17.6 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Gençlerin Melodileri “Buğra Yündem” İle Röportaj

Merhaba, bugün genç bir başarıyı tanıyacağız. Bize güzel bir örnek daha…

Sizi tanımak isteriz. Buğra Yündem’i üç cümle ile anlatmanız mümkün mü?

Tabii ki. 18 yaşındayım. Aslen Samsunluyum. Aileme, sevdiklerime ve iş arkadaşlarıma çok değer veren biriyimdir.

Kendi işinizi kurma aşamasında aile ve çevrenizdeki insanların size karşı tutumu nasıldı? Bu noktada sizinle aynı hayalleri paylaşan kişilere tavsiyeniz ne olur?

Aslında ben bu sektöre tamamen yabancı biriydim. Değerli bir abimin sahne aldığı etkinliğe beni davet etmesiyle başladı serüvenim. Beni o konserde en çok etkileyen şey, insanların eğlenip mutlu olmasıydı. Benim de aklıma insanları eğlendirme fikri geldi.

Bu sektörde en çok zorlandığım şeylerden birisi ise çalışma arkadaşlarımı seçmem oldu çünkü insanlara güvenmek gerçekten zor. Bu sektöre girecek kişilere tek tavsiyem de çalışma arkadaşlarını dikkatli seçmeleri olacaktır. Hataya yer verilmeyen bir sektördeyiz.

Aile konusuna gelecek olursak da benim en büyük destekçim abimdi. Her annenin olduğu gibi benim annemin de bazı endişeleri vardı. Oğlum yapamazsın edemezsin gibi cümleler kurmuştu bana. Fakat gün geçtikçe ben kendimi daha da geliştirince, annem de bana güvenmeye, beni desteklemeye başladı abim gibi.

Bildiğiniz üzere yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına almış bir salgın (Covid-19) var. Bu sizi ne ölçüde etkiledi?

Sadece bizi değil, tüm insanları etkiledi aslında bu. Konserlerimizi, partilerimizi Instagram canlı yayını üzerinden yapmak zorunda kaldık. Birçok arkadaşım virüs sebebiyle bu sektöre ara verdi mesela. Ama biz ekibimiz olarak yeni projelerle devam etmeyi planlıyoruz.

Önümüzdeki günlerde hangi etkinliklerle insanların yüreğine dokunmayı düşünüyorsunuz?

Şu anda hem SMA hastalığına farkındalık yaratmak hem de ülkemizdeki amatör seslere, abilerime destek çıkmak amacıyla düzenleyeceğimiz bir canlı yayın konseri var. O da şöyle olacak: 3 ünlü ve 15 amatör sesle gerçekleştireceğimiz bir Instagram canlı yayın konseri…

Rol model olarak gördüğünüz bir kimse var mı? O kişinin hangi yönü size çekici geliyor?

Aslında ben kendimi bildim bileli abim Tunahan Yündem’i, onun başarısını idol ediniyorum.

READ  Hayır Delirmedim, Ayna Konuştu..

Sözlerime son olarak şunları ekleyebilirim: Kimse yaptığı iş ne olursa olsun, ondan yılmasın, pes etmesin. Eninde sonunda maddi ve manevi olarak bir şeyler kazanıyor insan.

Bazen konser alanı tutarken yaşımdan dolayı sıkıntılar oluyor. Buradan etkinlik alan sahiplerine sesleniyorum: Ben konser yapıyorum, dolandırıcı değilim!  

* * *

Bugünlere gelmemde büyük bir etkisi olan Red Yapım’ın sahibi Adil Tolungüç’e de çok teşekkür ederim.

Adil Tolungüç Abimin çok sevdiğim bir sözü vardır: “Nefesin kesilene kadar hayallerinin peşinden koş!”

Ben de ondan aldığım ilhamla hayallerimin peşinden koşmaya devam edeceğim.

Buğra Yündem

Bu hoş röportaj için 24Okur adına da çok teşekkür ederim. Çok güzel başarılara imza atacağınıza inanıyorum…

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Mahmut Yıldırım
Mahmut Yıldırımhttps://linktr.ee/mahmutumsu1i
Denizli'de güzel bir yerde, kitapları ve insanları keşfediyorum. Biraz amatörce seslendirmemi istediğin metinler için iletişime geçebilirsin.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles