16 C
İstanbul
Perşembe, Nisan 18, 2024

Yaşam Kodu Nümerolojisi Testi

Nümeroloji evrenin ve evrendeki her şeyin sayısal bir kurgu içinde meydana geldiğini, hiçbir şeyin tesadüfe bağlı olmadığını savunan ve sayılarla evrendeki tüm gizemleri çözmeyi amaçlayan okült bir daldır. Antik Mısır‘da nümerolojide ‘’şanslı sayı’’ olarak adlandırdığımız 22 sayısının kutsal sayıldığı ve dini vecibelerde çok sık kullanıldığı bilinmektedir. Antik Yunan’da da temellerine rastladığımız bu dalın Batı diyarındaki gelişimi ise sayıların babası olarak bilinen Pisagor ile birlikte başlamıştır. Sayılar ve harfler arasındaki ilişkiyi açıklamaya çalışan Pisagor, harflere nümerik değerler vererek Kalde Alfabesini oluşturmuştur. Bu durum Türk-İslam kültüründeki ebced hesabı ile benzerlik göstermektedir. Günümüze ilk günkü doğruluğuyla ulaşamayan bu alfabe nedeniyle İsim Nümerolojisi doğru bir şekilde çıkarılamamakta. Ancak doğum tarihi sayesinde Yaşam Kodu Nümerolojisi’ni bulmak mümkün. 

Doğum tarihimizdeki rakamları toplayarak elde ettiğimiz sayıyı rakam olana dek tekrar toplamaya devam ediyoruz. 11 ile 22 sayıları özel ve şanslı kabul edilir. Bu nedenle bu iki sayıdan birine ulaştığımızda tekrar toplama işlemi yapmıyoruz direkt olarak o sayının anlamına bakıyoruz

Örneğin,

28.03.1991 doğum tarihi için öncelikle gün, ay ve yıl olarak her sayıyı kendi içinde topluyoruz. Ardından üç sonucu topluyoruz ve çıkan toplamı da rakam olana dek topluyoruz.

2+8=10

0+3=3

1+9+9+1=20

10+3+20=33

3+3=6

Bu örnekteki yaşam kodu nümerolojisi 6’dır.

Sen de kendi doğum tarihini hesapla ve aşağıdan sayını seçmeyi unutma!

[zombify_post]
READ  TYT Nedir? TYT Ne Zaman Yapılacak, Ne Zaman Açıklanacak
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Hilal Gülen
Hilal Gülen
İçine dünyaları sığdırdığınız yumruk kadar kalbinizin kırılışı bir "si" notası. Solfejdeki en ince ses. Ben bunu bir bercesteye işliyorum.

Related Articles

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles