30.4 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 24, 2024

İzole Tatil Nasıl Yapılır?

Bu yıl dünyanın yaşadığı pandemi sürecinde herkes kendi izole tatilini yapmaya başladı. Kamp yapmak, tekne ile açılmak veya karavan ile tatil yapmanın peşine düştü. Peki göründüğü kadar kolay mı kamp yapmak, tekne ile açılmak veya karavan ile tatil yapmak?

Kamp yapmak için öncelikle önceden kamp yapan birilerinden tavsiye almanız size fayda sağlar. Kamp alanını iyi araştırmak, kamp alanının olanaklarına bağlı olarak yanınıza alacağınız eşyalarınızı ona göre belirlemeniz gerekmektedir.

Öncelikle alışveriş listesi hazırlayın, eksiklerinizi belirleyin. Şöyle ki kamp yapacağınız alanda tuvalet bulunmuyorsa mutlaka yanınıza portatif tuvalet almanız gerekecek. Hijyen koşullarını göz önünde bulundurup tuvalet varsa bile şahsen kendi portatif tuvaletinizi almanızı tavsiye ederim. Karavan ve teknenizde de yoksa tuvaletiniz, portatif alabilirsiniz. Portatif tuvaletlerin kullanımını ve dezenfekte sürecini internetten veya alacağınız yerden öğrenebilirsiniz. Onlar için olan temizleme kimyasallarından mutlaka edinmelisiniz. Doğaya duyarlı olacağınızı düşünerek kimyasalları ağaçlık alana boşaltmamanız gerektiğini yazmıyorum bile ? Bir öneri: Portatif tuvalette iyi bir şey isterseniz thetford marka alabilirsiniz. Daha uygun bir şey isterseniz her bütçeye uygun portatif tuvalet bulabilirsiniz. Bu linkten portatif tuvaletleri bulabilir ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Kampa gitmeden önce mutlaka arabanızın veya karavanınızın kontrollerini yaptırın. Gideceğiniz yol kısa bile olsa motordaki bir arıza tatilinizi ziyan edebilir.

Havanın durumuna mutlaka gitmeden bakın ki kamp yaparken bir anda sular içinde kalmayın ? Gideceğiniz bölgenin değişken hava durumu olabilir, bu durum zemini de kaygan yapabilir.

Mat, uyku tulumu, battaniyenizi, çadırınızı, kafa lambası, sinek kovucu, el havlusu ve gerekli kişisel nesnelerinizi (diş fırçası vb.) unutmayın. Ateş yakmak için kömürünüz, çıranız gerekli malzemelerin başında gelir. Kamp sandalyesi, masa, tüp alabilirsiniz.

Çadırda kalacaksanız gece fermuarını kapatmayı unutmayın, ormanlık alanda ormanların gerçek sahipleri sizinle tanışmaya gelebilir. ? Ayrıca minik böcekler, sinekler için de mutlaka hep kapalı tutun.

READ  Ayna - Ⅵ (Final)

Ateşde yiyebileceğiniz yiyeceklerin dışında atıştırmalık enerji verecek besinler de yanınıza mutlaka alın.

İzole tatil yaparken doğaya da saygılı olup etrafı bulduğunuz gibi bırakmadan oradan ayrılmayın. Diğer önerileriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Herkese iyi tatiller.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles