3.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

The Salesman \ Satıcı

Satıcı (2016), Asghar Farhadi’nin senaryosunu yazıp yönettiği İran-Fransa yapımı bir filmdir. Filmin başrol oyuncuları Taraneh Alidoosti, Shahab Hosseini ve Babak Karimi’ dir. Tareneh Alidoosti’nin filmdeki adı Rana, Shahab Hosseini’nin adı Emad ve Babak Karimi’nin adı Babak’tır. Bu film birçok alanda ödül almıştır. Shahab Hosseini’nin aldığı En İyi Erkek Oyuncu ödülü ve Asghar Farhadi’nin aldığı En İyi Senaryo ödülü bunlardan bazılarıdır.

Asghar Farhadi
Taraneh Alidoosti
Shahab Hosseini
Babak Karimi

Rana ve Emad çifti yaşadıkları binayı boşaltmak zorunda kalırlar. Kalacak bir ev bulamayan çift tiyatrodan arkadaşları Babak’ın tavsiyesi ile bir eve yerleşir. Bir gün Rana’yı yakından ilgilendiren bir olay yaşanır. Bu olaydan sonra Rana ve Emad’ın hayatı farklı bir yönde ilerlemeye başlar.

Satıcı filminde dram ve gerilim yoğun bir şekilde hissedilmektedir. Filmi izlerken özellikle gerilimi her sahnede hissettim. Filmde bir kadının hayatından bir kesit karşımıza çıkıyor. Bu kesit derin ve etkileyici duygularla aktarılıyor. Filmde uzun bir süreç anlatılmıyor. Kısa bir zamanda bir olayın nelere sebep olabileceğini görüyoruz.

Filmi herkese tavsiye ediyorum. İyi seyirler 🙂

Ülfet Nur Uçar
Hacettepe Üniversitesi İmö

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles