16.9 C
İstanbul
Salı, Mayıs 28, 2024

Metin Güneş Kimdir?

İş adamı olarak bilinen Metin Güneş ile alakalı merak edilen her şeyi sizin için araştırdık.
Metin Güneş Kimdir? Metin Güneş Kimi Öldürdü? Batmanlı iş Adamı Metin Güneş Kimdir? Metin Güneş Nereli? gibi soruların cevaplarının tamamı bu yazıda! İşte Metin Güneş hakkında bilmeniz gerekenler tüm detaylar;

Metin Güneş Kimdir?

Metin Güneş Batman’da dünyaya gelmiştir. Ünlü iş insanı olan Güneş, Muazzez Ersoy ile yakın dostluğu neticesinde Levent Müzik Şirketi’ni kurdukları biliniyor. Kariyerinin devamı sonrasında ise Orhan Gencebay ile bir plak şirketi kurdukları söyleniyor. Asıl mesleği iş insanı olan Güneş, inşaat sektöründe başarılı bir isimdir. Met-Gün isimli şirketler grubunun sahibidir.

 

Batmanlı İş Adamı Metin Güneş Kimdir? Nereli? Kimi Öldürdü?
Batmanlı İş Adamı Metin Güneş Kimdir? Nereli? Kimi Öldürdü?

Son Zamanlarda ismini viyadük, köprü ve raylı sistemlerdeki çalışmaları ile duyurmuştur. Şirketini büyütüp vergi rekortmenleri arasında sık sık boy gösteren Güneş’in başarısında büyük şehirlerde aldığı ihalelerin de payı vardır. Lakin son zamanlarda inşaat sektöründen sağlık sektörüne geçiş yapacağını söylemiştir. Babası merhum Abdülkadir Güneş adına açtığı bir eğitim vakfı bulunmaktadır. Metin Güneş, çocuklarının annesi olan eski eşinden boşanıp manken Irmak Atuk ile sessiz sedasız evlenmiştir. Bu evlilik fazla uzun sürmemiş, ikili kısa süre sonra boşanmıştır.

Metin Güneş Nereli?

Batmanlı olan Metin Güneş, ilk, orta ve lise eğitimini Batman’da tamamladı. Güneş üniversite okumak yerine iş dünyasına atıldı. 40 yıl önce Batman’da kurduğu inşaat şirketiyle iş hayatına giren Metin Güneş, birçok projeyi hayata geçirdi.

Metin Güneş Ne İş Yapıyor?

Batmanlı İş Adamı Metin Güneş Kimdir? Ne İş Yapıyor?
Batmanlı İş Adamı Metin Güneş Kimdir? Ne İş Yapıyor?

Metin Güneş, inşaat sektörünün yanında farklı alanlarda kurduğu firmalarını kendi isim ve soyadının baş harflerini kısaltarak MET-GÜN Grubunu kurdu.

Met-Gün Grubu olarak 1986 yılından bu yana inşaat sektöründe çalışan Metin Güneş, mevcut alt yapı, üst yapı, viyadük ve köprü işlerinin yanı sıra Enerji ve Turizm alanlarındaki atılımlarına ayrıca Metro ve hafif raylı sistemlerdeki çalışmalarına da ağırlık verdi.

READ  Çok Hassas ve Özel Bir Şarkı: Elfida

İnşaat sektöründe farklı alanlarda çalışmaları olan Güneş, farkı büyükşehir belediyelerinden ihale aldı.

Defalarca vergi rekortmenleri listesine adını yazdıran Metin Güneş, 10 yıl önce merhum babası Abdülkadir Güneş adına eğitim vakfı kurmuştu. Eğitim vakfına daha çok zaman ayırmak istediği iddiası ile Metin Güneş, iş hayatında rotayı enerji ve sağlık sektörüne çevirdi.

Yenilenebilir enerji alanında yatırımlar planladığı söylenen Güneş, sağlık sektöründe ise öncü bir kurum yaratmak için kolları sıvadığı gelen bilgiler arasında.

Güneş’in Çocuğu Varmı?

Metin Güneşin Kadir Güneş adlı bir oğlu ve Gülnur Güneş adlı bir kızı bulunmaktadır. İşte onlar hakkında bilmeniz gerekenler;

Kadir Güneş Kimdir?

Kadir Güneş, Ankara’da  dünyaya geldi. Kadir Güneş, aynı zamanda modacı Gülnur Gülnur Güneş’in kardeşidir. Babası Metin Güneş, Tarkan ve Ebru Gündeş ünlü isimlerle arkadaş olan bir iş adamıdır. Türkiye Kadir’in adını ilk kez Caner Erkin’in eski eşi Asena Atalay yaşadıkları olayda duydu. İkili, gittikleri bir mekanda yaşanan olayla ile gündeme gelmişlerdir.

Kadir Güneş Kimdir? Kadir Güneş Ne İş Yapıyor, Nereli?
Kadir Güneş Kimdir? Kadir Güneş Ne İş Yapıyor, Nereli?

Daha sonra, Kadir Güneş’in 2022 yılında ünlü  şarkıcı  Aleyna Tilki ile aşk yaşadığı haberleri medyada yer almıştı. Ancak, ilişkileri kısa sürmüş  ve sonrasında  Kadir Güneş’in oyuncu Melisa Döngel ile birlikteliği gündeme gelmiştir. Kadir Güneş’in iş hayatı erken yaşta  atıldığı bilinmektedir. Babası Metin Güneş’in sahibi olduğu inşaat şirektinde çalışarak iş hayatına adım atmış ve daha sonra şirket yönetiminde yer almıştır. Ayrıca Kadir Güneş’in kendi işletmeleri de olduğu bilinmektedir. Mesleği hakkında net bir bilgi  olmamakla birlikte, ticari işletmeleri olduğu bilinmektedir.

 

Gülnur Güneş Kimdir?

Gülnur Güneş Kimdir? Gülnur Güneş Ne İş Yapıyor, Nereli?
Gülnur Güneş Kimdir? Gülnur Güneş Ne İş Yapıyor, Nereli?

Gülnur Güneş, 1988 yılında dünyaya geldi. Üniversitede Avrupa Birliği İlişkileri okudu ancak eğitim almak istediği konu başkaydı. Küçüklüğünden beri her zaman modaya ilgili olan Gülnur Güneş, yıllar sonra İstanbul Moda Akademisi ile (İMA) tanıştı. İMA’da marka yönetimi eğitimi aldı. Sonra iki yıl moda eğitimi gördü. Altı ay Özlem Kaya’nın, bir yıl da Nur Yerlitaş’ın yanında staj yaptı. Yaklaşık dört buçuk yıl çalışmalar yaptıktan sonra 2012 yılında kendi markasını kurdu. Ünlü isimlerle çalışan Gülnur Güneş, Nişantaşı’nda ki şık butiğinde tasarımlarını modaseverlerle buluşturuyor.

READ  Süper Lig'de Transfer Heyecanı Devam Ediyor

Metin Güneş & Muazzez Ersoy İlişkisi?

Muazzez Ersoy Kimdir? Muazzez Ersoy Ne İş Yapıyor, Nereli?
Muazzez Ersoy Kimdir? Muazzez Ersoy Ne İş Yapıyor, Nereli?

Muazzez Ersoy aldatma konusunda ismi en çok geçen ünlülerden. Metin Güneş ile beraberken adı oyuncu İsmet Özhan ile anıldı ve Metin Güneş aşkı bitti. İsmet Özhan ile jet hızıyla evlenen Muazzez Ersoy, bu kez eşini Fatih Gökşen ile aldattığı haberleriyle gündeme geldi. İsmet Özhan eşinin kendisini aldattığını her katıldığı magazin programında dile getirdi.

Muazzez Ersoy’un şoförü ile ilgili aşk yaşadığı iddiası magazin gündemine bomba gibi düştü. Son olarak 2005 yılında Galatasay’ın eski yöneticisi Fatih Gökşen’le aşk yaşayan Ersoy’un 11 yıl aradan sonra yeniden aşık olduğu ve şoförüyle fırtınalı bir birliktelik yaşadığı iddia edildi.

57 yaşındaki şarıcı, geçen Cuma Atatürk Havalimanı’nda genç şoförüyle ilk kez objektiflere yakalandı ve fotoğrafını çeken Sözcü gazetesi muhabirine aynı zamanda korumalığını yapan Hakan Saraç’ı “İşte benim yeni sevgilim” diye tanıttı. “EVLİLİKTEN SAYMIYORUM” Muazzez Ersoy, son yıllarda eskisi kadar şöhretli olmasa da evli iş adamı Metin Güneş’le beraber olduğu 1990’lı yıllarda peş peşe çıkardığı nostalji serisiyle fırtınalar estirmişti. Satış rekorları kıran şarkıcı, ‘Devlet Sanatçısı’ unvanına lâyık görülmüştü. Yükselişi 2000’li yılların başına kadar süren Muazzez Ersoy’un Metin Güneş’ten ayrıldıktan sonra kariyerinde hızlı bir düşüş yaşadı. Nostalji rüzgarıyla fırtınalar estirdiği dönemde oyunculuğa da başlayan “Oyun Bitti”, “İntizar” gibi diziler çeken Muazzez Ersoy, Kalbimi Kıra Kıra dizisinde rol gereği evlendiği İsmet Özhan’la 2001 baharında bir gece sürpriz yaparak nikah masasına oturmuştu. Magazin dünyasında bomba etkisi yaratan bu evlilik sadece 3,5 ay sürdü. Bir dönemin ünlü mankeni İsmet Özhan ile Muazzez Ersoy’un yıldırım nikahıyla yaptığı evlilik şiddetli geçimsizlik nedeniyle tek celsede bitti. Önemsiz bir tartışma sonrası terk edildiğini belirten İsmet Özhan, olaylı evliliğin ardından tası tarağı toplayıp Londra’ya yerleşmiş ve yıllar sonra Muazzez Ersoy’la evliliğini “Ben Muazzez Ersoy ile olan evliliğimi, evlilikten saymıyorum, o hataydı” sözleriyle özetlemişti. Aradan 15 yıl geçti ve 57 yaşında torun sahibi olan Muazzez Ersoy, şimdi şoförüyle yaşadığı ilişkiyle adından söz ettiriyor.

READ  Bir Kucak Dolusu Özlemek

Metin Güneş’in Eski Eşi Kimdir?

O dönemki eşinden boşanmasının ardından Metin Güneş manken Irmak Atuk ile evlendi. Bu evliliğe Metin Güneş’in ailesi (başta çocukları olmak üzere hep aralarının iyi olduğu-sürekli görüştüğü eski eşi) son derece karşı çıktı.

Bir yandan torunlarını büyüten Metin Güneş’in bir süre sonra Irmak Atuk’la evliliğine son verdi.

Özellikle de, modacı olmak ve fenomen kategorisine girmek için yıllardır büyük çaba sarf eden, sürekli piyasanın ünlü isimleriyle fotoğraf çektiren kızı Gülnur Güneş de bir süre önce iş insanı Doğan Çelik ile evlendi.

İstanbul ve Mersin olmak üzere iş yaptığı belediyelerle mahkemelik olan Güneş, inşaat işini bırakmaya karar verdiğini açıklamak zorunda kaldı.

Metin Güneş Muhammet Yakut Olayı

Muhammet Yakut Kimdir? Muhammet Yakut Ne İş Yapıyor, Nereli?
Muhammet Yakut Kimdir? Muhammet Yakut Ne İş Yapıyor, Nereli?

Muhammet Yakut, Youtube’da Delilerin Delisi isimli kanalında ünlü iş insanlarını eleştirip haklarında bazı iddialarda bulunmaktadır. Videoları izlenme rekorları kıran Muhammet Yakut, son videosunda Metin Güneş’i hedef almıştır. Videoda sosyal medyada büyük yankı uyandırmış ve insanlar Metin Güneş’i merak etmeye başlamışlardır.

Metin Güneşin Ortağı Kimdir?

Metin Güneş’in Kalyoncu ailesi ile ortaklığı olduğu bilinmektedir.

Metin Güneş’in Trabzonspor’a Desteği

Metin Güneş, aslen Batmanlı olmasına rağmen sıkı bir Trabzonspor taraftarıdır. Röportajlarda bu sevginin çocuk yaşlarda başladığını ve zamanla tutkulu bir fanatizme dönüştüğünü söylemiştir. Spor Toto Süper Lig takımı olan Trabzonspor’u ayağa kaldırmak için yapılan kampanya neticesinde tam 1,5 Milyon liralık yardım yaparak adından söz ettirmiştir. Yapılan röportajda diğer Trabzonlu iş adamlarını yüreklendirmek ve örnek olmak için büyük bir yatırım yaptığını belirtmiştir.

Met-Gün Ofisine Silahlı Saldırı!

Met-Gün Ofisine Silahlı Saldırıyı Kim Yaptı?
Met-Gün Ofisine Silahlı Saldırıyı Kim Yaptı?

Met-Gün şirketinin sahibi ünlü iş adamı Metin Güneş‘in ofisine geçtiğimiz ekim ayında silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırıyı gerçekleştiren kişiler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevindeki tutuklulardan bir kişi savcılığa yazdığı dilekçede, eylemi Metin Güneş‘in akrabası İrfan Güneş’in azmettirdiğini itiraf edince bu kez iş adamı İrfan Güneş tutuklanarak cezaevine gönderildi. Azmettirici Güneş hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İş adamı Metin Güneş verdiği ifadesinde, girdiği ihalelere akrabası olan İrfan Güneş’in itirazda bulunarak kendisinden para koparmaya çalıştığını söyledi.

24Okur l “Batmanlı İş Adamı Metin Güneş Kimdir? Nereli? Kimi Öldürdü?” Benzeri Konumuz;

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles