21.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

Sevgililer Gününü Unutulmaz Kılın

Romantizmde Zirve ye Çıkmaya Hazır Mısınız? 

Şubat ayına girdiğimiz şu günlerde çok sevgili Aziz Valentine amcanın günü de yaklaşınca sevgililerde bir telaş başlar, acaba ne yapsak, nereye gitsek ya da ne alsak diye, sizde böyle diyenlerdenseniz o zaman yazıyı okumaya devam edin çünkü sizi romantizmde zirveye çıkartacak, sevgilinizin gönlünü fethedecek muhteşem tavsiyeler ile geldim.

Ama önce, kim çıkartıyor bu günleri ya hepsi para tuzağı diyenler için bir kısa açıklama yapacağım, nereden çıkmış bu Sevgililer günü;

Kökeni, Roma Katolik Kilisesi ‘nin inanışına dayanan 14 Şubat Günü, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır. Aslında şubat ayının ortasında ufak bir kaçamak tatil, sevgiliyle yenecek romantik bir akşam yemeği, kendinizi özel hissettirecek anlar yaşanması, bu özel günün hatırlanması bizleri çok mutlu etse de bu işin bir de ticari tarafı da var tabi ki. 

Şimdi gelelim o muhteşem romantik rotalara

Sevgililer gününde şehirden kaçmak isteyenlere;

1-      KAPADOKYA

Aşkın vadisi , romantizmin bahçesi , tarihin göbeği Kapadokya’da bir taşla 3 kuş ne dersiniz, Kapadokya’da bulunan sizi sevgililer gününde özel hissettirecek bir otel seçip, otelin içerisinde bulunan odalardaki kapalı havuzlarda keyif yapabilir sabah erken saatlerde gün doğumunda balonla sevgilinizle bulutlara çıkabilirsiniz. Durun daha bitmedi, Kapadokya’da görülecek yerler 1 günde bitmez en az 2 gün ayırmanız gerek. Gelmeden önce güzel bir program yapıp her yeri sevdiğinizle keşfedebilirsiniz. 

2-      ŞİRİNCE

Şirin mi şirin eski Rum köyü olan Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı, bir zamanlar kıyamette tek ayakta kalacak yer olarak gösterilen ve herkesin kıyametten kaçmak için gittiği yerdi ( çok saçma değil mi). Sizde sevgililer gününde şehrin kaosundan biraz olsun kaçmak doğayla köyle iç içe olmak için kaçabilirsiniz, tarihi bir yapıda kalmak lezzetli şaraplardan tatmak için Şirince’yi tercih edebilirsiniz. Nişanyan Otel Favorimiz.

READ  ÇELİŞKİLİ BİR VARLIK; İNSAN

3-KARADENİZ HAVASI NE İYİ GELİR – Gito Yaylası – RİZE

Doğanın kalbinde bir hafta sonu geçirmeyi kim istemez özellikle bu manzarada, içine temiz havayı çeke çeke bol oksijen depolayıp şehre dönüş muhteşem olmaz mı?

4-      BİRAZ AVRUPA HAVASI ALALIM PARİS Mİ? ROMA MI?

Paris her zaman iyi bir fikirdir, romantik bir Eiffel Kulesi manzaralı bir otelde kalmak yada orada yemeğe çıkmak sizi romantizmde zirveye çıkartmamasından şüphemiz yok.

Aziz Valentine’in doğduğu şehir Roma ya gitmeye ne dersiniz, romantikliğin şehri olan Roma’da el ele sokaklarda yürüyüp tarihi keşfedebilirsiniz, buram buram Aşk kokan şehir Roma, inanmazsanız Roma’yı tersten okuyabilirsiniz. ?

Peki Venedik de gondol sefası ? Son zamanlarda Venedik’in sular altında kalacağını duysak da sular altında kalmadan son kez gitmek, oraları keşfetmek gerek.


Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles