21.9 C
İstanbul
Pazar, Ekim 2, 2022

Yaşam Kodu Nümerolojisi Testi

Nümeroloji evrenin ve evrendeki her şeyin sayısal bir kurgu içinde meydana geldiğini, hiçbir şeyin tesadüfe bağlı olmadığını savunan ve sayılarla evrendeki tüm gizemleri çözmeyi amaçlayan okült bir daldır. Antik Mısır‘da nümerolojide ‘’şanslı sayı’’ olarak adlandırdığımız 22 sayısının kutsal sayıldığı ve dini vecibelerde çok sık kullanıldığı bilinmektedir. Antik Yunan’da da temellerine rastladığımız bu dalın Batı diyarındaki gelişimi ise sayıların babası olarak bilinen Pisagor ile birlikte başlamıştır. Sayılar ve harfler arasındaki ilişkiyi açıklamaya çalışan Pisagor, harflere nümerik değerler vererek Kalde Alfabesini oluşturmuştur. Bu durum Türk-İslam kültüründeki ebced hesabı ile benzerlik göstermektedir. Günümüze ilk günkü doğruluğuyla ulaşamayan bu alfabe nedeniyle İsim Nümerolojisi doğru bir şekilde çıkarılamamakta. Ancak doğum tarihi sayesinde Yaşam Kodu Nümerolojisi’ni bulmak mümkün. 

Doğum tarihimizdeki rakamları toplayarak elde ettiğimiz sayıyı rakam olana dek tekrar toplamaya devam ediyoruz. 11 ile 22 sayıları özel ve şanslı kabul edilir. Bu nedenle bu iki sayıdan birine ulaştığımızda tekrar toplama işlemi yapmıyoruz direkt olarak o sayının anlamına bakıyoruz

Örneğin,

28.03.1991 doğum tarihi için öncelikle gün, ay ve yıl olarak her sayıyı kendi içinde topluyoruz. Ardından üç sonucu topluyoruz ve çıkan toplamı da rakam olana dek topluyoruz.

2+8=10

0+3=3

1+9+9+1=20

10+3+20=33

3+3=6

Bu örnekteki yaşam kodu nümerolojisi 6’dır.

Sen de kendi doğum tarihini hesapla ve aşağıdan sayını seçmeyi unutma!

 1. Senin Yaşam Kodu Sayın Hangisi?

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 11
  11. 22

Yaşam Kodu Nümerolojisi Testi

Oluşturuldu
 1. Test Sonuçları

  1: Bireysellik, Bağımsızlık, Sabırsızlık, Liderlik!

  Bağımsızlığınıza olan düşkünlüğünüz nedeniyle diğer insanlara bağlı kalmayarak kendi ayaklarınız üstünde durmalı ve bunu öğrenmelisiniz. Kendinizi özgürleştirip bağımsız olmayı deneyimledikten sonra yaratıcı yönlerinizi kullanarak liderlik edebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanmak çevrenizdeki kişilerin kendini keşfetmesini sağlayabilir. Dolayısıyla onlara ve size çeşitli fırsatlar sunabilir.

  Sonuçları Paylaş
 2. Test Sonuçları

  2: İlgi, Ortaklık, İlişkiler, Denge, Çabuk kavrama!

  Organizasyon yeteneklerinizi grup içinde kullanarak ve fikirlerinizi diğer insanların fikirleriyle birleştirerek daha dinamik olabilirsiniz. Başkaları ile çalışırken daha duyarlı olmayı ve birlikte hareket etmeyi öğrenmelisiniz. Bir şeyi gerçekleştirmenin ve dahası başarmanın sağladığı tatmin ve rahatlık kendinizi keşfetmenize yol açarak sizi yükseltebilir.

  Sonuçları Paylaş
 3. Test Sonuçları

  3: İfade, Yenilikçilik, Yaratıcılık, İletişim, Hareketlilik!

  Açıksözlü, sıcak ve samimi halleriniz çevreniz tarafından hayranlıkla izlenebilir. Resim, müzik, heykel, oyunculuk gibi sanatsal yeteneklere ve güçlü bir hayal gücüne sahip olabilirsiniz. Kelimelerle kendinizi rahatlıkla ifade eder, bundan son derece keyif alır ve yaratıcı yanınızı gösterirsiniz. İyi ifade etme beceriniz sayesinde yaptığını işleri de güzellikle anlatır ve kazançlar elde edebilirsiniz.

  Sonuçları Paylaş
 4. Test Sonuçları

  4: Kuralcı, Disiplin, Özveri, Aşırı Temkinli, Düzenli!

  Pratik ve uygulanabilir işler içerisinde bulunursunuz ve düzenli, sistemli, sabırlı çalışarak başarıya ulaşırsınız. Planlamalara dikkat edersiniz ve bu planlamaya yapmak ve uymak adına görevlerinizden en başından haberdar olmak isterseniz. Sınırlar ve kısıtlarla boğuşmak yerine onlarla uyum içinde yaşayabilirsiniz. Diğer insanların sizinle sizin kadar kısıtlı şartlar içinde olmadığını düşünürsünüz. Bu durum size uyumlu yaşamak için yol gösterebilir.

  Sonuçları Paylaş
 5. Test Sonuçları

  5: Özgürlükçü, Öncülük, Macera, İsyan, Fırsatçı!

  Özgürlüğün tadını fazlasıyla çıkartır, hayatta birçok şans ve fırsatla karşılaşabilir ve değişim içinde olabilirsiniz. Zaman yönetimi ve enerjinizi doğru yere harcama konularında daha odaklı yaklaşabilirsiniz. Heyecanlı ve maceracı yanınız sayesinde kendiniz için iyi şeyleri deneyerek keşfedebilirsiniz. Her deneyimden bir kazanç sağlamayı ve bu kazançlar sayesinde ilerlemeyi öğrenmelisiniz.

  Sonuçları Paylaş
 6. Test Sonuçları

  6: Yardımsever, Merhamet, Hizmet, Anaç, Evhamlı!

  Son derece yardımsever ve merhametli yanınız sayesinde sorumluluklarınızı yerine getirmekten çokça keyif alırsınız. Dengeci ve uzlaşımcı yanlarınız da vardır. Arkadaşlık, aile, sevgi kavramlarına önem verir ve geri dönüşler alırsınız.  Sanatta, müzikte, edebiyatta üretken ve yaratıcı olabilirsiniz. Çevreniz yardımseverliğiniz nedeniyle size sıkça başvurabilir.

  Sonuçları Paylaş
 7. Test Sonuçları

  7: Zekâ, Sezgi, Maneviyat, Analitik, Gizemli!

  Derin bir zihne ve kuvvetli sezgi güçlerine sahip olabilirsiniz. Son derece analiz odaklı, gözlemci ve anlayışlı yaklaşım sergilersiniz. Kendinizi yalnızlaştırmaktan kaçınmalı ve kendinizi geliştirmeyi sürdürmelisiniz. Bazen fırsatlar karşımıza kendiliğinden çıkar. Ne zaman kovalayıp ne zaman bekleyeceğinizin farkında olmalısınız.

  Sonuçları Paylaş
 8. Test Sonuçları

  8: Hırs, Maddiyat, Organizasyon Pratiklik, Materyalist!

  Organizasyonel becerileriniz, hırsınız ve çalışkan hallerinizle maddi varlık kazancınızı artırır ve bu kazancın sağladığı güçten tatmin olursunuz. Parayı kullanma ve yönetme konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Kendinizi sık sık diğer insanların konumlarıyla kendi konumunuzu kıyaslarken bulabilirsiniz. Daima en iyi ve en mükemmele ulaşma hissi güdebilirsiniz.

  Sonuçları Paylaş
 9. Test Sonuçları

  9: Cömertlik, Tutku, Fedakâr, Becerikli, Egoist, Kırılgan!

  Oldukça özverili ve yardımsever birisiniz. Bunun karşılığını görememek bu durumun zorlayıcı yanı olmasına karşın bundan gocunmayın. Çünkü tüm sevinciniz karşılık beklemekten iyilik yapmaktan geçiyor. Yaşamınızdaki tüm rollerinizle birlikte çevrenize cömertçe yardımcı oluyorsunuz. Sevginizi, saygınızı, iyi niyetinizi, fedakarlığınızı yaratıcı yeteneklerinizle harmanlayarak yansıtabilirsiniz. 

  Sonuçları Paylaş
 10. Test Sonuçları

  11: Yol Gösteren, İdealist, Öğretmen, Duyarlı, Mükemmeliyetçi!

  Farklı anlayan, farklı anlaşılan biri olarak farkındalık derecenizle insanlardan ayrılırsınız. Spiritüel evren, okült dallar, gizemli ve sırlar içeren her alana ilginiz vardır. İnsanlara ilham veren bir yanınız olabilir.Yeteneklerinizin farkına varmalı ve kendinizi geliştirmeyi öğrenmelisiniz.  Bu farkındalığınızı da diğer insanlara yardımcı olarak kullanabilirsiniz.

  Sonuçları Paylaş
 11. Test Sonuçları

  22: Usta Yapımcı, Dürüst, Pratik, Huzurlu, Aşırı!

  Sahip olduğunuz potansiyel sayesinde ticari, siyasi güç birliktelikleriyle ses getirebilirsiniz. Maddi kazanımlar elde etme ustalığına sahip olabilirsiniz. Güçlü yeteneklerinize rağmen bu yetenekleri doğru ve yeterli bir şekilde kullanamakta sorun yaşabilirsiniz. Bir usta gibi, insanların yararı ve iyiliği için çalışmak kendi gelişiminiz için size fayda ve tatmin sağlayabilir.

  Sonuçları Paylaş
Önceki İçerikSet Arkası: V For Vendetta
Sonraki İçerikManolya
Hilal Gülen
İçine dünyaları sığdırdığınız yumruk kadar kalbinizin kırılışı bir "si" notası. Solfejdeki en ince ses. Ben bunu bir bercesteye işliyorum.

Related Articles

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles