Kör nokta / The Blind Side

Bazı insanlar soğan gibidir, anlayabilmek için katman katman kabuğunu soymak gerekir.
Bu zamana kadar başarı öyküleri daima ilgimi çekmiştir. Sinemaya uyarlanınca ise daha çok kişiye ulaşarak fayda sağlar. Bu haftaki filmimiz de bir başarı öyküsünü konu alıyor. Sokaklarda yatan bir gencin sevgiyle nasıl başarılı olduğu..
“Kötü çocuk yoktur sadece ilgisiz ve sevgisiz büyüyen çocuk vardır.”
Filmin içeriği ise kısaca şöyledir.
Michael (Lakabı Koca Mike) Oher, annesi uyuşturucu bağımlısı ve kendisi de sağda solda bulduğu geçici yerlerde uyuyan bir öğrenci. Dev cüssesi ve tertemiz kalbiyle yaşamaya çalışıyor. Yağmurlu bir akşam saatinde denk geldiği Tuohy ailesi onun kalacak yeri olmadığını anlar ve geceyi evlerinde geçirmesi için evlerine davet ederler. Koca Mike geceyi geçirip sabah erkenden evden çıkmak üzereyken aile görür. Ve evlerinde bi kaç gün daha kalmasını isterler. Ailenin en küçük çocuğu S.J. ile ayni okula giden Mike aileye alışır. Beraber vakit geçirirler. Aile Mike’i evlat edinerek ona iyi bir gelecek sunmak için çalışırlar.
Tüm derslerinde başarısız olan Mike için özel öğretmen tutulur ve dersleri yavaş yavaş yükselir. Bu yüksek notlar sayesinde Amerikan Futbol takımına girmeye hak kazanır. Fiziği Amerikan futbolu için önemli özelliktedir. Ve önce takımda çekingen tavır sergiler başarılı olamaz. Fakat S.J ile çok iyi şekilde çalışırlar. Ve en büyük desteği ailesinin desteği olur. Maçlarda önemli başarı elde eder. Ülkenin en önemli kulüplerinden teklifler yağar.
 Hiç kimse kötü şartları haketmiyor. Her çocuk iyi şartlar altında büyüse keşke. Mike en şanslılarından. Onu seven bi aileye sahip. Film gerçek bir hayat hikayesi. İzlediğinizde hem gerçek olduğunu bilerek hem de  oyuncuların nasıl güzel oynadığını görerek zevk alacağınızı umuyorum.Koca Mıke’in hayatına dahil olurken gözünüzden yaşlar akması ihtimaline karşın bir kutu peçete de hazırlarsanız iyi olur.
Hepinize iyi seyirler 🙂
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir