23.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 19, 2024

Biri Bilim Kurgu Mu Dedi?

Daha Çok Bilim Kurgu Daha ÇOK MARVEL. MARVEL Dizileri;

Marvel filmlerinin birçok seveni var. Yaptığı her film dünya çapında viral olan Marvel Studio’nun bütün filmlerini izlediniz ama yeterli gelmedi mi? O halde bu yazı sizi çok mutlu edecek. Marvel Studio 5 dizi halinde bir seri hazırladı. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, İron Fist ve The defenders. Serinin son dizisi olan The Defenders bütün dizi kahramanlarını bir araya getirerek aksiyonu ve macerayı doruklara çıkardı. İzleyiciye tam bir görsel şölen yaşattı. Çizgi roman kahramanlarına hayat veren bu dizi serisine bir göz atalım.

DAREDEVİL 2015-2018

Matt Murdock çocukluğunda geçirdiği bir kaza sonucu kör olur. Görme duyusunu kaybetmesi, diğer duyularının gelişmesini sağlar. Başarılı bir avukat olan Matt Murdock geceleri kendini adadığı Hell’s kitchen’ı korumak için “Daredevil”  kostümünü giyer. Etiğe oldukça sadık olan Matt kimseyi öldürmeden şehri korumaya ant içmiştir. 3 sezonluk bu dizi serinin başlangıcıdır.

 

JESSİCA JONES 2015 2019


Kimyasal bir sızıntı sonucu insanüstü bir dirence ve ışık hızına yakın uçma yeteneğine sahip olan Jessica Jones bu gücünü Hell’s kitchen’da suçlularla savaşmak için kullanır. Dizi 3 sezondan oluşmaktadır.

LUKE CAGE 2016-2018


Hapishanede geçirdiği dönemlerde üzerinde yapılan deneyler sonucu her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı dayanma gücü bulunan bir deriye ve iyileşme yeteneğine sahip olan Luke Cage hapishaneden çıkınca bu gücünü kötülerle savaşmak için kullanır. 2 sezondan oluşan bu dizi serinin devamıdır.

 

İRON FİST 2017-2018

Danny Rand(iron fist) New York’ta yaşayan çok varlıklı bir ailenin çocuğudur. Ailesiyle geçirdiği bir uçak kazası sonrası kaybolan Dany keşişler tarafından yetiştirilir ve insanüstü yeteneklerle donatılır. 15 yılın ardından New York’a dönen Danny büyük bir karmaşanın içine düşerek The Hands adlı gizli bir örgütün özel güçlerinin peşinde olduğunu öğrenir. Özel güçlerini bu kötü örgütle savaşıp New York’u kurtarmak için kullanır.

READ  Ağustos Ayında Birlikte Okuyalım

THE PUNİSHER 2017-2019

Karısı ve çocuklarının ölümünden sorumlu olanlardan intikam almak isteyen Frank Castle olayın aslında New York’un yeraltı dünyasına kadar indiğini anlar. Acımasızca yüzlerce kişiyi öldüren Frank halk tarafından sevilmez ve Punisher olarak adlandırılır. Dizi 2 sezondan oluşmuştur.

THE DEFENDERS


Serinin son dizisi olan The Defenders bütün süper kahramanları bir tesadüf sonucunda bir araya getirir. Birbirlerinden habersiz aynı suçlarla ve aynı örgütle savaşan bu süper kahramanlar The Hands’i yok etmek ve New York’ u kurtarmak için güçlerini birleştirir. Serinin son ve şüphesiz en heyecanlı dizisi birbirinden farklı yeteneklere sahip olan süper kahramanları bir ekipte toplayarak bilim kurgu ve aksiyon beklentisini fazlasıyla karşılıyor.

 

Marvel hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken bu dizi serisi,filmleri kadar kaliteli. Bölümler halinde seyirciye sunulması da Marvel hazzına doymamızı sağlıyor. Bütün dizileri izlemeye vaktim yok ya da izlemek istemiyorum derseniz tek tek de izleyebileceğiniz bir kurguya sahip. Şimdiden iyi seyirler dilerim..

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles