13.2 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Haftanın Filmi – Her Çocuk Özeldir Filmi Konusu

Taare Zameen Par (Yerdeki Yıldızlar) genel adıyla Her Çocuk Özeldir Filmi 2007 yılında vizyona girmiştir. Aamir Khan’ın başrolünde yer aldığı film ilk izlediğimde çocukları anlamadan yargıladığımız net bir şekilde fark etmeme sebep oldu. Tavsiye olarak Her Çocuk Özeldir Full İzle mantığı çocuklara daha farklı bakış açısı ile yaklaşmamızı sağlayabilir.

Her Çocuk Özeldir Filmi Konusu

Her Çocuk Özeldir konusu genel olarak şöyle; Harfleri ve sayıları algılama problemi yaşayan Ishaan arkadaşları ve ailesi tarafından tembel, aptal muamelesi görür. Abisi okulun en başarılı öğrencisiyken Ishaan’ın tam aksi durumu babasını çileden çıkartır. Bilerek çalışmadığını düşünülür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra tanıştığı resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir filmdir. Ishaan derslerinde başarısız, yaptığı işlerin çoğunda dengesiz bir çocuktur. Yazı yazmayı ve okumayı 3. sınıfta olmasına rağmen öğrenememiştir. Kitabı her açtığında kelimeler sanki ona dans ediyor gibi gelir. Bu başarısızlığın sonucunda içine kapanık ve karamsar bir ruh haline bürünür, mutluluğu ve özgürlüğü insanlardan uzaklaşmakta bulur. Tam her şeyden ümidini kesmişken biri Ishaan’ın hayatını tam anlamıyla değiştirir. Okullarına yeni gelen resim öğretmenleri Ram Shankar Nikumbh, Ishaan’a bambaşka bir dünyanın kapısını aralar. Öğretmenlerinin yoğun çabasıyla hayata dönen, derslerinde başarı gösteren ve en önemlisi resim alanında çok iyi çalışmalar yapan bir öğrenciye dönüşür. Hayatta en şanslı kişiler küçükken iyi bir öğretmene rastlayan kişilerdir.

READ  Absürt Sinema: Güneşin Oğlu

Her Çocuk Özeldir Oyuncuları 

Her Çocuk Özeldir filmi konusu bakımından gayet başarılı, birçok şeyin farkına varmamızı sağlayan bir film olmayı başarmıştır. Her Çocuk Özeldir oyuncuları arasında Aamir Khan, Darsheel Safary, Tisca Chopra ve Tanay Chheda gibi oyuncular yer alır. Her Çocuk Özeldir ana karakterleriRam Shankar Nikumbh, Ishaan, Maya Awasthi, Rajan Domadoran” idir.

Her Çocuk Özeldir IMDb üzerinden 8.3 gibi bir değerlendirme almayı başarmıştır. 

Her Çocuk Özeldir Fragman

Her Çocuk Özeldir Aldığı Ödüller

Her Çocuk Özeldir filmi birçok ödüle aday olmayı başarmış ve beraberinde birçok ödül kazanmayı başarmıştır. İşte ödüllerden bazıları;

  • Filmfare En İyi Film Ödülü (2008)
  • Filmfare En iyi Yönetmen Ödülü (2008)
  • Filmfare En İyi Hikaye Ödülü (2008)
  • Zee Cine En İyi Yönetmen Ödülü (2008)
  • Guild Award for Best Film (2009)
  • Guild Award for Best Director (2009)


Boğazınızda kocaman bir yumru oluşturacak çocuk konulu filmler


“Gerçek dünya acımasız, rekabete dayalı bir dünya. Herkes çocuğu dereceye girsin, birinci olsun istiyor. Doktor, mühendis, yönetici…Daha azı kabul edilemez. Allah aşkına bir düşünün… Her çocuğun kendine özgü yetenekleri, kapasitesi ve hayalleri vardır. Ama yok öyle… Herkes aynı yarışta, aynı şekilde yetişmeli. Beş parmağın bile beşi bir değil. İsterseniz itip çekin, aynı hizaya getirmeyi deneyin. Parmaklarınız kırılır…”

İyi bir insan olmak – Gerçek Hayat

 

“Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen fakat hiç bir şeyin değerini bilmeyen insandır.”


“Hayatın amacını mutlu olduğun yerde ara.”

Çiçek - Her Çocuk Özeldir


“Çocukken ben de öğrenmede sorun yaşardım. Babam beni hiç anlamazdı. Beni yaramaz, edepsiz sanar; çalışmamak için bahaneler ürettiğimi düşünürdü. Beni bir hiç sayıyordu. Beceriksiz, aptal biri neyi başarabilirdi ki ?”

Ortaya Karışık Hayat: Her Çocuk Özeldir – Yerdeki Yıldızlar

“Dünya ne anlam veriyorsanız odur, bakan kişinin gözlerindedir anlamı…”

Her Çocuk Özeldir Filmi Resmi Sinema Sayfaları

ŞeymaNur Sevinç
ŞeymaNur Sevinç
Az buçuk yazan, çokça okumaya çalışan bir fani.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles