Bir Batuhan Kordel Şarkısı: Teşekkür

Batuhan Kordel ile tanışmam “Sıcak Şarap” ile olmuştu. Peki öneri neden “Sıcak Şarap” değil de “Teşekkür“? Hani bazı şarkılar sizden parçalar barındırır, dinlediğinizde hissettiklerinizin tercümesi gibidir ya “Teşekkür” şarkısı da benim için tam da böyle bir şarkı.

Yağmurlu bir, eylül akşamı
Sen biraz sarhoş, ben ise dargın
Gözlerim dolu, dilimde bir şarkı
Ben senden uzak, sen ona yakın

Bu şarkının tadı en güzel yağmurlu bir havada çıkar aslında. Kulaklıklarını takarsın, şapkanı geçirirsin başına, gökyüzünden yavaş yavaş damlalar süzülür ve müziği başlat düğmesine basarsın. Sonra müzikle beraber hayaller ve düşünceler de akın eder.

Teşekkür ederim, her şey için
Güven bırakmadın, tebrik ederim
Yoksa unutamazdım, aylarca yıllarca
Girmeseydi bu aşka, üçüncü bir kişi

Hayatımıza giren her insana teşekkür etmek gerek aslında. Çünkü hayatımıza giren her insan bizlere bir şeyler öğretir. Kimisi sevmeyi, kimisi fedakarlığı, kimisi de kimseye güvenmemeyi… Birinde kırıldıysa güvenimiz herkese karşı temkinli yaklaşıyoruz. En güvendiğim bile böyle yaptıysa daha yeni tanıdığım biri neden yapmasın diyoruz. Herkese bu algıyla yaklaşmak ne kadar doğru peki? Hepimiz biliyoruz ki tamamen yanlış bir algı bu. Çünkü her insan aynı değildir. Önemli olan karşımızdakine bu güvensizlik önyargısı ile yaklaşmamaktır.

Aslında hiç kimse yarı yolda bırakmaz birbirini. Onun yolu oraya kadardır. Dahasına ya sevgisi yetmez, ya da karakteri…

Buradan tüm teşekkürü hak edenlere gelsin şarkı…

21 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir