27.6 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

Bir Hayvan Dost Olabilir mi?

Kediler, seçilmiş arkadaşlardır.
     Norman Corwin


Bir hayvan dost ola bilir mi?

Evet ola bilir. Benim çok hayvan dostum oldu en son sarı isminde bir kedim vardı. Üç gün önce kayboldu. Onu anlatacam size çünkü gittiğinden beri kendime gelemedim birazda olsa iyi olmamı sağlar belki bu yazı…

Sarıyı 2019’un Eylül ayında sahiplendim. 2 aylıktı aldığımda çok küçüktü hatta aldığım zaman çok ses çıkarıyor diye taşıma kabından çıkarıp çeketimin içine koydum o derece  küçüktü dostum. Sarının ismini ben koydum eski sahibiyle birebir muhatap olmadım vetirener sayesinde sahiplendim.

12 Eylül 2019

Eve getirdiğimde küçük olduğu için hemen alışmıştı bana. Benim yatağımda hep yatardı. Ben evde olmayınca dış kapıda beni beklerdi kapıyı açar açmaz miyavlardı çok mutlu olurdu benim geldiğime. Sarıyı sadece ben sevmedim arkadaşlarım da çok seviyordu hatta hayatında hiç kedi sevmeyenler bile sarıyı kucağına almak için can atıyorlardı. Önce çok korkuyorlardı ama korkularını yendikten sonra bırakmak istemiyorlardı.

Gün geçtikçe aliśiyordum geceleri yatmadan onunla oyun oynayıp öyle beraber uyurduk sabahları o beni uyandırırdı çok güzel vakit geçiriyorduk bana iyi dost oluyordu.

Küçüklüğümden beri kedi besliyorum ama ilk defa sarı gibi bir kedi besledim. Niye diye soracak olursanız. Evden çıkmama izin vermiyordu dış kapıyı açar açmaz hemen kapıdan çıkıyordu elime alınca da sarılıp bırakmıyordu beni. Eve gelene kadar da kapıdan ayrılmıyordu bazen de pencereye çıkıp dışarı bakıyordu beni görür görmez hemen dış kapıda mi yavlamaya başlıyordu.

Sarıyla yaklaşık 7 ay beraber zaman geçirdik çok güzel zamanlarımız oldu. Ama şimdi dışarıda ve nasıl olduğunu hiç bilmiyorum. Hani bir anne çocuğunu kaybeder ya bende kızımı kaybettim ve çokok üzgünüm ama yapa bileceğim bir şey yok elimden geleni yaptım.

READ  Ayakta Kalmak İsteyen Karakterler

Bu yazıyı okuyana belki çok saçma gelir üzülmem hatta bu yazı bile saçma gelir ama öyle değil saçma gelene zaten içinde hayvan sevgisi yoktur çünkü onlarda can taşıyor.

24okur.com okurların dan biriydi.

Siz siz olun hayvanlara merhametli olun çünkü onlarda  bir can taşıyor ve kendinize bir dost edinin. Çünkü insana en iyi gelen bir dostu olup vakit geçirmesi sizde bir dost edinmeniz dileğiyle görüşmek üzere….

Muhammed Altun
Muhammed Altun
Kafasının estiği yere giden bir yolcu. :) :) Bir dünya yaratın ve o dünyanın içine en güzel aşkları koyun ve başrol oyuncusu siz olun lakin o oyunu kuralına göre oynayın...

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles