Yılın Son Dolunayı

Merhaba herkese…

30 Aralık, yani bugün, yılın son gökyüzü olayı. Yengeç burcunun 8 derecesinde dolunay meydana gelecek, geldi hatta. Bu dolunayın başrol oyuncusu Alhena sabit yıldızı olacak.

Dolunay Yengeç burcunda olacağından dolayı, Yengeç burcunun temsil ettiği konularla haşır neşir olacağımıza (Evimiz, ailemiz, annemiz/anneliğimiz, kadınlar, yurdumuz/topraklarımız gibi konular) işaret etmekte.

Kendimi tutamayıp hemen yazının başında döküleyim: Bu dolunayın hiçbir kötü açısı yok. Yok arkadaşlar! Yani yılı güzel, minnoş, keyifli bir Yengeç dolunayıyla artık kapatıyoruz. ?

En azından “Acaba 2020’nin sonuna doğru bölüm sonu canavarı gelecek mi ki?” diye düşünülürken hayır gelmeyecek! Merak etmeyin.

Her Şeyi Kaybettim Ama Kendimi Buldum

2020 yılı böyle bir yol oldu çoğumuz için… Özellikle kişisel gezegenlerinde Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç olanları sağlam salladı. Sabit burç olan; Akrep, Aslan, Boğa ve Kova da ucundan biraz olacakları hissetti. Başak, İkizler, Yay ve Balıkların tüm planları değişti de değişti. Film bitmedi. Şimdi yeni bir döngüye giriyoruz. Sıra sabit burçlarda. Öncü burçlara, hava ve ateşlere, torpilli 2021 yılı. Detayları daha yazar, çizer, anlatırım!

Benim için dolunay, görsel olarak Ay’ın şahaneliğini sergileme şekli. Genel olarak dolunay ise bize “Tamamlaman gereken konuları tamamla, geride bırakmak istediklerine arkanı dön ve bitir.” der.

Bu Dolunayın Anahtar Kelimesi: DENGE

Hiçbir duygumuzu ve davranışımızı abartmamak gerek. Abartının olduğu yerden ani sınanmalar olacaktır. ‘Denge’ anahtardır arkadaşlar.

Duygusal anlamda daha hassas hissedebiliriz; özellikle ilişkilerimizde eskiye özlem duyabiliriz. Ailemize ve aile bildiklerimiz başta olmak üzere ani tepki vermekten kaçınmalı, dil yarasına mahal vermemeliyiz.

Kurban psikolojisindeyseniz “Benim de başıma hiç iyi bir şey gelmez!” diyorsanız çıkın o psikolojiden. Dolunayın oyununa gelmeyin. Ayrıca ne demişler: “Öldürmeyen acı güçlendirir.” ?

2020 yılında; mesafeli olmayı, kırmızı çizgileri çizebilmeyi, hayır demeyi, düşünce kalkmayı öğrenenlere ne mutlu! Çünkü bundan sonra göz yaşlarınıza tek çare sizden var ki göz yaşınızla da çok alakadar olacağınızı sanmıyorum.

Daha bireysel olacağız, olmak isteyeceğimiz bir döneme giriyoruz. Girerken peşinizden getirdiğiniz anılar, hatıraları usulca bir yere bıraksanız iyi edersiniz. İhtiyacınız olmayacak! Kalbiniz biraz dinlensin. O çok yoruldu. Şimdi işimiz beynimizle. Kova dönemini seveceksiniz, sevdireceğim. ?

Bu Dolunaydan etkilenecek olan öncü burçlar: Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeçler (Hayatınıza yeni enerjileri çağırın.)

❗Diğer burçlarımız ise: İkizler, Yay, Balık ve Başaklar (Güvendiğiniz insanlarla bir arada olmayı deneyin.)

❗Boğa, Akrep, Kova ve Aslanlar (Kararlarınızı danışarak alın.)

Tabii ki sürekli tekrarlamama gerek yok; uyamıyoruz, içimiz daralıyor, istiyoruz ki kalbimiz neye kırıldıysa anlaşılan o derdin hekimi de gelsin iyileştirsin ama işte öyle bir şey olmayacak. Her ne ise o konu; “Amannn ya bununla mı uğraşacağım ben kıymetleyim.” deyin. Ezberleyin bunu sizden daha kıymetli bir şey yok. ❤

Hepinize benimle olduğunuz için çok teşekkür ederim. “Her bitiş yeni başlangıçtır.” felsefesi ile çalışan dolunayın hepimiz için güzel başlangıçlar getirmesini diliyorum.

İnanç ve ümitle…

Yılbaşında hayal ettiğiniz ve hak ettiğiniz güzelliklerin tılsımı üstünüzde olsun şimdiden. ?

Edebiyat ve Şiirsever Bir Sağlıkçı - Biraz da Astroloji'ye meraklı -

2 Comments

  1. Dilber Taş Cevapla

    İşte beklediğim yazı kalemine yüreğine sağlık çok güzel bir yazı okudum dikkat edeceğim yerler var. ??

    1. Merve Alıcı Post author Cevapla

      Canım canım. ? O gözlerindeki ışıltı ile yüzündeki tebessüme dikkat et. Biriciksin. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir