22 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Işığını Aç

En son ne zaman tamamen kendin oldun, kendinde oldun? İçine döndüğünde inanılmaz bir hayata adım atacabilecekken başkasının çevresine ait olmak hoşuna gidiyor mu? Korkarak farkını ortaya koyamazsın. Papağan gibi yaşayarak sana verilen ömre haksızlık etme!

Öyle ya da böyle oturmuş veya oturmakta olan yaşam tarzın var. Doğru kabul ettiklerin, asla katlanamam dediklerin, sevdiğin film, ya bıkarsam diye çok sık dinlemediğin müzik seni sen yapan şeyler. Tüm bunlar tamam da havada uçup dolaşan, bunları yaparsan en iyi olursun diyen, seni belli kalıplara sokmak isteyen tozlar nerden çıktı? Üfle gitsin tek yaptığın şey kendine gelmek olacak.

Kararsızlık ile karamsarlık birbirine ne kadar benziyor fark ettin mi? Ufak bir dikkat dağınıklığı, zihninde aralamadığın her kapı büyük yapbozun kayıp parçası.

Eminim ki herkes bir konuda ya da birçok konuda yetenekli. Üzüldüğüm şey ise şu: başkası gibi yaşamak isteyerek, başkalarının kuyruğu olarak öyle büyük hazineyi harcıyorsun ki! Bir an önce nöronlarına doğru sinir ağını öğret. Derin bir nefesle ana dön ve orada kal. Etrafındaki insanları tanımak için harcadığın zamanı şimdi şahsiyetini tanımakla harca, bu vereceğin en doğru kararlardan. Bir kişiye ismi dışında isminden çok şeyle hitap etmeyi bırak da kendi ismini söyleyerek içeriye gir. Yaptığın hatalarla seni senden etmesini değil, tecrübe olarak kalmasını seçeceksin insanların.

Gereğinden fazla değer verip geri dönmesini istediğim için, insanlardan bir şey bekleyip harekete geçmediğim için, anlamını fark edemeden aldığım binlerce nefes için özür dilerim kendimden. Hatalarımdan ancak ders aldım. İyi ki de hata yaptım. Artık önüm çok daha aydınlık.

Hey sen! Harekete geçmek için kimi, neyi bekliyorsun? Geçen her saniye senin için bir armağan. Armağana, armağanla cevap ver. Dönüp baktığında taklit edilesi iz bırak. Ama sakın başkalarını taklit etme yoksa ancak kukla olursun. Gözünü kaşını bilmem, yaşını boyunu bilmem. Tek bir şey var. Okudukların, seni heyecanlandıracak işlere sürüklüyorsa sen çok özel bir insansın. Öyle biri ol ki dönüp baktığında keşke değil ‘risk aldım ve başardım’ çıksın ağızdan. Görev tamamlandı, ne dersin?

READ  Sessizlik
Senanur Kara
Senanur Kara
'Ya okunmaya değer bir şey yaz ya da yazılmaya değer bir şey yap.' İkinci yolu bilemem fakat ilki için buradayım. 18 yaşındayım. Tıp fakültesinde okuyorum. Sanat, bilim, spor ilgimi çeken alanlar.

Related Articles

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles