Perdeni Aç

Yaşama ve dünyanın hengameli akışına gözlerimizi açtığımız an itibariyle başlıyor kader serüvenimiz. Ve o andan sonra başlıyor, hayat denen ve hep korkular üzerine kurulmuş mücadelemiz. Ailemiz, sevdiklerimiz ve çevremiz bizleri negatif düşünceler ile dolu bir geleceğe hazırlıyor. Hayatı öğrenmeye çalıştığımız (ev, okul, iş, ibadethane… ) her yerde korku üzerine bir yaşam inşa ediliyor. Hep bir şeyler ile korkutuluyoruz.
-Böyle yaparsan, sınıfta kalırsın!
-Böyle yaparsan, bu kemanı çalamazsın!
-Böyle yaparsan, cehennemde yanarsın!
Sonuç olarak korkuları yüzünden, bir şeyler yapmaya cesaret edemeyen insanlar, birilerinin korku imparatorluğunda yaşamaya çalışıyorlar ve bunun adına da “Kader” diyorlar.
Ne acı..
Korku ve negatif düşünceler üzerine atılan hiçbir adım, asla yere sağlam basamaz. Okuduğum bir kitabın* kapağında yazan şu cümle; “Düşüncelerinizi Değiştirirseniz, Kaderinizi De Değiştirirsiniz” hayatımda bir dönüm noktası olarak birçok şeyi değiştirdi. İçine tıkıştırıldığım kabuğu kırıp, kalıplarımdan sıyrıldım. Bakış açımı ve düşüncelerimi değiştirip, tüm bildiklerimi sorgulamaya ve yeniden öğrenmeye başladım. Bizler dünyaya baktığımız pencerenin perdesini açmadığımız için, dışarıyı kara bulutlar ile kaplı, kasvetli bir havadan ibaret sanıyoruz. Çünkü bizlere öğretilen, hep perdenin arkasından bakmak oldu.
Hayatına yeni bir anlam katmak, kalıplarından, korkularından sıyrılıp, sağlam adımlar atmak için, hemen şimdi her şeyi bir kenara bırak.
Perdeni aç…

*Bilinçaltının Gücü – Joseph Murphy

"Unutma, balinayı çağıran, beraberinde getireceği okyanusa da hazır olmalıdır."

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir