17.9 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Yeni Gençlik Dizisi: Aşk 101

Aşk 101 Netflix’teki üçüncü Türk dizisi olarak dün izleyicisi ile buluştu. Daha dün yayınlanmasına rağmen oldukça da ilgi gördü.

Aşk 101’in birinci sezonu sekiz bölümden oluşuyor. Gençlik ve komedi dizisi tadında diyebiliriz. 1990’larda bir grup “uyumsuz” olarak nitelendiren gençler yaptıkları suçlardan ötürü okuldan atılmamak için öğretmenlerini birine aşık etmeye çalışırlar. Çünkü okulda kalmalarını isteyen tek öğretmen odur. Bu süreçte birbirleri ile daha önce hiç alakası olmayan beş genç, kendilerini bir anda çok sıkı dostlar haline gelmiş bulurlar. Daha önce kendilerinden başka kimseyi düşünmeyen gençler birbirleri için kavgaya dahi girerler.

İsterseniz biraz da karakterleri tanıyalım.

Kubilay Aka-Kerem

Kerem, çok asi bir gençtir. Çokta agresif. Basketbol konusunda çok yeteneklidir. Bu kadar asi bir genç olmasının ailesinin ona karşı göstermediği ilgiden ve sevgiden kaynaklı olduğunu anlayabiliyoruz.

Alina Boz-Eda

Eda, cesaretli ve kavgacı bir tiptir. Her ne kadar kendini böyle göstermek istese de aslında çok duygusal bir karakter. Resim konusunda çok yeteneklidir. Zengin bir ailenin kızıdır.

İpek Filiz Yazıcı-Işık

Işık, çalışkan bir öğrencidir. Ayrıca okul öğrenci temsilcisidir. Kimseye zararı olmayan bir tiptir. Bu grubun en normal insanıdır diyebiliriz. Sinan’a aşıktır.

Selahattin Paşalı-Osman

Osman, çok soğukkanlı bir karakterdir. Çok zeki bir gençtir. Gördüğü her fırsatı değerlendirir ve para kazanır. Özellikle ödev ticareti yapar.

Mert Yazıcıoğlu-Sinan

Sinan, çok kitap okuyan ve insanlardan nefret eden bir karakterdir. Çokta zekidir. Ailesi boşanıp ayrı ayrı insanlarla evlenir ve Sinan’ı dedesi ile bir evde tek başına bırakırlar. Aile sevgisi görmediği için içine kapanık bir tiptir. Alkole de bağımlıdır.

Pınar Deniz-Burcu

Burcu, okulun en sevilen öğretmeni diyebiliriz. Burcu öğretmen bu “uyumsuz” çocukların her zaman arkasında olmuştur. İdeal bir öğretmen diyebiliriz. Kimsenin kalbini kırmamak için elinden geleni yapan bir karakterdir.

READ  Hayata Farklı Bir Pencere: After Life

Kaan Urgancıoğlu-Kemal

Kemal, okula yeni gelen basketbol koçudur. İnsanlarla pek muhattap olmaz. Sinan’ın gelecekteki hali demek sanırım yanlış olmayacaktır.

Şimdi de Twitter’da #Ask101 hashtagiyle atılan twitlere bir bakalım.

Şuraya da henüz izlememiş olanlar için bir fragman bırakıyorum.

Hacer Atik
Hacer Atik
22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles