17.9 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Merkür Retrosu Başladı! 2022’deki İlk Merkür Retrosu Geliyor!

Merkür Retroya Giriyor! 2022 Merkür Retrosu Başladı. Hangi gün, hangi gezegen geri hareket edecek?

Merkür Retrosu Ne Zamana Kadar Devam Edecek ve Hangi Burçta Olacak?

Akıl, zihin, marifet ve düşünce gezegeni olan Merkür Retrosu, 14 Ocak Cuma gününden 4 Şubat Cumaya kadar devam edecektir.
14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri Kova burcunda Merkür Retrosu olacaktır. Bu süreçlerde, eğitim, zihinsel konular, bilgi paylaşımları, reformist çalışmalar, teknolojik konular, buluşlar, farklı çalışmalar, iletişim konularını daha iyi organize etmek gerekebilir.
Merkür Retrosu sırasında düşüncelerinizi ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Arkadaşlar arasında sorun yaşanabilir ya da arkadaşların hayatında bazı problemler olabilir. Dostlarınızı görmek görüşmek zor olabilir kopukluk yaşanabilir. Ekip dernek, cemiyet, kulüp, takım faaliyetlerinde istenmeyen durumlardan dolayı kopukluklar, karışıklıklar olabilir. Gelecek günlere yönelik programlarda aksamalar bekleme gecikmeler yaşanabilir.
Merkür Retrosu Başladı! 2022'deki İlk Merkür Retrosu Geliyor!
Merkür Retrosu Başladı! 2022’deki İlk Merkür Retrosu Geliyor!

Kovalar, Aslanlar, Akrepler Boğalar Dikkat!

Burç bazında ise horoskopunuzda Kova burcunun bulunduğu ev konularında bazı problemler yaşanabilir. Bu dönem en çok Kova, Aslan, Akrep, Boğalar daha fazla etkilenebilir. Merkür Retrosu döneminde yarım kalan şeyler adına 27-28 Şubat, 1 Mart dönemleri ilerletici olacaktır, iş meslek , eğitim, seyahat, çalışma konularınızı yeniden yapılandırabilirsiniz.

Merkür Retrosu Oğlak Burcunda!

26 Ocak-4 Şubat 2022 Oğlak burcunda Merkür Retrosu gerçekleşecektir. Bu süreçlerde ise Venüs de (para, ilişkiler, keyif aldığımız konular, ağzımızın tadı belki içtiğimiz bir kahve diyelim) retro olduğundan biraz daha zorlanabilirsiniz. Merkür Oğlak burcunda ihtiyatlı olacaktır. Olaylar ve konulardan dolayı daha karamsar olabilirsiniz. Zihnen en kötüsünü düşünebilir düşünceler duygular birbirine karışabilir. Fazla gerçekçi düşünmek olan keyfinizi de kaçırabilir.
Merkür Retrosu döneminde belki de daha önce oluşmuş aklınıza takılmış fikirleri çözmek adına da fırsatlar gelişebilir. İş kariyer ve ticari açıdan iniş çıkışlar yaşanabilir. Eğitim konularında zorlanmalar belki bekleme gecikmeler oluşabilir. İş çevresinden kişiler, kardeş kuzen akraba ilişkilerinde problem oluşabilir. Daha içe dönük bir dönem olabilir.

Merkür Retrosu’nda Para Kazanmaya Mı Etkisi Olacak?

Bu süreçlerden en fazla Oğlak, Yengeç, Terazi, Koçlar etkilenebilir. Merkür Retrodan çıktıktan sonra 5-15 Şubat dönemlerinde mali konular, para, yatırım, finans alanları, kimileri sigorta nafaka vergi, emeklilik gibi işleri ya da sağlıkla ilgili konuları, şirket araştırma soruşturma gibi konular yeniden ele alınabilir. Ancak Venüs/Mars/Plüton etkileşimleri var. Şubat ortalarından 4-5 Mart’a kadar Para konularına odaklı olabilirsiniz. Hatta tamamen bu konulara odaklanabilir fırsatları değerlendirmek isteyebilir, parayla flört edebilirsiniz. Bu alanda canlandırıcı olabilir ama yeniden döviz, borsa vb. spekülasyonlarda oluşabilir.
Merkür Retrosu Başladı! 2022'deki İlk Merkür Retrosu Geliyor!
Merkür Retrosu Başladı! 2022’deki İlk Merkür Retrosu Geliyor!

Merkür Oğlak’ta En Son Ne Zaman Yaşanmıştı?

Venüs/Plüton kavuşumlarında (parasal iniş çıkışlar) finansal ve iş alanlarında artı eksi rol oynayabiliyor. Pozitif açıdan da güzel şeyler olabilir ama risk yönü de unutulmamalı. Para, aşk, ilişkiler alanında dönüşümler, kayıp/kazançlar oluşabilir. Çünkü (Mars/Plüton) gözü kara bir şekilde egemen olmak, almak, başarmak gibi hırs ve zorlayıcı etkiler verir.
Bunlardan bağımsız, Mars/Neptün karesi hala yaşanıyor. Bu açılara 19, 20 Ocak’a kadar dikkat etmek gerekir. Özellikle, kandırılma, heklenme, dolandırılmak açıları barındırır. Dalgınlık dağınıklık verebilir, yanlış yapma riski daha fazladır. Bağışıklık sistemi düşebilir. Hastalıklara, enfeksiyonlara karşı hassasiyet artabilir. Özellikle virüse yakalanmamak için daha iyi önlem almak gerekebilir. Doğru gibi görünen şeyler adına yanılgılar yaşanabilir, dikkatli olalım!

Bu Hafta Burçlar Neler Söylüyor? Yükselen Burcunuzu da Okumalısınız!

Tüm burç ve yükselen burçlar ile ilgili haftalık yorumlarınızı sizler için derledik!

READ  Mars Retrosu: "Asla Deme Asla"

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Koç Burcu ve Yükseleni Koç Burcu olanlar.

Koç: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, arkadaşlarla, dostlarla görüşmek, birlikte takım çalışmaları yapmak, organizasyonlar adına zor olabilir. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemi ne daha fazla dikkate almalısınız. İş alanında iletişimsel sorunlar yaşanabilir. İş anlaşmalarını, ticari konuları daha iyi planlamalısınız.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Boğa Burcu ve Yükseleni Boğa Burcu olanlar.

Boğa: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemlerini daha fazla dikkate almalısınız, iş hayatında bazı sorunlar, anneyle veya bazı akrabalarla ilgili problemler oluşabilir. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemi ise, Yurt dışı bağlantılarında problem, yasal konular veya seyahat sorunları yaşanabilir.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 İkizler Burcu ve Yükseleni İkizler Burcu olanlar.

İkizler: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, seyahat sorunları belki iptalleri yaşanabilir. Bazı yasal problemleri, evrakları düzenlemek gerekebilir. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemi ise Finansal krizler, resmi evrak, sağlık sorunu yaşanabilir. Vergi cezası, prim kaybı, kredi sorunları oluşabilir.

Yengeçler, Aslanlar, Başaklar, Teraziler ve Akrepler İçin;

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Yengeç Burcu ve Yükseleni Yengeç Burcu olanlar.

Yengeç: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri , krediler, finansal risk barındıran konular, ortak yatırımlara dikkat edilmeli. Tedavilerinizde olabilir. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemi ise daha fazla dikkat edilmeli özellikle İlişki problemleri, anlaşmalarda sorunlar yaşanabilir. Ortaklık, evlilik gibi konulara dikkat edilmeli.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Aslan Burcu ve Yükseleni Aslan Burcu olanlar.

Aslan: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemlerine daha fazla dikkat etmelisiniz, ilişkiler, ortaklıklar, sözleşmeler, hukuksal konular yoğun olabilir. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemi ise Sağlığınıza dikkat edin. Temizlik, aşı, hijyen gibi konuları dikkate almalısınız, doktor kontrollerinizi ve evcil hayvanlarınızı ihmal etmemelisiniz. Geçmişten gelen kontroller olabilir.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Başak Burcu ve Yükseleni Başak Burcu olanlar.

Başak: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, işinizi yeniden düzenlemek ve bazı sorunları çözmek gerekebilir. Daha planlı olmalısınız. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemi ise Çocuklarınızla ya da aşk ilişkilerine dikkat etmelisiniz, spekülatif konularda risk almayın. Spora hobilere, seyahatlere, gezilere ara verilebilir.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Terazi Burcu ve Yükseleni Terazi Burcu olanlar.

Terazi: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, aşk ve çocuklarla ilişkiler açısından daha esnek olmaya bakmalısınız. Keyiflere, hobilere bir süre ara verebilirsiniz. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemleri ne daha fazla dikkat etmelisiniz, özel hayat ya da ebeveynlerin hayatında sorunlar olabilir. Ev içinde bazı değişiklik yapmak gerekebilir.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Akrep Burcu ve Yükseleni Akrep Burcu olanlar.

Akrep: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri daha fazla dikkat etmelisiniz, ailevi sorunlar oluşabilir. Evde daha çok vakit geçirmek gerekebilir. Arkadaşlarınızla ev ortamında buluşurken ihtiyatlı olmalısınız. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemleri ise, yakın çevre, akraba ve eğitim hayatınızla ilgili sorunlar, internet paylaşımlarında problemler olabilir.

Yaylar, Oğlaklar, Kovalar ve Balıklar İçin;

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Yay Burcu ve Yükseleni Yay Burcu olanlar.

Yay: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, yakın çevrenizle ilgili sorunlar oluşabilir. Onların hayatında bazı problemler olabilir. Yazılarınız, paylaşımlarınız, internet çalışmalarınızda daha planlı olmalısınız. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemleri ise, finansal risk almayın. Müşteri ilişkilerini yeniden düzenlemek gerekebilir. Çok çalışacaksınız!

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Oğlak Burcu ve Yükseleni Oğlak Burcu olanlar.

Oğlak: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, anlaşmalarda sorunlar finansal problemler olabilir. Müşterilerle ilişkilerde daha esnek olmaya çalışmalısınız. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemleri ise, bu dönem zihnen yoğun olabilirsiniz. Bazı projeleri oturtmak zor olabilir. Planlama ve organizasyonda zorluk yaşayabilirsiniz, yoğunluktan sinirsel yıpranma da verebilir. Adım adım ilerleyin.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Kova Burcu ve Yükseleni Kova Burcu olanlar.

Kova: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, kişisel projelerinize başlamakta sorunlar yaşanabilir. Belki bazı şeyleri yeniden organize etmek gerekir. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemleri ise, geçmişle bağlantılı alanlara yoğunlaşarak var olan sorunları düzenlemeye çalışabilirsiniz. Yurt dışı odaklı olabilirsiniz. Kadersel zorluklar olabilir, sorunları akışına bırakmalısınız. 4-5 Mart’tan itibaren girişimler başlıyor.

14 Ocak – 26 Ocak 2022 Balık Burcu ve Yükseleni Balık Burcu olanlar.

Balık: 14 Ocak-26 Ocak 2022 dönemleri, biraz daha içe kapanık bir dönem olabilir. Evinize ailenize arkadaşlara odaklanabilirsiniz. Bazı şeyleri akışına bırakmalısınız. Belki dinlenme şansınız artacak. Bir süredir yapamadığınız yarım kalan işleri bitirebilirsiniz. Merkür Retrosu yani; 26 Ocak-4 Şubat 2022 dönemleri ise, takım, dernek, grup çalışmalarında sorunlar oluşabilir. Organizasyonlarda iyi planlama yapılmalı
Kendinize iyi bakın sağlıkla kalın🙏🌟

İlginizi çekebilecek diğer retro ve astroloji yazılarımız;

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles