16.9 C
İstanbul
Salı, Mayıs 28, 2024

Fark Et Artık Kızım

Hey, sen! Evet evet sen… Bak buraya kızım… Sahi kimsin sen? Kim seni hangi kalıba sokmaya çalıştı? Kim aslında olduğun kişiyi hor görüp seni değiştirmek istedi? Kim seni sen olduğun için aciz hissettirdi?
En son ne zaman aynaya baktınız? Aynaya şöyle bir bakıp, kendinizi kendi gözünüzle değerlendirdiniz mi? Bakın burası çok önemli “kendi gözünüzle”.. Eminim ki her baktığınızda bir kusur buldunuz kendinizde, siz uygun değildiniz.. Siz ince bir bele, uzun bacaklara, sahip değilsiniz. Hatta belki de ipince beliniz ipince bacaklarınız var, ama bu da sizi uygun kılmaz, ne o zayıflık aç mı bıraktılar sizi? Dediler ki alımlı bir suratın, büyük dudakların, ince belin, dikkat çeken bir kalçan, uzun bir boyun varsa sen fıstık gibisin. Fıstık gibisin yani tam uygunsun. Peki bu kalıplandırmayı yapan kim? Onu dinleyip en uygununun bu olduğuna karar veren kim? Peki ya sen kızım, sen onu neden dinliyorsun? Karşında bulunduğun ayna neden seni her seferinde kötü hissettiriyor, neden kusurlarınla bir bütün olduğunun ve bunun seni sen yaptığının farkında değilsin hala? Evrende birçok kadın diğerleri tarafından beğenilmek ister.Bu doğaldır ancak sizi dış görünüşünüzle yargılayıp kalbinizi hiç tanımadan adınıza yorumda bulunacak basit düşünceli insanların, basit fikirlerine göre hareket etmek olabileceğiniz en aciz haldir. Aciz olan siz değilsiniz, aciz olan kendinizi görmemeniz. Aslında kim olduğunuzu bilmemeniz. Hiç kendinizi tanımak, tanıtmak istememeniz. Eminim ki şu anda bu yazıyı okurken dışımız ilgi çekmiyorsa düşüncelerimizin önemi yok diye geçirenler vardır içinden. Kendine gel artık kızım. Senin nasıl göründüğüne bakıp düşüncelerini ve kalbinin güzelliğini önemseyecek insan senin için gerçekten bir şeyler ifade ediyor mu? Bu insan seni hiçbir yere taşımaz sana hiçbir şey katmaz, seni devamlı eksiltir ve sen parçalarınla sensin. İyi veya kötü parçalarınla sensin ve olduğun kişi harika! Hadi sen de tart şimdi kafanda kendine bak kızım. Herkesten farklısın belki sivilcelisin, belki dişlerin yamuk, belki fazla kilolara, belki cılız bir vücuda, belki kısa bir boya sahipsin. Peki kalbini de görüyor musun? Onun nasıl olduğunu da tartıyor musun? Artık aynadaki vücudunu değil, içindeki kalbi güzelleştirme vaktin geldi. Sen kendine güzel şeyler kat ki insanlara da kata bil. Sen kendin olarak, kimseyi dinlemeyerek, bu basit düşünce tabularını yıka bil. Sen kendin olduğunda ne kadar harika olduğunu, beyaz bir ışık olduğunu ve neler yapabileceğini hissettir. Çünkü sen busun kızım. Sen kimsenin kuklası, modeli, fıstığı değilsin. Sen sadece kendinsin ve kendin için varsın. Her ne yapacaksan da kendin için yap. Seni elinde olmayan sebeplerden dolayı yargılayacak hiçbir insana kapılarını açma! Sana laf eden herkesin suratına vur kapılarını ve içeride kendini dinle, kendini bil, kendini sev. Çünkü sen buna değersin sen her şeklinde ve her halinle harikasın, ışıksın, o basit insanların hiçbiri şu anda aynaya bakan o bedeni yıkamaz. Çünkü sen sadece kendin için varsın.

READ  İadesiz Mektup 2
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

6 YORUMLAR

  1. Bravo, mükemmel daha nasıl tebrik edebilirim bilmiyorum. Bu yazıyı yazmış olmanıza çok sevindim. Böyle düşünüyor olmanız takdire yakışır. Umutlandım. Daha çok kişi görüp hem p
    Fikir olmalız, fikrinize sağlık

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles