21.8 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

T.Y.MAZER İLE RÖPORTAJ

Röportaj Günlükleri 1

Röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhaba, ben teşekkür ederim! Lacivert isimli serinin yazarıyım. Yaklaşık 5 yıldır profesyonel olarak yazıyorum ancak neredeyse ilkokuldan beri şiirler ve denemeler yazmaktaydım. 6 yaşında tatlı bir oğlum var. İstanbul’da yaşıyorum.


Yazarlık hayatınız nasıl başladı?

Yazma hayalim 7-8 yaşımdan beri benimle ve aktif. Ama üniversitenin son senesinde bunu gerçeğe dönüştürmeye karar verdim. Tabi bu sürece hazırlanmak ve hazır olmak yıllar aldı.

Lacivert serisi nasıl ortaya çıktı. Bu konuda nelerden esinlendiniz?

Ben zaten oldum olası ileri teknoloji hayranıyım. Bu konuda buluşlar yazmak ve Uluslararası İlişkiler okuduğum için de komplo teorileri çevresinde bir kurgu yazmak zor olmadı. Ah bir de aşk var ki o da olmazsa olmazım.


Yazarken zorlandığınız zamanlar da yazmayı bırakmayı düşündüğünüz oldu mu?

Elbette hayır. 🙂 Beğenmediğim, üzerine çok çalıştığım, takıldığım yerler oldu tabii ama hiçbir zaman bırakmayı düşünmedim.


Lacivert serisini Beyaz Perdeye uyarlanmasını düşünüyor musunuz?

Çok isterim. Ancak Lacivert’in kurgusu gereği ciddi bir bütçeye ihtiyacı olan bir yapım olur. Türkiye şartlarında zor biraz şu an.Peki seri film olsa James ve Beren’i kim oynar?

Kapaklarda da olduğu üzere en başından beri James için Can Yaman’ı düşündüm. Ancak şimdi onun da imajı oldukça değişti. İnanın şu an bir fikrim yok o yüzden.


Şayet Wattpad platformu olmasaydı kitaplarınızı yine de okuyor olur muyduk?

Wattpad benim çook sevdiğim bir platform. Ancak ben orada keşfedilmedim. Ben her zaman çok çalışmanın eninde sonunda bir sonucu olacağını düşünürüm. Lacivert de bunun ürünüydü. Yani evet, okurdunuz diye düşünüyorum.

Hem işiniz, hem aileniz ve bir de üstüne yazarlık zorlamıyor mu sizi?

READ  Doğu'nun Kalbi: Semerkant

Ah zorlamaz mı? Ama insan sevdiği şeyler için fedakarlık yapmazsa ne anlamı kalır ki? 🙂 Yazarlık benim gönlümde yatan meslek. Yine inşallah Türkiye şartları yazarlar için daha iyi olur da, tüm kariyemi yazmaya adarım diye umut ediyorum.


Bu hayatta unutamadığınız bir anınız oldu mu?

Çook. 🙂 Yani oğlumu ilk kucağıma aldığım an, onu ilk gördüğüm an. Eşimle ilgili birçok an ve tabii ki kitabımı ilk elime aldığım, sizlerin ilk tepkilerini duyduğum anlar.


Şu an bulunmak istediğiniz yerde olduğunuzu düşünüyor musunuz? Sizce hayallerinize ulaştınız mı?

Ben doğam gereği “evet yeter bu kadar” diyecek biri değilim maalesef. Bazen böyle biri olmayı diliyorum ama hep daha fazlasını daha iyisini istemekten kendimi alamıyorum. Bu hırs değil yalnız, benimkisi biraz boş duramama. Yani kitabım çıktı tamam diyemiyorum. Şimdi yeni kitabım için nasıl daha farklı bir şey yapabilirim, okurlarımı nasıl şaşırtabilirim nasıl daha mutlu edebilirim gibi tonlarca soru dolanıyor aklımda. Kaldı ki daha yazarlık kariyerimin başındayım. Daha okunacak çok satırlarım, çok hikayelerimin olduğunu düşünmek isterim. 🙂Geleceğin yazarları için hangi tavsiyede bulunmak istersiniz?

Bol bol okuyup, araştırma yapsınlar. Okumadan kitap yazamazsınız. Araştırmadan saçmalarsınız. Ve asla aceleye getirmesinler. Yazarlığı herkes yapabilir ancak kalıcı olmak için katedilmesi gereken yol çok çok uzun. Ben de hala bu yolda yürüyorum.Okuyucularınıza neler söylemek istersiniz?

Onları çook seviyorum. İlhamımın çoğunu onlardan alıyorum. Hep varolsunlar!


Benim için çok keyifli bir röportaj oldu. Umarım sizin için de öyledir. Yeni çıkacak olan kitaplarınız için de bol satışlı günler dilerim. Güzellikle kalın.

Benim için de! Çok teşekkürler nazik ilginiz için.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles