KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı

Hayalindeki üniversiteyi kazandın. Hiç bilmediğin uzak bir şehre gittin. Pandemi sebebiyle biraz da uzaktan eğitim göreceksin, dediler…

Giderler her geçen gün, gelirleri daha da aşmaya başladı. Ailenden de sürekli para isteyemiyorsun. Ne mi yapacaksın şimdi? Tabii ki de Kredi ve Yurtlar Kurumumuzun değerli üniversite öğrencilerine sunduğu burs veya kredi imkanından faydalanmak için başvuru yapacaksın!

Hadi nasıl borçlanabileceğimizi birlikte inceleyelim!..

Bildiğin üzere uzun bir zamandır çoğu resmi işlerimizi e-Devlet üzerinden yapıyoruz. Bunda da bu hizmetten faydalanacağız. Yükseköğretim Bilgi Sistemi‘ndeki (YÖKSİS) bilgilerimizin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Herhangi bir sorun yaşanırsa eğer, o meşhur öğrenci işlerine başvururuz artık!

E-Devlet’teki başvuru indeksini onayladık, detaylı bir şekilde kendimizden ve ailemizden de bahsettik.

Hatta buraya bir link de bırakalım: https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu

E-Devlet üzerinden Burs/Kredi Başvuru ekranı

Ne zamana kadar başvurabiliriz?

Şimdi benim de deneyip, sitedeki yoğunluk sebebiyle başarısız olduğum başvuru ekranı!

Ama yine de üzülmeyelim, 3 Kasım 2020 Salı saat 23.59‘a kadar başvuru denemesinde ve bilgi güncellemesinde bulunabiliriz…

“Ben böyle anlayamadım, birisiyle konuşmak istiyorum!” dersen eğer bu konuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurumsal İletişim Merkezindeki (444 0 472) yetkili kişilerle sohbet edebilirsin.

Güzel haberlerini bekliyorum, umarım ‘kazanırsın’!..

Kitapları ve şiirleri seven, bilişime meraklı bir genç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir