21 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 28, 2023

Yılın Son Ay Tutulması

30 Kasım 2020’de 12.29’da 8 derece İkizler burcunda Gölgeli bir Ay tutulması yaşanacak. Bu ay tutulması 2020 yılının son ay tutulması olacak sevgili arkadaşlar..!

Bu tutulma: Doğu Asya, Avustralya ve Amerika’da izlenecek. Tutulmalar bildiğiniz gibi dolunay ve yeni ayların on katı gücünde etkiyi barındırırlar. Bu tutulma da çok önemli bir tutulma..!

Ay tutulmaları “Bitişler” demektir. Yeni Ay’lar ise “Başlangıçlar” demektir. Aralık ayının 14’ünde gerçekleşecek olan tutulma ile ilgili yine bir yazıyla size bunu anlatmayı umut ediyorum. Orada da yeni başlangıçlardan bahsedeceğiz. Burada; tamamlanma, nihayi bitişler, artık bir şeylerin nihayete gelmesi, olgunluğa erişmesi ve ön plana çıkmasından bahsetmemiz gerekiyor.

BİTİRMEK İSTİYORDUM AMA BELKİ SÜRDÜRDÜĞÜM BİTMİŞ BİR ŞEYDİR DİYE DÜŞÜNDÜM

Bu tutulma bir şeyleri bitirme dönemi aslında. Eskimiş, varlığını bitirmiş ama bizim bir süredir bırakamadığımız, vazgeçemediğimiz, alıştığımız şeylerden hayat bizi kendi yöntemleriyle kurtaracak.

Böyle zamanlarda bitmesi gereken şeyin bitmesine izin vermek lazım, hayırlısını görmek lazım, faydasını görmek lazım, direnmemek lazım.

Bu cümle çok güzel o yüzden “Bitirmek istemiyordum ama belki sürdürdüğüm bitmiş bir şeydir diye düşündüm.” Bırakın bitmesi gereken bitsin.

“HAYAT BİZE VERDİĞİMİZDEN DAHA ÇOĞUNU VERMEYE HAZIR”

Güzel haber şu: Ay Tutulmasının içerisinde Şiron olacak, yani şifalanma da olacak. Bitmesi gereken şeyler bir şekilde ruhumuzu rahatlatacak, bize iyi gelecek şeyler de olacak.

Bu dönemde birilerine yardım etmeye, şifa olmaya gayret edin ya da birilerinden yardım alma konusunda çekingen olmayın. Hayat bize verdiğimizden daha çoğunu vermeye hazır.

Hava Grubu Burçlar (İkizler, Kova ve Teraziler): En net etkiyi alacaklar.
Ateş Grubu Burçları (Yay, Aslan ve Koçlar): Bu tutulmadan destek etkisi alacaklar.
Su Grubu Burçları (Yengeç, Balık ve Akrepler): Kadersel etkiyi yaşayacaklar.
Toprak Grubu Burçları (Başak, Oğlak ve Boğalar): Zorlu etkiler alacaklar.

Yani nereden ne geleceğini sezinleyemeden hayatta yaşayacağınız deneyimlerle karşılaşabilirsiniz. -Kadersel dediğimiz şey buydu çünkü.-

Kurulan bu düzenin üstüne aslında bir çıkmazda olan durumları yeniden toparlama amaçlı bir tutulma serisi gibi gözükebiliyor gözümüze. Yani “Uzun zamandır bir şeyi yapmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor! Artık yeni yatırımlar uygulamanın vakti geldi. Bundan sonra yeni başlangıçlar, yeni serüvenler, yeni süreçler denemem gerekiyor.” dedirtecek bu tutulma bize.

Hayatta kalanlar el kaldırsın! ?

Zira yokuş aşağı gidiyor her şey bu günlerde. Sebebi malûm…

Sevgili Ay ?

Sana bu satırları Dünya’dan yazıyorum. Sen şimdi doluyorsun ya tüm ihtişamınla, aşağıda durumlar biraz karışık… Nasıl anlatsam… Biraz heyheyliyiz. Eş, iş, dost, sevgili ne varsa tufan yeri.

Bir de tutuldun ya… Bizde elektrikler komple gitti. Önümüzü zor görür olduk. Mumlar da koyduğumuz yerde değil. Elini attığı yerde fener bulanlar da var tabi. Sakin kalıp tosladığı duvarda aklı başına gelenlerde. Onca yol aşıp, aklı hâlâ takıldığı o küçük taşta olanlarda.

Yani kısaca ışığına sağlık! Kendi ışığımızı görmemizi istediğini biliyoruz. Sorun sende değil bizde.
Ey Ay! Eksik olma! Dolsan da tutulsan da seni seviyoruz başkan. ❤

İnanç ve ümitle…

İçimizdeki ışığın pırıltısı üstümüzde olsun…

Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles