30.4 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 24, 2024

Oyunseverlerin Merakla Beklediği ‘Valorant’ Erişime Açıldı!

Çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunu  Valorant, League of Legends’in(Lol) de sahibi olan Riot Games tarafından oluşturuldu. Oyun şirketinin bu tarzda geliştirdiği ilk oyun olan Valorant, ilk olarak Ekim 2019’da Project A ismiyle duyurulmuştu.

Ülkemizde sabah 08.00 itibariyle yayımlanan oyun, CS: Global Offensive oyununa hem benziyor hem de ondan bazı yönleriyle ayrılıyor.

Örneğin, oyun genel hatlarıyla GO’yu andırırken, doğrudan takım arkadaşlarına silah alabilme ya da aldığın silahı iade edebilme özellikleri itibariyle farklılık yaratıyor.

Şirketin hile karşısında tavrı ise oldukça sert. Hile engelleme sistemi sayesinde hile kullanan oyunculara IP banı atılıyor.

Tüm rekabetçi FPS oyunlarındaki iyi özellikleri toplayıp bir araya getirip ve üstüne yeni şeyler ekleyen Valorant’a yeni nesil bir FPS diyebiliriz. Oyuna adapte olabilmek için ilk başta silahların yanı sıra karakterlerin yeteneklerine de alışmanız gerekiyor.

Oyunun farklılık yarattığı diğer bir konu da yetenek satın alımı. Her raunt başında yetenek satın almak da hayati bir öneme sahip.

Yeteneklerinizin kullanımı ise çok kritik. Her bir karakterin yetenek seti birbirinden oldukça farklı.  Kurduğunuz takım kimyası rakibinize üstünlük sağlamanızda  rol oynayacak. Bunun dışında tabii  nişan almanıza güvenmeniz gerekiyor. Bombayı rakibinizin üslerinden birine kurmayı veya rakiplerinizin üssünüze bomba kurmasını engellemeyi deneyerek oynadığınız Valorant, sizlere eğlenceli bir deneyim katacak.

 

 

Şimdi karakterleri yakından tanıyalım:

 1. Jett [Düellocu]
 2. Raze[ Düellocu]
 3. Breach[ Öncü]
 4. Omen[ Kontrol Uzmanı]
 5. Brimstone[ Kontrol Uzmanı]
 6. Phoenix[Düellocu]
 7. Sage[Gözcü]
 8. Sova[Öncü]
 9. Viper[Kontrol Uzmanı]
 10. Cypher[Gözcü]
 11. Reyna[Düellocu]
READ  Corona Virüsü Hakkında Kısa Bilgi
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles