16.5 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 26, 2024

Okullara İkili Eğitim Geliyor !

Bakan Selçuk açıklama yaptı : 2020-2021 eğitim-öğretim yılında okullarda ikili eğitime geçilecek !

Bakan Selçuk 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilerek ,online eğitime geçilmişti. MEB tarafından yürürlüğe koyulan online eğitimler 19 Haziran’da sona erdi ve gözler yeni eğitim öğretim yılında alınacak tedbirlere çevrildi.

Tam gün eğitim veren okullar ikili eğitime geçebilir !

Bakan Selçuk yeni dönem tedbirleri hakkında 24TV’de önemli açıklamalar yaptı. Yeni dönemde alınacak tedbirler ile ilgili olarak tam gün ve yarım gün eğitim veren kurumlara dikkat çekti. Selçuk yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili “Tam gün eğitim veren okullarımız duruma göre ikili eğitime geçebilir.” ifadesini kullandı.

İkili öğretim nedir ? Nasıl uygulanacak ?

Bakan Selçuk “Her durum için senaryomuz hazır. Liselerin %1’inde, ilkokul ve ortaokulların %12’sinde ikili öğretim uygulanıyor. Çok büyük bir kısmında ikili öğretim yok. Tam gün eğitim yapan okullar duruma göre ikili sisteme geçebilir. Sabahçılar – öğlenciler olur. Sınıfın yarısı sabah , yarısı öğle gelebilir. Ama bu böyle olacak anlamına gelmiyor.” açıklamalarında bulundu.

Okullar ne zaman açılacak ?

Covid-19 için alınan tedbirler kapsamında yüz yüze eğitime ara verilerek online eğitime geçilmişti. Yeniden yüz yüze eğitime geçiş tarihi öğrenci ve veliler için merak konusu olmuştu. Bunun üzerine Ziya Selçuk 31 Ağustos’ta okulların zorunlu eğitime başlayacağını duyurdu. Özel okulların açılış tarihi 31 Ağustos’tan önce olmak koşuluyla kurumların kararına bırakıldı.

READ  Atiye 2. Sezon yayınlandı!

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles