16.9 C
İstanbul
Salı, Mayıs 28, 2024

“Ne Yapsam?”

Şu zor günlerde hepimiz evlerimizde karantina altındayız. Psikolojimiz haberlerden, sosyal medyada yayılan asılsız şeylerden dolayı çökmek üzere. Bu zor zamanlarda hem psikolojik yönden bir nebze de olsa rahatlamak için hem de eğlenceli vakit geçirmek için evde yapabileceğiniz aktivitelerden bahsetmek istiyorum. Bakalım evde neler yapabiliyoruz.

1.Dolabınızdaki Fazlalıklardan Kurtulun.

O hiç giymediğiniz ama atmaya da kıyamadığınız kıyafetlerden sizcede artık kurtulma zamanı gelmedi mi? Hadi bir kutu alın ve fazlalıklardan kurtulun. Bu şekilde hem daha düzenli bir dolaba sahip olacağınıza hem de rahatlayacağınıza eminim.

2. Spor Yapın!

Hayat koşuşturmacasının içerisinde bir türlü spora vakit ayıramayanlara ve “O pahalı spor salonlarına para veremem.” diyenlere bir tavsiye bu da. Evde spor yapmak gibisi var mı? Bence yok. Sizi spor konusunda yönlendirebilecek birçok uygulama var. Bunlardan birisini indirerek evde rahatça sporunuzu yapabilirsiniz.

3. Örgü Örün!

Eskiden annelerimiz, anneannelerimiz evdeyken neler yapıyorlardı? Tabii ki de güzel güzel örgüler örüyorlardı. Bu sayede hem yeni kazaklarınız, yeni şapkalarınız ve yeni atkılarınız olur, fena mı? ?

4. Evin İçine İpuçları Gizleyin!

Aile bireyleriyle beraber oyun oynamanın tam zamanı! Evdeki eşyaların altına, içine üstüne ipuçları ve bilmeceler saklayarak harika bir oyun üretebilirsiniz.

5. Puzzle Yapın!

En büyük parçalı puzzlelardan alıp dev bir puzzleye sahip olmanın tam zamanı. Belki çerçeveletip duvara bile asabilirsiniz. Ne dersiniz?

6. Günlük Tutmaya Başlayın!

Bu zor günlerde rahatlamanın en güzel yolu bence yazmaktır. Düşüncelerinizi, anılarınızı, nefretinizi, mutluluğunuzu yani kısaca aklınıza gelen her şeyi yazmayı deneyin. İçinizi dökmek sizi rahatlatacaktır.

READ  Koşmana Gerek Yok! Kanatlarını Hatırla
Hacer Atik
Hacer Atik
22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles