18.9 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Netflix’in Yeni Filmi ‘Cuties’e ‘Pedofili’ Tepkisi

Yeni filmi ‘Cuties’e ‘pedofili’ tepkisi gelince Netflix özür diledi!

Tanıtımı Netflix’te yapılan Fransız yapımı Cuties, pedofili içeren öğeler barındırma, fragmanda ve tanıtım afişinde çocukların seks objesi haline getirilmesi gerekçesiyle sosyal medyada büyük tepki topladı. Bunun üzerine Netflix, 11 yaşındaki bir çocuğun dans ekibine katılmasını ‘kendi feminenliğini keşfeder’ şeklinde yazdığı tanıtımı değiştirdi ve özür diledi.

Netflix’in Twitter’da yaptığı açıklama: 

Mignonnes/Cuties için kullandığımız uygunsuz çalışma için derinden üzüntü duyuyoruz. Uygun değildi ve Sundance ödülü kazanan Fransız filmini doğru yansıtmıyordu. Fotoğrafı ve tanıtımı değiştirdik” 

Sundance Film Festivali’nde ödül alan film, 11 yaşındaki Senegalli kız çocuğu Amy’nin, ailesiyle ve dans etme tutkusu arasındaki ikilemi konusuyla tanıtıldı.

Film, Netflix’te ise şu ifadelerle tanıtıdı: “11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır ve onlara katılma umuduyla aile geleneklerine meydan okur. “

Filmin posteri ise bir grup çocuğun verdiği pozlardan oluşuyor. Çok kısa sürede sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. İşte o tepkilerden birkaçı:

READ  Melis Erdem'in İlk Kişisel Sergisi "Asır ve Sır" Simbart Projects'te!
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Gülsüm Özalp
Gülsüm Özalp
Ben Gülsüm. Edebiyatçıyım. Yaklaşık bir yıldır 24Okur ekibiyle çalışıp, editörlük yapıyorum. Aynı zamanda felsefeye ilgim var.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles