18.9 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Kat: -2

Kat: -2 yazısı sizlerle beraber. İsteksiz doğan çocukların kaderleri lağımda geçer. Gün yüzünü görmeye yatkın değildir onlar. Pislik onların evleri, karanlıklar ise gün doğumudur. Düşüncelerim marmelat kıvamına yaklaşıyor ve işler bataklık hali alıyor ya da bu benim oluştuğum balçıklara dönmeye başladığım anlar; bundan tam olarak emin değilim. Kendi tavşan deliğimi hayal bile edememek ne karamsar! Sıra-dışı şeylere inanma isteğim ve arzum her geçen gün artarken, diğer taraftan amansız boşluklara itekleniyorum hissinin ikilemi bana kötürüm hisler yaratıyor. Tanrım!? Duyuyor musun? Bu kelamlarım senin için…

Kaoslar bana nizami geliyor ve çığlıklarında gizli tüm yeşil çayırlarıma giden yollarım. Tüm ataklarımda saklı bütün neden sonuç düğümlerim. Yansımalarımı takip ettikçe yolum uzuyor ve yansımalarımı takip ettikçe izlerim kayboluyor. Her ilerleyişim geçmişime döneceğim yolumu kaybettiriyor ve her adımım bana geleceğime dair kibrit ışığının aydınlattığı kadar önümü gösteriyor. Kısa anlarım ve anılarım içerisinde saatlik geleceklerim beni tedirgin ediyor. Yolum ne kadar?

Yağmurlu Günler, su, doğa, yağmur, 3d ve soyut, HD masaüstü duvar kağıdı | Wallpaperbetter

Bir çok şey olabilirdim ama her şey oldum; ve aynı zamanda hiçbir şey. Ben kapalı balkonun buzlu penceresine yansıyan turuncu sokak lambasının pigmentlerinde saklıyım. Ben aralanmış perdelerden odalara sızan ışıkların duvara yansıttığı figürü hayalet dostu yapan adamım. Ben oluşturduğum dağınıkları seven ve aynı zamanda tiksinip hiçbir şey yapmak istemeyen o duyguların derinliklerindeki o gizemli kapıyım. Ben gecenin sessizliğinde rüzgardan gelen ıslığa ritimler tutanım. Ben benim benden çok öte ve ben benim en az da hiçlik kadar. Biliyorum sana bohem geliyor ve anlamlandıramıyorsun. Önemi yok; ben biliyorum.

Dünyanın son gününde ne yaptığının bir önemi var mı? Alametlerimi çoktan yaşadım ve her başladığım gün güneş batıdan doğuyor. Ne kıyamet koptu şimdiye kadar ne de barış hüküm sürdü içsel döngümde. Benim cehennemim bu paradoksal işleyişimde.

READ  Yenilenlerdenim

Siz Okurlara Daha İyi Bir Deneyim Sunmak İçin;

Engin Orhan’ın kalema aldığı “Kat -2” yazısına benzer diğer 24Okur Yazılarına Göz Atın!

Engin Orhan
Engin Orhanhttp://www.24Okur.com
Merhaba değerli okuyucum. Bu hayatta her çorbadan bir kaşık almış ve almaya devam eden, fakat henüz bir kazan sahibi olamayan, inişli çıkışlı otuzlu yaşlı, 90’lık kasedinin B tarafını keşfeden bir homo sapiensim.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles