21.6 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Spotify’a Güncelleme Geliyor

Spotify, masaüstü sürümünde tasarımını güncelliyor.

En popüler müzik platformlarından olan Spotify, masaüstü görünümünü daha modern bir hale getiriyor. 2006 yılında bir İsveç markası olarak kurulan platform, Dünya üzerinde 125 milyondan fazla kullanıcıya 50 farklı dilde hazırlanmış uygulamaları ile hizmet veriyor.

Mobil işletim sistemlerin hepsinde uygulamaları ile yer edinen Spotify, kullanıcılarına masaüstü sürümünde yıllardır aynı tema ile hizmet veriyordu. Bu oturmuş ve alışılmış görünümün kurumsal kimlik açısından faydası olsa da değişen trendler ile bu sektörde artan rekabet hızı bazı değişiklikleri kaçınılmaz hale getiriyor.

Daha Modern Görünüm

Spotify’ın güncelleme haberi, sitenin kendisi açıklamadan önce yayılmaya başladı. Özellikle sosyal medya sitelerinin tatlı baş belası Jane Manchun Wong, her zaman yaptığı gibi tersine mühendislik yaparak site üzerinde test edilen yenilikleri ortaya çıkardı.

Jane Manchun Wong, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yeni sürümün bir web oynatıcıya benzediğini söyledi. Kendisinin de söylediği gibi, paylaştığı görüntülerde de görülüyor ki yeni görünüm çok farklı olmamakla birlikte çok daha modern ve şık bir tasarıma sahip.

Wong’un paylaştığı bir diğer değişiklik ise kullanıcıların müzik kalitesini istedikleri gibi değiştirebildikleri bir ayarlar kısmı.

Spotify, daha tasarım aşamasında olan bu şablonun çok az kullanıcı tarafından denendiğini ve bunların rastgele seçildiğini açıkladı. Bu tasarım bittikten sonra eski sürüme geçiş olmayacağı düşünülüyor. Bu tasarım değişikliği ile Spotify da pek çok marka ve uygulama gibi sadelik trendini seçenler kulübüne katılacağa benziyor.

Bakalım güncelleme bitene kadar, Spotify bizi şaşırtacak yeni görünüm ve özellikler ekleyecek mi? Spotify kullanıcıları olarak siz yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Modern görünüm ve sadelik yakışmış diyenlerden misiniz, yoksa “Spotify’ıma dokunma” diyenlerden misiniz?

Enes Akil Akbalık
Enes Akil Akbalık
Fikir işçisi olma arzusunda bir mühendis.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles