3.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Bir Exxen Dizisi: Öğrenci Evi

Çoğumuz Türk gençlik dizilerine karşı ön yargıyla yaklaşmışızdır. Exxen platformunda yayınlanan “Öğrenci Evi” isimli dizi de benim ön yargı ile yaklaştığım gençlik dizilerinden bir tanesiydi. Fakat diziyi izlemeye başladığım ilk bölümden itibaren tüm ön yargılarım yerle bir oldu ve diziyi sevmeye başladığımı fark ettim. Bugün de sizlere bu diziden biraz bahsetmek istiyorum. Belki aramızda bu tarz dizilere karşı ön yargısı olanların ön yargılarını bir nebze de olsa kırmış oluruz. Ne dersiniz? 😉

Öğrenci Evi İsimli Dizinin Konusu Nedir?

Bu dizi, dört farklı öğrencinin hayat hikâyelerini ele alıyor. Birbirlerinden çok farklı kültürlerde yetişmiş ve çok farklı karakterlere sahip bu dört kişinin yolları bir yerde kesişiyor. O günden itibaren de birbirlerine sımsıkı sarılıyorlar. Bizler de onların gözünden aile çatışmalarına, aşklarına, umutsuzluklarına, heyecanlarına ve kimlik arayışlarına tanık oluyoruz. Belki de içerisinde kendimizden parçalar buluyor bile olabiliriz.

Dizinin ilk bölümü bu dört öğrenciden biri olan Arda’nın Tıp Fakültesi’ni bırakıp tiyatroya yönelme kararı vermesiyle başlıyor. Seçmelerde söylemiş olduğu sözler aslında bu hayattaki tüm gerçekleri yüzümüze bir tokat gibi vuruyor. Bu sahne beni çok fazla etkiledi. Belki de tüm ön yargılarımı bu sahne sayesinde kırmışımdır kim bilir…

Elbette ki dizide yer alan tüm o eğlenceli ve komik olayların yanı sıra kötü olaylarında olduğunu görüyoruz. Ben her bir karakteri çok sevsem de yaptıkları bazı hatalar yüzünden (Burada spoiler vermek istemiyorum. İzleyin ve görün. 😀 ) onlara çok fazla kızdığım zamanlar ve şaşkınlıkla izlediğim zamanlar da oldu. Fakat bu hataların nedenine bakıldığında hep bir aile sevgisinin eksikliğini gördüm. İnsanların karakterlerinin oluşumunda ailenin ne kadar önemli bir faktör olduğunu da bu sayede bir kez daha anlamış oldum. Çok konuştum değil mi? Bazen tutamıyorum işte böyle kendimi. İsterseniz dizide yer alan çok sevgili karakterlerimizi de bir tanıyalım.

Öğrenci Evi Dizisinde Yer Alan Karakterler

Latif (Baran Bölükbaşı)

Latif, Urfalı bir aşiret çocuğu olarak karşımıza çıkıyor. Aşiret çocuğu deyince hepimizin aklına sert ve zorba bir karakter canlandı değil mi? Aksine, Latif oldukça iyi niyetli, yardımsever ve bir o kadar da komik bir karakter. Bu iyi niyeti ve saflığı yüzünden pek çok olumsuz duruma maruz kalıyor ama en sonunda bu iyi niyetinin karşılığında onu çok mutlu eden olayların da olduğunu görüyoruz.

Eren (Bertan Asllani)

Eren, zengin bir aileden gelen biraz şımarık, biraz çapkın, biraz eğlence düşkünü bir kişi. Babasının adıyla itibar görse de araları pek de iyi değildir. En sonunda da zaten büyük bir patlak verir ve öğrenci evine gelir. Öğrenci evine ayak bastığı zamandan itibaren hayatı bambaşka bir şekle girer. İçindeki gerçek kimliği ortaya çıkar.

Metin (Ozan Güçlü)

Metin, tam bir oyun canavarı. Üniversiteye gelene kadar daha önce hiçbir sorumluluk almamış bir kişi. Bu zamana kadar herhangi bir sorumluluk almadığı için üniversiteye tek başına geldiği o gün oldukça zorlanır. Neyse ki diğerleri onun imdadına yetişirler. Çok sessiz ve içe dönük bir yapıya sahiptir. Hayali bir kitap yazmaktır. Üniversiteye başlamasıyla beraber daha önce hiç yaşamadığı maceralara atılır. Bu sayede de artık yetişkin bir birey olarak sorumluluk almayı öğrenir.

Arda (Samet Kaan Kuyucu)

Arda, klasik bir karakter. Babası istediği için derece yaparak Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır ama daha sonrasında bölüm değiştirerek en büyük hayali olan oyunculuğa yönelmiştir. Latif’in deyimiyle grubun “Mantığı”dır. Hayatla sürekli bir kavga içerisindedir ve asla doğru bildiğinden şaşmaz.

Esra (Sude Zülal Güler)

Esra, çok başına buyruk bir genç kızdır. Ailesini kaybedince iyice asileşmiş bir karakterdir. Arda ile 6 yıllık bir ilişkileri vardır ama ne yazık ki bu ilişkileri sürekli bir sallantı halindedir. Esra sürekli bir kimlik arayışı halindedir ve edindiği aşklar, arkadaşları ona gerçek kimliğini bulması konusunda yol gösterecektir.

Simge (Ceren Balcı)

Simge, çok gizemli bir kızdır. Kimseyle arkadaş kurmayan ve neredeyse hiç gülmeyen bir yapıya sahiptir. İlerleyen bölümlerde neden bu şekilde olduğunu ve bir amacının olduğunu görüyoruz. Fakat bu amacına ilerlerken beklenmedik bir sürprizle karşılaşması onun da hislerinin değişmesine sebep olmaktadır.

Ceyda (Serra Pirinç)

Ceyda, hiç göründüğü gibi olmayan kızlardan birisisidir. Hırslı, tutkulu ve çok da sempatik. Ama ne yazık ki bir zaman sonra bu hırsının onun gözünü kör ettiğini ve hırsı yüzünden ne kadar yanlış şeyler yapabildiğini görmekteyiz.

Ayşe (Dilara Güldemiral)

Ayşe, giyimine çok özen gösteren ve biraz da popüler bir kızdır. Biz onunla ilk karşılaştığımızda ne kadar kibirli bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Ama Latif ile tanışması onun dönüm noktası oluyor diyebiliriz. Artık karşımızda bambaşka bir Ayşe’yi görüyoruz.

Deniz (Merve Nur Bengi)

Deniz, çok duygusal ve duygularını ifade etmekte epey zorlanan bir genç kızdır. Yıllarca uzaktan sevmiş ve sevdiği kişinin en yakın arkadaşı konumunda kalmıştır. Ama artık kendisi için de yaşamayı öğrenmeye başlayacaktır.

Hacer Atik
22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles