18.9 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Harry Potter Dizisi Yolda, Hbo Sayesinde Harry Potter Dizi Oluyor!

Bir döneme damga vuran Harry Potter filmleri, Hbo sayesinde Harry Potter Dizisi olarak ekranlara geri dönüyor! Harry Potter dizisi ne zaman, Harry Potter dizisi kaç sezon, Harry Potter dizisi kaç bölüm, Hangi Harry Potter karakterleri yer alıyor gibi soruların cevapları ve daha fazlası yazımızda yer alıyor.

Harry Potter Karakterleri ve Filmler

Harry Potter dizi oluyor! HBO Max sayesinde Harry Potter Dizisi sevenleri ile buluşuyor.
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filminden bir görsel.

İlk olarak 2001 yılında Warner Bros’un yapımını üstlendiği Harry Potter filmleri, o yıldan bu yana hala popülerliğini korumayı başarıyor. Ünlü film serisi Daniel Raddcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson gibi Harry Potter filmleri ile ikonikleşmiş isimleri bünyesinde barındırıyor. JK Rowling tarafından 7 kitap halinde hayat bulan seri, Harry Potter kitapları çizgisini koruyarak 8 filme konu olmuştur. Ayrıca Sinema dalında birçok ödül kazanmayı başaran yapım.

Sinema alanı dışında Dünyanın En Hızlı Satılan Kitabı ve Dünyanın En Çok Satılan Çok Romanı rekorlarını elinde bulundurmaktadır. Fantastik Canavarlar filmiyle 2022 yılında vizyona girmiş fakat ana hikayeden uzak olduğu için Harry Potter sevenleri tam anlamıyla tatmin etmeyi başaramamıştı.

Son olarak Warner Bros bünyesinde Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatrosu ve Hogwarts Legacy oyunu ile karşımıza çıkmıştır. Son filmin üzerinden 12 yıl geçmesinin ardından Harry Potter dizisi olarak Hbo ekranlarında geri dönüyor.

Harry Potter Dizi Oluyor

Harry Potter dizi oluyor! HBO Max sayesinde Harry Potter Dizisi sevenleri ile buluşuyor.
Harry Potter Film Galasından bir görüntü

JK Rowling tarafından yazılan, dünyaca ünlü fantastik yapımlar arasında yer alan Harry Potter dizi oluyor. Seriyi izleyen veyahut okuyan herkesin aklına Harry Potter dizisi var mı? sorusuna cevap niteliğinde gelişmeler yaşandı. HBO Max tarafından çekilecek dizinin temelinde JK Rowling’in yazdığı ve Harry Potter filmleri içinde rehber olan Harry Potter kitapları olacak.

READ  Mom-my

Bizlerle paylaşılan detaylara göre dizinin her bir sezonu JK Rowling tarafından yazılan yedi kitabın her birini ayrı ayrı konu edinecek. Yani orjinal seri, bir de diziler ile beraber tekrardan canlandırılacak.

Harry Potter Dizisi Ne Zaman?

Harry Potter dizisi ne zaman, Harry Potter dizisi kaç bölüm gibi sorularını cevaplamak için henüz erken. Harry Potter dizisi kaç sezon sorusuna her bir kitaptan referans alarak 7 sezon boyunca uzun soluklu bir yapım izleyeceğimizi söyleyebiliriz.

 Harry Potter filmlerinde yer alan aktörlerin her birisinin birer yetişkin olduklarını göz önünde bulundurursak yeni yapımda kimlerin yer alacağı henüz bilinmiyor.

JK Rowling Yönetmenlerden Birisi

Harry Potter dizi oluyor! HBO Max sayesinde Harry Potter Dizisi sevenleri ile buluşuyor.
JK Rowling ve Harry Potter cast ilk buluşmasına bir bakış

Yabancı kaynaklar tarafından aktarılan bilgiler, filmlerde olduğu gibi dizilerinde Harry Potter kitaplarına sadık kalması açısından dizi içerisindeki gelişmeler de kendisi de yer sahibi olacak.

“Harry Potter Dizisi Yolda, Hbo Max Sayesinde Harry Potter Dizi Oluyor!” benzeri 24Okur yazılarına göz atabilirsiniz;

  • Instagram sayfamıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Sinema alanında daha fazla yazıya erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • En son yayınladığımız yazımıza erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles