11.2 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 2, 2024

Bekle Ve Gör Tutulması

Merhaba arkadaşlar! Tutulanlar tutuluyor şu sıra. Size bugün için nasıl bir içerikle gelsem düşüncesi bir süredir heyecanla aklımdaydı. Bizi bilmeyen ne bilsin, bilenlere selam olsun diyeyim ve yazıyı bir mesajla başlatayım.

10 HAZİRAN GÜNEŞ TUTULMASININ BİZLERE MESAJI:

“Ve bilesin üstüne aşkı giydirdiğim bu yüreğe ben söz verdim. Hiçbir harfi, sensiz bir cümleye kurban etmedim.” Şems-i Tebrizi

Bu alıntıyı daha önce duymuş muydunuz ya da kimi zaman alıntıları yaşadığınızı hissediyor musunuz? Bu güneş tutulmasına en baştan Şems’in sözüyle tutuldum ve sizin için de yılın son yarısına tutturdum. Bu mesaja görüldü yapıp kenara çekilmeyin derim.

Bu Yeni Ay Güneş Tutulması yeni bir başlangıcı temsil ediyor. Yeni aylar başlangıç ve niyet etme evreleridir. Mayıs ayındaki Kanlı Ay bizim için hangi yolu temizlediyse artık nereye gittiğimizi görmeye başlayabiliriz.

Şu anda nerede olursak olalım, bu Güneş Tutulması doğru yönde ilerlememizi sağlayacak inşallah. Yeniyi kucaklama zamanını işaret ediyor gökyüzü. Sizin için mücadele eden, sizi seven her şeye güvenin. Bilin ki düşmesi gerekenler düşecek, kalması gerekenler kalacak. Tutulmaların doğası ve gücü budur.

Bu 10 Haziran 2021 Yeni Ay Güneş Tutulması, 19 derece İkizler burcunda gerçekleşecek. Gerçek yalanı alt edecek. Seven, güven veren, kalbi ateşin içinde yanıp yenilenenler kazanacak. Dünya’nın gölgesinin Güneş’in ortasına hareket ederek bir ateş çemberi oluşturacağı anlamına gelen bir Halkalı Tutulma ile karşı karşıyayız.

Bu Güneş Tutulması 2021’in ilk Güneş Tutulması olacak arkadaşlar. Tutulma 1.5 saatten fazla sürecek. Türkiye’den izlenmeyecek. Kanada, çoğu Avrupa ülkesi, Kuzey Batı Asya’dan, Kuzey Amerika, Rusya’nın kuzeyinden izlenecek. Yani izlendiği ülkelerde etkisi daha yoğun gözlemlenebilir.

Bu tutulmanın etkilerinden bahsederken burçlara fazla değinmeyeceğim. Neptün-Merkür karesinin sert açınasından değil de “İçinde içindekiler var” bilinciyle soyut bir boyut tarzında açıdan yaklaşmaya niyet ettim daha önceden.

READ  Yaşam Kodu Nümerolojisi Testi

İçe dönmeyi idrak ettiniz mi? Ruhlarımız da bedenlerimiz de ‘Ölüm ve Ölümsüzlüğü’ barındırır. Bu tutulma Dünya’da karşılaştığımız ikiliği temsil ediyor. Bizler fiziksel bedenlerimizle sınırlı ve maddi rahatlıklara ihtiyaç duyan insanlarız ama aynı zamanda sonsuz bir büyüme yolculuğunda sınırsız ruhlarız. İçimizdeki bu dualiteyi tanımak sarsıcı olabilir ancak yolumuza akan, değişen veya sarsıcı enerjilerde gezinirken uyanıp fark edecek, yenileneceğiz. Ve buna inanıp bürünen uyan’ık olmak varken…

Kendimize anlattığımız, inandırmak istediğimiz hikayeleri nasıl bir kenara bırakıp olaylara yeni bir pencereden bakabiliriz! Düşünüp yorumlamaya gidiyor musunuz hiç? Artık fark etmemiz gerek. Artık uyanmamız gerek. Çünkü “Uyanmış bir ruh tekrar uyumaz. Seven bir kalp, yara alsa da şifalanır!” hatırlatalım.

Neptün’ün bu Haziran Tutulması’na dahil olması ve Merkür’ün hâlâ (retroda) geri harekette olması nedeniyle, kendimizi yeni bilgilerle geliştirirken bunaltıcı veya kafa karıştırıcı hissedebilecek zihinsel süreçlerle yüz yüze gelebiliriz. Bu yüzleşmeye şaşırma eylemi gitmiyor artık, çok rutin bir şeymiş gibi geliyor ben anlatırken.

Bu Yeni Ay Tutulması yeni başlangıçlar vaat etse de tohum ekmek için verimli bir zaman olsa da, yavaş hareket etmemizi ve sezgilerimize güvenmemizi gerektiriyor. Bu yüzden BEKLE VE GÖR TUTULMASI dedim. Bir şey hissediyorsanız, dinleyin. Kendinizi kandırmadan kendinize dürüst olun! Rehberiniz kalbiniz olsun.

Şimdi kalbiniz dedim de sonradan da kalbiniz kırılmasın. Aslında bu tutulma enerjisinin altında iyi bir hatırlatma: Düşündüğünüz veya duyduğunuz her şeye inanmamanızdır!

Tutulma Sembolü’müze geçiyorum bizler için. Hatırlayın geçen ayki tutulmada taglar, geçişler, kapılarla ilgili sembolleri kullanmamızı söylemiştim. Bu sembolü de devam ettiriyoruz. Güneş Tutulması’nda da etkisi var. Tabi iki tutulma da çok kısa bir zaman aralığında birliktelik gerçekleştirdiler. Ayrıca Mrigasira Nakshatrası‘nı kullanacağız. (Nak: Gece Shatra: kuşak, bölge, zon Nakshatra: Gecenin yıkıcı karanlığından koruyan, demektir Vedik Astrolojisinde) Burada dişi yılan figürü de vardır. O nedenle kendi hayatımızda biraz daha yenilenip değişeceğiz, yılan kabuk değiştirir ya öyle. Bir de yılan tıpla ilgilidir ayrıca. (Pandemi ve yasaklar ile ilgili iyi gelişmeler olacağı varsayılabilir.) Bu konuda içimizdeki enerjiyi, aydınlanmamızı ortaya çıkarmak için kullanmayı umut ediyorum hepimize.

READ  Karantina Favorileri

Mrigasira Nakshatrası‘nın direkt anlamı da YAZMAKTIR. Bol bol yazmaktır. Mottolu Mutlu sloganımız belli arkadaşlar. Bol bol yazılar yazmayı deneyimlemeliyiz. İstediklerimizi yazmalıyız, istediğimiz her şeyi yazarken aslında onları araştırmış da olacağımız için “araştırmayı, soruşturmayı, yeni bir şeyler öğrenmeyi” kendimize açacağız. Bu da Nakshatra’nın gücünü direkt getirecek arkadaşlar.

Tutulma ORION’dan geçiyor üzerimize. Bellatrix ve Betelgause, Orion takım yıldızının sağ ve sol omzundaki yıldızlardır. Bu çok çok etkili bizler için. Öncelikle hayvani tarafı dindirmek, bedeller ödemektir (Çünkü Bellatrix’in mitolojisine bakıldığı zaman o ego savaşını çok iyi görebiliriz.). Bellatrix’te Betelgause gibi bir güzellik, bir iyilik verir ama belirli bedeller ödetir.
Yani burada Vedik bilgileriyle de, yıldızsal bilgileriyle de ve kadersel alanlarda tutulmayı değerlendirdiğimiz zaman arkadaşlar özü şu ki:
“Hırsı bir kenara bırak. Ve istediğin ne varsa her şeyi yazıya dök.”

Yazı sana ilham verecek. Hani öyle klavyeyle falan bir şey yaz demiyor. Yani bildiğiniz eliniz kalem tutsun, yazı yazın, yazarken araştırın. Başkaları sizin bu konunuz hakkında neler yazmış neler yapmış… Bu konular sizde inanılmaz başarılar, müjdeler getirecek gibi gözüküyor. Yani bu sefer sabrın sonunda müjde var. Hani öyle boş boş beklemeyeceğiz diyebilirim arkadaşlar.

Seçimlerimiz, sözlerimiz ve düşüncelerimiz gezegeni daha yüksek bir frekansa yükseltmeye yardımcı olabilecek bir güce sahiptir. Başkalarının ne yaptığını kontrol edemesek de kendi düşüncelerimize, eylemlerimize ve seçimlerimize dikkat ederek gücü kendi elimize alabiliriz. Nasıl bir dünya istiyoruz? Neler yaşamak istiyoruz? Elimizdeki gücü yazarak ortaya çıkarmaya başlayabiliriz sembolümüzle birlikte.

İstemediğiniz şeyler yerine istediğiniz şeylere odaklanmak için Tutulmanın enerjisini kullanın. Düşüncelerinizin nerede olduğuna ve sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Bu, pozitif taklidi yapmamız gerektiği anlamına gelmez ancak düşüncelerinizin sizi yönlendirmesine nasıl izin verdiğinizin farkında olmak güçlü olabilir. Bir sevgi veya korku yerinden mi yönetiyorsunuz? anlamanıza yardımcı olacaktır. Tutulmalar perdeleri açar ve sezgilerimize daha kolay erişmemizi sağlar. Bize rehberlik ve daha yüksek bir varlık durumuna sıçrama fırsatı sağlarlar.

READ  Sayılı Günler : 2

“Ve bilesin üstüne aşkı giydirdiğim bu yüreğe ben söz verdim. Hiçbir harfi, sensiz bir cümleye kurban etmedim.”

Şems-i Tebrizi

Peki biz neye söz verdik ya da hiç söz verdik mi ki unuttuğumuz? Neye kurban ettik sesli harflerimizi sessiz cümlelerde? Sensiz ve bensiz, O’na kurban olunur mu? İşte bu soru işaretleri sayesinde tutuldum ya Şems’in sözüne. Astrolojik yorumlar neyse de evren içinde her varlık O’nun izniyle tutulurken, içimize düşmeyi ve içimize düşürmeyi istedim. Bu tutulmada bilincimizi ve derecemizi yükseltmek için inşallah farkına vararak söz vermeye niyet ederiz diye bu yazıyla geldim sevgili arkadaşlarım.

İnanç ve ümitle…

Söz vermeyi, O’na kurban edilmiş cümlelerde buluşabilmeyi seçmek dileğiyle.

İyi niyetler tutulsun bu tutulmada.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Merve Alıcı
Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles