17.5 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Twitter’da BLACKPINK Rüzgarları Esiyor

Twitter’da BLACKPINK rüzgarları esiyor, 19 milyon tweet atıldı

2,2 Milyon Kişi, BLACKPINK ile #TwitterBlueroom’a giriş yaparak yeni izlenme rekoru kırdı

K-pop kültürü Twitter’da her daim gündemde olmayı sürdürüyor. Twitter hesabını açan BLACKPINK, #TwitterBlueroom Live Q&A aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki fanlarıyla iletişim kurdu ve Twitter’da dünya çapındaki trendlerde birinci oldu. Fanlar, Twitter’daki resmi hesabın açılışını izleyen 7 gün içinde toplam 19,1 milyon tweet paylaştı.

30 Haziran’da Twitter üzerinde dünyaca ünlü Koreli K-Pop BLACKPINK (@BLACKPINK) ile gerçekleştirilen #TwitterBlueroom Canlı Soru&Cevap oturumu, toplam 2.2 milyon izleyiciye ulaştı ve canlı yayın sırasında Twitter’ın dünya trendlerinde 1 numaraya ulaştı.

Yakın zamanda ‘How You Like That’ adlı yeni albümünü çıkaran BLACKPINK, 26 Haziran’da @BLACKPINK adlı resmi Twitter hesabını açtı ve 711.000 Beğeni ve 276.000 Retweet’e ulaşan ilk tweetini yayınladı.

#TwitterBlueroom’daki oturum fanların ve BLACKPINK üyelerinin iletişim kurmasına imkan verdi. Oturum günü, BLACKPINK, fanlarının beklentilerini artırmak için “Yakında Görüşürüz @BLACKPINK” şeklinde bir Sesli Tweet gönderdi. Canlı oturum sırasında BLACKPINK üyeleri, yeni şarkıları ve müzik videolarının sahne arkası detayları hakkında konuştu ve hayranların Twitter’daki sorularını cevapladı.

BLACKPINK ayrıca, BLACKPINK’in geri dönüşünü kutlamak için tasarlanan özel emojileri tanıttı. BLACKPINK üyeleri tarafından çizilen resimlerle oluşturulan bu emojilerde, hayranlar her BLACKPINK üyesinin Korece veya İngilizce adları için hashtag kullandığında otomatik olarak etkinleştiriliyor : #JENNIE, #제니, #JISOO, #지수, #LISA, #리사, #ROSÉ #로제.

#TwitterBlueroom canlı oturumunun bir parçası olarak BLACKPINK, BLACKPINK hayranları Blinks’e hediye olarak vermek için albüm kapakları da yaptı. BLACKPINK üyeleri albüm kapaklarını kendi kişiliklerini ekleyerek çeşitli çıkartmalarla süsledi. Bu albümler Twitter üzerinden soru gönderen hayranlara çizim yoluyla ödül olarak verilecek

BLACKPINK, Twitter’in yeni özelliğini de denedi

#TwitterBlueroom canlı oturumunun olduğu günde BLACKPINK ayrıca Twitter’ın yeni ‘Fleets’ özelliğini de denedi. “Fleets”, içeriğin yayınlandıktan 24 saat sonra otomatik olarak kaybolduğu bir Twitter özelliği. Beğeniler, Retweet’ler ve yorumların sayısı Fleet’te görünmüyor, bu da bu özelliği düşünceleri paylaşmak için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Twitter Global K-Pop & K-Contents Ortaklıkları Başkanı Kim Yeon Jeong, “Dünyanın dört bir yanındaki K-Pop hayranları, Twitter tarafından sağlanan özelleştirilmiş içerikle K-Pop ile ilgili gerçek zamanlı sohbetlere katılabilirler. Hayranların, K-Pop sahnesindeki çeşitli şekillerde ve #TwitterBlueroom gibi farklı içeriklerle gerçek zamanlı olarak gerçekleşen olayların parçası olmalarını sağlamak için BLACKPINK gibi küresel K-Pop sanatçılarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Canlı Soru & Cevap Tweet Linki : https://twitter.com/BLACKPINK/status/1277799491609849858

READ  Zeynep Bastık ve Mustafa Sandal'dan Düet: Mod

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles