Tek Soruluk Szondi Kişilik Testi İle Kişiliğinizin Derinliklerine İniyoruz

Szondi Kişilik Testi, Léopold Szondi tarafından tasarlanmıştır. Testin amacı; kişiliğiniz, bastırılmış duygularınız ve bilinçaltınız hakkında bazı ipuçları vermektir.

 1. Issız bir ormana düştüğünü varsayarsak aşağıdakilerden hangisi ile karşılaşmak seni korkutur?

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8

Tek Soruluk Szondi Kişilik Testi İle Kişiliğinizin Derinliklerine İniyoruz

Oluşturuldu
 1. Test Sonuçları

  Baskılanmışsınız!

  Szondi'nin teorisine göre eğer 1 numaralı kişiyi seçtiyseniz, özellikle çocukluk döneminizde öğretmen veya ebeveynlerinizden otoriter olan kişilerle sorunlar yaşamış ve onlar tarafından baskılanmış olabilirsiniz. Bu yüzden de içinizde bastırılmış hakim olma ve baskın olma duyguları olması muhtemeldir. Fakat normal hayatınızda sevecen, sempatik, yardımsever yani zararsız bir kişiliğe sahipsiniz. Biri size hükmetmeye çalıştığında pasif-agresif savunmacı bir tepki veriyorsunuz. Aslında dolaylı olarak o kişiyi cezalandırmış oluyorsunuz. Duygusal bir şekilde dahi olsa bu durumlarda karşınızdaki kişinin acı çekmesi sizi mutlu edebiliyor. 

  Sonuçları Paylaş
 2. Test Sonuçları

  Sakin ve Dost Canlısı!

  Szondi'nin teorisine göre 2 numaralı kişiyi seçtiyseniz, çocukluğunuzun erken dönemlerinde bazı duyguları bastırmış olabilirsiniz. Bu duygular öfke, aşırı tepki verme olabilir. Normalde sakin ve dost canlısı bir yapıya sahipsiniz. Aynı zamanda çok da kibarsınız. İnsanlar sizi sorumluluk sahibi biri olarak görüyor. Fakat bastırdığınız bu duygular yüzünden bazı durumlarda aşırı tepki verdiğiniz de görülmektedir. İnsanlar sizi sakin biri gibi gördükleri için bu duruma epey şaşırmaktadırlar. 

  Sonuçları Paylaş
 3. Test Sonuçları

  En Büyük Korkunuz Kontrolü Kaybetmek!

  Szondi'nin teorisine göre 3 numaralı kişiyi seçtiyseniz, aşırı aktif ve çok akıllı bir insansınız. Yaşamı oldukça ciddiye alıyorsunuz, sorumluluklarınızı yerine getirmek için oldukça özen gösteriyorsunuz. En büyük korkunuz kontrolü kaybetmek. Riyakarlık ve ikiyüzlülükten nefret ediyorsunuz. 

  Sonuçları Paylaş
 4. Test Sonuçları

  Başkalarıyla İlişki Kurmakta Zorlanıyorsunuz!

  Szondi'nin teorisine göre 4 numaralı kişiyi seçtiyseniz, başkalarıyla bağ kurma konusunda oldukça başarısızsınız. Kurmuş olduğunuz ilişkiler muhtemelen derinlikten yoksun bir yapıdadır. Zihninizin derinliklerinde size başka insanlara ihtiyacınız olmadığını ve yalnız da yaşamınızı devam ettirebileceğinizi söyleyen biri var, fakat gerçek hayatta bunun tam tersi bir davranış sergiliyorsunuz. Sosyal biri olduğunuzu göstermeye çalışıyorsunuz. Arkadaşlarınız ve ailenizle çok fazla vakit geçirmeye çalışıyorsunuz. 

  Sonuçları Paylaş
 5. Test Sonuçları

  Dikkat Çekme Eğilimini Baskılıyorsunuz!

  Szondi'nin bu teorisine göre 5 numaralı kişiyi seçtiyseniz, dikkat çekme eğiliminizi baskılıyorsunuz. Çocukken muhtemelen size ebeveynleriniz ya da akrabalarınız tarafından gösteriş meraklısı olmamanız konusunda bazı sözler söylenmiştir. Bu yüzden mütevazı ve samimi bir insan olmaya çalışıyorsunuz. Fakat derinlerde ilgi odağı olma ve başkalarını etkilemeyi seven yanınız var. Görünüşünüze ve davranışlarınıza bu yüzden oldukça dikkat ediyorsunuz. 

  Sonuçları Paylaş
 6. Test Sonuçları

  Depresif Olmaya Eğiliminiz Var!

  Szondi'nin bu teorisine göre 6 numaralı kişiyi seçtiyseniz, ilk bakışta mutlu gibi görünüyorsunuz. Sanki dünya yansa umrunuzda değil izlenimi veriyorsunuz. Fakat derinlerde kendinizi değersiz hissetme, kendinizi sevmeme, suçluluk gibi duygularla uğraşıyorsunuz. İnsanlara kolay kolay güvenemiyorsunuz. Yaşadığınız olaylardan dolayı hayatınıza birini alırken kılı kırk yarıyorsunuz. 

  Sonuçları Paylaş
 7. Test Sonuçları

  Olgun Bir Yapıya Sahipsiniz!

  Szondi'nin bu teorisine göre 7 numaralı kişiyi seçtiyseniz, muhtemelen mantıklı, olgun ve dengeli bir yapıya sahipsiniz. Kaostan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorsunuz. Fakat derinlerde oldukça dürtüsel bir yapınız var. Yani aşırı çoşkulu enerjinizi aslında gizliyorsunuz. Bunun nedeni de çocukluk çağlarında öğretmenleriniz veya ebeveynleriniz tarafından uslu bir çocuk olma yönünde nasihatlere tabi tutulduğunuz içindir. 

  Sonuçları Paylaş
 8. Test Sonuçları

  Çocukluğunuzda veya Gençliğinizde Kimlik Sorunları Yaşamışsınız!

  Szondi’nin bu teorisine eğer 8 numaralı kişiyi seçtiyseniz, çocukluğunuzda bir ebeveyn, öğretmen veya başka bir aile üyesi tarafından zorbalığa maruz kalmış veya travma geçirmiş olabilirsiniz. Bu yüzden de çocukluğunuzda kimlik sorunları yaşamış ve bastırmış olabilirsiniz. Bu baskılama sonucunda cinsiyetinize dair spesifik özellikleri daha da vurgulamaya çalışıyor olabilirsiniz. Kadınsanız sürekli seksi görünmek istiyor, erkekseniz maço davranışlar sergiliyor olabilirsiniz.

  Sonuçları Paylaş

21 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir