Bir KÖRDÜĞÜM Ki İçim

Herkese merhaba, yine bir müzik önerisinde sizlerleyim. Benden biraz bıkmış olma ihtimalinize karşılık bu haftadan sonra bir süre müzik önerisi yazmamayı düşünüyorum. 🙂 Ama ne zaman güzel bir şarkı keşfedip kaybolup gitsem uzaklara, geri gelir gelmez diyorum bunu daha çok kişi dinlemeli daha çok insan bilmeli…

Hümeyra ‘yı hemen hemen hepimiz duymuşuzdur şiirlerden bestelediği şarkılarıyla. Bugün yine şiirden bestelenmiş mükemmel bir şarkıyla sizlerleyim…

 

Hep derim “İnsan dünyada ya gurbette işte” diye. Gurbetlerin en büyüğü sürgünlerin en ağırıdır belki de dünyada olmak. Bir bedeli vardır, bir amacı; acısı, hüznü boldur bu sürgünün. İnsan bazen de kendi evinde gurbette hisseder. Bazen kendi kalbinden gurbettedir, ne mutlu onlardan olmayanlara… Bazen hemen yanındaki dostuna gurbettedir, bazen ana babasına… Velhasıl bu şarkı bana her dinlediğimde gurbeti hatırlatıyor. Uzaklara gidiyor gönlüm, bir parçasını bıraktığım yerlere koşuyor. Birinde kalmış bakışıma, aklımın düştüğü yerlere gidiyor.

Ne güzel demiş şair, ne güzel yorumlamış Hümeyra.. Ah şu içimiz bazen çözdükçe dolaşıp durmaz mı? Dinlerken hüzünlendirse de bitince derin bir nefes alıp umut kokan denizlere yelken açtığınız bir haftasonu olması dileğimle… Allah’a emanet.

'Yazmak ibadetimdir, ibadetimdir şiir Kalemimdir askeri cihat meydanlarının" 19 yaşında, kendine Hakk'kı ve hakkı anlatmayı şiar edinmiş, aciz bir kul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir