Benden Vazgeçme: Five Feet Apart

Five Feet Apart isimli film, iki hasta gencin yollarının hastanede kesişmesini ele alıyor. Yönetmen koltuğunda Justin Baldoni’yi görüyoruz ve bu film onun ilk yönetmenlik deneyimi. İlk yönetmenlik deneyimi olmasına karşı gerçekten de harika bir film ortaya çıkmış diyebilirim.

Five Feet Apart (Senden Beş Adım Uzakta) Filminin Konusu Nedir?

Five Feet Apart, yukarıda da bahsettiğim gibi iki hasta gencin yollarının hastanede kesişmesi üzerine ilerliyor. Stella henüz daha 17 yaşında Kistik Fibröz hastası olan bir genç kızdır. William ya da kısaca Will de Stella gibi Kistik Fibröz hastasıdır. Fakat Will’in hastalığı Stella’nın hastalığından daha ileri bir seviyededir. Ve yolları bu hastanenin koridorlarında kesişir.

Kistik Fibröz hastaları çapraz enfeksiyon riskine karşı birbirlerinden 2 metre uzak tutulmaktadır. Çünkü bu hastalar enfeksiyon kaptıklarında sonuçları ölümcül olabilmektedir. Aslında şu an gündemimizde olan Covid-19‘u da bu anlamda biraz da olsa andırmaktadır. Stella bu yüzden kurallara dikkatli bir şekilde uymaktadır. Will ise tam tersidir. Kendisine hiç dikkat etmemektedir. Stella bu yüzden Will’den pek de hoşlanmaz. Ama yine de ona yardım etmeye çalışır. Ona uygun bir program hazırlar ve bu sayede de ikisi arasında çok güzel bir bağ oluşmaya başlar.

“İnsanın dokunuşu ilk iletişim şeklimiz, havaya ihtiyaç duyduğumuz gibi sevdiklerimizin dokunmasına muhtacızdır; ama ben dokunmanın önemini hiç anlamamıştım, ona dokunuşun önemini hiç anlamamıştım.

Ta ki ondan mahrum kalıncaya kadar…”

Bizler de bu pandemi döneminde sevdiklerimize sarılmanın ve onlarla vakit geçirebilmenin önemini daha da iyi anladık. Bu filmi izlerken şu anki durumuzu da göz önüne alarak bana daha da anlamlı geldi. Filme başlarken peçetelerinizi yanınıza almayı sakın unutmayın. Çünkü gözyaşlarınıza asla hakim olamayacaksınız. Filmi merak edenler için fragmanı da bırakıyorum. Sizlerin de çok beğenerek ve severek izleyeceğinize eminim. İzledikten sonra da film hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayın. Sağlıkla kalın. 🙂

22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir