9.7 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 26, 2022

Yılın Son Güneş Tutulması

Sevgili arkadaşlarım 2020’de artık yılın son tutulması!

23 derece Yay burcunda bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma bizim için çok önemli olacak çünkü etkisi min. 6 ay üzerimizde sürecek. Yani 2021 yılının ilk yarısını nasıl geçeceği ile ilgili aslında bize çok fazla bilgi verecek.

Arkadaşlar tutulma ülkemizden görünmüyor. Özellikle Güney Amerika bölgesinden geçecek. Pasifik Okyanusu, Atlantik Okyanusu’nun güneyi ve Afrika’nın güneydoğusundan izlenebilecek.

Güneş tutulmaları kuvvetli yeniaylardır ve hayatımızda çok büyük yeni başlangıçlara yol açarlar. Ancak bu tutulmanın güneyli Ay Düğümü yününde bir tutulma olması aynı zamanda da bırakılması, terk edilmesi gereken birtakım şeylere de işaret etmekte.

Bir önceki tutulma yazımda, bitmesi gerekenleri nihayete erdirdik ve şimdi güzel başlangıçlardan konuşma zamanı. Uzun zamandır beklediğiniz bir şeyi yeniden başlatma hususunda bize destek verecek gibi gözüküyor bu tutulma. İş, aşk, mevki, sağlık gibi konularda küllerimizden yeniden doğmak için umut verici güzel bir tutulmanın desteğiyle karşı karşıyayız.

Yay, İkizler, Koç, Aslan, Terazi ve Kova burçları: 1. dereceden bu tutulmadan etkilenecekler.

Boğa, Başak ve Oğlak burçları ise: Yaşamlarında görmedikleri yeni deneyimleri, yeni yetenek alanlarını keşfedecekler.

Yengeç, Akrep ve Balık burçları ise: Bu tutulmada iradelerini geliştirecekler.

Tutulma Sembolümüz: Şemsiye

Çok entresan bir semboldür. İşin ilginç yanı ise daha eski zamanlarda ilk kullanılan şemsiyelerin yağmurdan korunmak için değil güneşten korunmak için üretilmiş ve kullanılmış olmasıdır, bilgisini de sizlerle paylaşayım arkadaşlar. Aslında Şems, Güneş demek. Yani şemsiye güneşten korumak için. Peki ezoterik anlamında bu ne ifade ediyor?

Güneş: Bilgi demek, ego demek, parlaklık demek, o en güçlü tarafı ortaya çıkartmak demek. Şemsiye peki ne demek? Bizi biri parlatsın diye beklemiyoruz. Güç savaşında dikkat edeceğiz kendimize. Bir şeyler parlarken, bir şeyler ortaya çıkarken biz de kendimizi güçlü hissederiz, çok fazla ön plana çıkmak hissederiz.

Ama hayat inişli çıkışlıdır. Bunun biraz mütevaziliğinde olmak gerekiyor. Kibirden uzak durmak gerekiyor. Yani o güneş gibi parlatılan alanlar olmasına rağmen “Ben yine gölgede kalıp sezgiselliğimi de bunu işin içine katarak ilerlemeyi uygun görüyorum.” diyoruz.

Yani o şemsiyenin altında olmak o gölgelerin altında olmak “Ben kendi güneşimi içimde parlatmaya çalışıyorum. Bana sunulanı değil, madde alemini değil, mana aleminden yola çıkmaya çalışıyorum.” demektir.

Şöyle boş beyaz bir sayfaya şemsiye açalım!

Onun için bu sembol çalışmamızda güzel bir şemsiye çizeceğiz arkadaşlar. -Aynı zamanda bu tutulma Merküryendir. (Merkür yazıp çizmektir canım Merkür.)- Şöyle boş beyaz bir sayfaya şemsiye açalım. Bu şemsiyenin altına da önemli notlar alalım. Bu şemsiyenin altı bizim korunma alanımız gibi düşünelim. Yani kendi güneşimizi parlatacağımız bir alan gibi düşünün.

Burada geniş zaman kipi kullanarak niyetlerimizi yazmaya dikkat etmemiz gerekiyor. Örneğin: “Bu yıl sınavlarımda başarılı olmak istiyorum.” gibi bir yazı yazmayacağız. Ne yazacağız biliyor musunuz? “Sınavda her zaman başarılıyım.” Yani bunu bilinç haliyle ortaya çıkaracağız.

Ya da “Aşkımı doyasıya yaşıyorum.” “Sevildiğimi biliyor, her daim hissediyorum.” “Edindiğim bilgiler önümü aydınlatıyor.” (Yani bilgi birikiminde kaygı gütmüyorum, kendimi yetersiz bulmuyorum. Hepsini buradaki niyetle ortaya çıkarıyoruz.) “İşimde her zaman takdir ediliyorum.”

Buna inanarak o şemsiyenin altında da, bunu birine ispat etmek zorunda olmadan bunu gölgemizde yaşayacağız, şemsiyemizin içerisindeyiz bakın.

Kendi hayatınızda problemli gördüğünüz süreçleri sanki onları aşmışsınız da her daim böyley-miş gibi bunun niyetine girerek çizdiğiniz şemsiyenin altına yazın.

Bu kağıtları da Haziran ayındaki diğer Güneş Tutulmasına kadar gözünüzün önünde bir yerde saklayınız arkadaşlar. Bir “Mottolu Mutlu” olumlama sembolünü de sizlerle paylaşmanın sevinciyle gülüşlerimiz parlasın.

“Seher yeli çık dağlara, Güneş topla benim için” deyip dinleyelim mi o zaman…

İnanç ve ümitle…

Gönlünüzün ve ruhunuzun gölgesinde o sıcak parlak güneşin hüzmesini içimizde görmek üzere…

Güzel niyetlerimiz tutulsun bu tutulmada. ?

Merve Alıcı
Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles