep düşündüğün taşındığın negatif bir enerjin varsa beyninde, o negatif enerjiyi artık bir sustur. Ertelemeyi öğren zamanda. Bir şey için olumsuz mu düşünüyorsun “Onu 2 saat sonra olumsuz düşünmeye devam edeceğim. Şimdi bu 2 saatimi şu konuya odaklayacağım.” demeyi başarmamız gerek arkadaşım. Düşüncelerini bile “Zamanla” diyor tutulma bize.

Global anlamda ekonomi etkilenecek… Demek ki buradaki yapmak istediğimiz gereken konularda da neye dikkat edeceğiz? Kendi hayatımızda ekonomik düzeydeki adımlarımızı ve planlarımızı  daha sabırlı ve ihtiyatlı yaklaşmamız gerektiğini yorumları ile astrologlar ikaz ediyor.

READ  Usta Oyuncu Ayla Algan Hayatını Kaybetti

Ay tutulmaları duygusal konuları, alışkanlıklarımız, çocukluğumuz ile ilgili olayları karşımıza getiriyor. Dolunay zamanı nasıl hassassak Ay tutulmalarında da duble hassas olabiliyoruz. Turbo Dolunay diye geçer, Ay tutulmaları. Ay tutulmalarında bir olay neyse o ortaya çıkar. Dolunay’da her şeyin göründüğünü söylüyoruz ya, Ay tutulmalarında gizli kalanlar da görünür hale gelir. Bu yüzden bu tutulma civarında diyelim ki bir düşüş, problem yaşadınız arkasından çok güzel bir olaya da hizmet ettiği ortaya çıkabilir ya da çok büyük bir başarı yaşadınız, bu başarının da arkasında gölgeli bir taraf olması çıkabilir ortaya arkadaşlar.

Bu yüzden ‘Her şerde bir hayır vardır’ mantığıyla bu dönemde yaşayacaklarımızı fazla kafamıza takmadan, hayatın bize getirdikleri gibi alarak üzerimize, çok fazla öfkeyle hareket etmeden daha kontrollü ve disiplinli hareket ederek hayatımıza daha güzellikler katabiliriz.

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

2 YORUMLAR

    • Beğenmene sevindim yorumun için teşekkürler Zeynep. ?
      Dilerim 5 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulmasından olumlu yönde etkileniriz. ?

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles