21.7 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 17, 2024

Hayır Delirmedim Bank Konuştu

Ben; Merhaba nasılsın?
Bank; Şu sıralar biraz yalnız, ıssız. Biraz kısıtlanmış hatta.

Ben; Virüs seni de etkilemiş sanırım?
Bank; Öyle oldu  bir miktar. Önceleri hiç kalmadığım kadar yalnız kaldım. Başlarda terk edilmiş gibi hissettim ama sonrasında kendimle tanıştım.

Ben; Yeni mi tanıştın?
Bank; Kaçtığım şeylerle yeni tanıştım evet. Bilmek istemediklerimle, görmezden geldiklerimle.  Korkularımla tek tek tanıştım mesela. Yalnızlık en büyük korkumdu itiraf ediyorum. Ve aslında o kadar korkulacak bir şey olmadığını fark ettim. Yalnız değil kendimle kaldım diyorum artık.

Ben; Peki nasıl bir his bir sürü insanla bu kadar “içli dışlı” olmak?
Bank; O kadar çok şeye şahit oldum ki.. Her türlü insan gördüm. Zengini, fakiri, mutlusu, mutsuzu.. Hepsi mutlaka uğradı bana. Nasıl bir his ben de bilmiyorum.  Karmaşık. Sanırım tanımlayacak kelime bu. Karmaşık hissettiriyor.

Ben; Varlığından memnun musun?
Bank; Boşluğun varlıktan daha fazla yer kapladığını öğrendiğimden beri girdiğim kavram karmaşasının içinde savrulup duruyorum. Bazı zamanlar yok olmak istiyorum varlığımı hiç olmamış gibi silmek istiyorum. Bazı zamanlar kendimi bulutlarda hissediyorum bütün dünya sanki benim varlığımla anlam kazanıyor gibi. Kavram karmaşasının getirisi bu. Bilmiyorum.

Ben; Unutamadığın bir an var mı?
Bank; Unutmak için önce hatırlamalı. Hatırlamıyorum çünkü unutmak istiyorum.

Ben; Hiç pişman oldun mu?
Bank; Yaşananlardan pişmanlık duymamak gerekir. Her yaşantı bir parçan senin. Üzerime kazınan her kelime her baş harf ve söndürülen her izmarit gibi. Yaşanmayan, ertelenen ve kaçılanlardan pişmanlık çok.

Ben; Birçok ayrılığa tanık oldun. Söylesene ayrılıklar da sevdaya dahil mi?
Bank; Benim aklım almıyor. Odun olmamdandır zannımca. Sevdaya dahilse ve ayrılanlar da hala sevgiliyse neden? Nasıl? Kelimelere ve hareketlere çokça anlam yükleniyor. Bazen bir şeyler bitiyor. Bir şeylere çözüm bulunmuyor. Ayrılıklar sevdaya dahil mi bilemem. Ben hiç dahil olmadım. Fakat ayrılanların hala sevgili olmadığını biliyorum.

READ  Gizemli ve Nazlı Kız Kulesi

Ben; Konuştuğuma memnun oldum. Eklemek istediğin bir şeyler var mı?
Bank;  Hayatın size getirdiği şeylerle yetinin.  Peşinden koşarken elinizdekini de yitirmeyi bırakın. Ha bir de kirletmeyin bizleri yeter. Bir baş harf kazımak ya da sigara söndürmek için var olmadım ben.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles