17.9 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024

İyi Ki Doğdun Müziğin Çiçeği: Zeynep Bastık

Zeynep Bastık, 8 Temmuz 1993 Çanakkale doğumludur. Ortaokul ve liseyi ise İzmir’de tamamlamıştır.

Profesyonel olarak müziğe İzmir’de bir cover grubu olan “Jackpot” ile başlamıştır. 2012 yılına kadar birçok şehirde bu grupla beraber sahne almıştır. Bunun yanı sıra “Anadolu Ateşi”nde dansçı olarak yer almış ve Murat Dalkılıç’ın da yaklaşık üç yıl vokalistliğini yapmıştır. 2014 yılında ise ilk teklisi olan “Fırça” şarkısını dinleyicilerle buluşturmuştur. Sanırım ben de dahil çoğumuz Zeynep Bastık’ı bu şarkıyla tanıdık. O zaman burada kısa bir müzik arası verelim ve biraz geçmişe yolculuk yapalım.

Fakat en büyük çıkışı Ezhel’in “Felaket” şarkısına yaptığı cover ile yapmıştır. Şarkıya yeni bir yorum getirdi diyebiliriz. Hem insanın içini kıpır kıpır yapan hem de içerisinde hüzün barındıran bir yorumlama olmuş. Ben bu halini orijinal halinden daha çok sevdiğimi açıkça ifade edebilirim.

Ezhel’in haricinde Fikri Karayel, Harun Kolçak, Sertab Erener gibi birçok şarkıcının şarkılarını seslendirdiğini ve bu konuda ne kadar başarılı olduğunu da hepimiz biliyoruz.

Elbetteki sadece müzik alanında bizlere bir şeyler katmakla kalmamış birkaç dizide de yaptığı oyunculukla gönüllerimize taht kurmuştur. Bilmeyenler için veya unutmuş olanlar için hangi dizilerde rol aldığına da kısaca bir değineceğim. 2015 yılında Fox TV’de yayına girmiş olan “Adı Mutluluk” isimli bir dizide “Gonca Gül Duran” isimleri bir karakteri canlandırmıştır. 2016 yılında yine Fox TV’de yayına girmiş olan “Umuda Kelepçe Vurulmaz” isimli dizide “Rüya” karakterini canlandırmıştır. Beni de oynadığı diziler arasında en çok etkileyen dizi budur. Özellikle konusu insanın yüreğine dokunur tarzdadır. Daha sonrasında 2018 yılında yine Fox TV’de yayına giren “Yasak Elma” isimli dizide de “İrem” karakterini canlandırmıştır.

Karantina süreci içerisinde çıkarmış olduğu “Her Mevsim Yazım” isimli şarkısı da gerek klibiyle olsun gerek sözleriyle olsun insanın içinde pozitif duygular uyandırıyor. Dışarı çıkmak konusunda tereddüt yaşadığımız bu günler için ilaç gibi geldi diyebilirim. Zaten Zeynep Bastık o güzel enerjisini ve pozitifliğini şarkılarına o kadar güzel yansıtıyor ki ruhumuza ilaç gibi geliyor. O kadar bahsettik şarkıdan, şimdi dinlemesek olmaz değil mi? O zaman küçük bir ilaç molası…

READ  Doğu Anadolu'nun Benzersiz Kültürü

Zeynep Bastık’ın bu kadar çok kişi tarafından severek dinlenmesinin bir başka sebebi ise bence dinleyicilerine karşı takındığı tavır: Çok içten, doğal ve pozitif bir yapıya sahip. Böyle bir yapıya sahip olması ve bunu müzik ile çok başarılı bir şekilde harmanlaması, içimize bu kadar dokunmasını ve yüreğimizde bir yer edinmesini sağlamasında en büyük faktör olduğunu düşünüyorum. Artık yavaş yavaş son sözlerimize geçelim. İyi ki doğdun müziğin çiçeği. İyi ki bizleri bu güzel sesin ve şarkılarınla buluşturdun. Bugün güneşin tüm enerjisi seninle olsun.

Hacer Atik
Hacer Atik
22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles