22 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Parmaklarınızı Yiyeceğiniz Kahvaltılık/Sahurluk Tarif

Pandemi dolayısı ile işe gidemediğimizden evde kahvaltı yapma alışkanlığımız arttı. Önceden alelacele yaptığımız kahvaltılar yerine güzel tarifler ile dolu sofralara dönüştü. Bu durumda insanları yeni tariflere yönlendirdi, bende yeni denediğim bir tarifi sizlerle paylaşmak istedim.
Ramazan ayında da olduğumuz için sahurda da doyurucu bir seçenek olacağından şüphem yok.
O zaman gelelim tarife, tarifimizin adı Dutch Baby, önce kısa bir bilgi vermek istiyorum. Nedir bu Dutch Baby, nereden çıkmıştır?

Amerika’da çok popüler olan bu tarif aslında Almanya’dan çıkmıştır. Genellikle tatlı ile yediklerinden bizim yapacağımız tarif biraz bunun değiştirilmişi olacak. Bende Bengi Kurtcebe’den gördüm denedim. Enfes oldu. Aşağıda paylaştığım tatlı şekli biz tuzlu olanını yapacağız.

Malzemeler:
3 yumurta
Yarım çay bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1 çay kaşığı tuz
Evde olan malzemelerden istediğinizi koyabilirsiniz. Ben
dil peyniri, sucuk, sosis ve kaşar peyniri koydum.
Yapılışı: Fırınımızı 200 dereceye ayarlayıp içine varsa döküm kabımızı yoksa borcamımızı atıp ısıtmaya bırakıyoruz. O sırada tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Isınan kabımızı fırından dikkatli şekilde alıp yağlıyoruz, yaptığımız karışımı içine döküyoruz, karışımın üzerine peynirlerimizi ve istediğimiz malzemeleri ekliyoruz. Ve fırına 220 dereceye atıyoruz, 10 dk sonra kenarlarından kabardığını göreceksiniz, işte hazır afiyet olsun!. Biz çok beğendik siz de mutlaka deneyin.

READ  Sherlock Holmes'un Zihin Sarayı

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles