Köksal Engür Vefat Etti

Köksal Engür hayatını kaybetti

Aldığımız son dakika haberine göre maalesef Köksal Engür vefat etti…

Onur Ünlü’nün sosyal medya hesabından aldığımız habere göre ünlü tiyatro sanatçısı Köksal Engür maalesef hayatını kaybetti.
Onur Ünlü instagram hesabına eklediği hikayede ” Canımız Köksal Engür’ü kaybettik. Çok çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun.” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Köksal Engür kimdir?

Köksal Engür, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. 5 Mart 1946 tarihinde Kars’ta doğmuştur. Sanat yaşamına eğitimini tamamlamadan başlamıştır. Çocuk yaşta TRT Ankara Radyosu’nda kısa radyo tiyatrolarıyla başlayan deneyimleri, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezuniyetine kadar devam etmiştir.

Köksal Engür, tiyatro kariyerine Ankara Halkevi, Sahne 9, Ankara Deneme Sahnesi, Çağdaş Sahne, Hodri Meydan Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile Devlet Opera ve Balesi yapımlarında çeşitli roller alarak başlamıştır. Ayrıca sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. Susam Sokağı’ndaki Büdü karakteri, Korkuyorum Anne filmindeki performansı ve Leyla ile Mecnun’da “Ak Sakallı Dede” ve “Karabasan” rolleriyle tanınmıştır.

Seslendirme kariyeri de oldukça başarılı olan Köksal Engür, Squitward karakterini seslendirdiği SüngerBob KareŞort çizgi dizisi ve Red Kit gibi çizgi filmlerdeki performanslarıyla da adından sıkça söz ettirmiştir. 2022 yılında hayatını kaybeden Engür, Türk tiyatro, sinema ve dizi dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Köksal Engür ile ilgili diğer yazılarımız;

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Bir yorum girin
Adınız

Exit mobile version