9.4 C
İstanbul
Pazar, Nisan 21, 2024

Bilgisayar Ekranında Kayıp Aranıyor

Searching/Kayıp Aranıyor; gizem, gerilim ve polisiye alanlarında 2018 yılında vizyona girmiş bir filmdir. Aneesh Chaganty filmin yönetmenliğini yapmıştır.

Aneesh Chaganty

Filmin başrol oyuncuları ve karakterleri sırası ile şu şekildedir:

John Cho (David Kim)
Sara Sohn (Pamela Nam Kim)
Debra Messing (Detective Rosemary Vick)
Michelle La ( Margot Kim)

Searching filminin çekiliş tarzı çok farklı. Filmde olayları bilgisayar ekranından takip ediyoruz. Yani bu filmde seyirci aslında bilgisayarın kendisi oluyor.

Searching (2018)

Yukarıdaki görselde olduğu gibi tüm yazışmalar, aramalar, görüntülü konuşmalar ve daha nicesi bizim yönümüzde yani ekranımızda gerçekleşiyor. Filmin tamamı bu şekilde ilerliyor. Filmi izlerken odanıza birisi girdiği zaman sizi görüntülü konuşuyor, mesajlaşırken bir şeyler izliyor veya Google’ da arama yapıyor sanabilir. Bu tarz bir film çekimini ilk kez gördüm ve çok yaratıcı buldum.

Bu kısım birazcık spoiler içermektedir. David ile eşi Pamela ve kızı Margot’un harika olan hayatları Pamela’nın kansere yakalanması ile mahvoluyor. Maalesef Pamela ölüyor. Pamela’nın ölümünden sonra Margot ve David’in hayatları çok değişiyor. Bu durum Margot ‘un babası ile olan ilişkisini de olumsuz etkiliyor. Bir gün David, Margot’tan haber alamıyor. Margot için endişelenen David, Detektif Rosemary ile kızına ulaşmaya çalışıyor. Acaba Margot’ a ne oldu; yaralandı mı, öldü mü, kaçırıldı mı, kaçtı mı? Bu soruların cevabını film boyunca arıyoruz.

Film gerçekten harikaydı. O kadar sürükleyici, gerilim ve gizem dolu bir film ki eminim filmi çok heyecanlı bir şekilde izleyeceksiniz. Filmi izledikten sonra film hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda görmek istiyorum. Şimdiden iyi seyirler. 🙂

Ek olarak bu tarz film çekimleri hoşunuza gidiyorsa Unfriended filmini de izleyebilirsiniz.

READ  Zaman Yolculuğu Yapmaya Ne Dersiniz?
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Ülfet Nur Uçar
Ülfet Nur Uçar
Hacettepe Üniversitesi İmö

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles