Hasan Yeşildağ Kimdir?

Hasan Yeşildağ Kimdir? Hasan Yeşildağın Kardeşi Kimdir? Erdoğan İçin Hapse mi Girdi? Ne İş Yapıyor,Kaç Yaşında ve Nereli?

Siyaset gündeminin merak edilen isimlerinden olan Hasan Yeşildağ ile alakalı merak edilen her şeyi sizin için araştırdık. Hasan Yeşildağ Kimdir? Hasan Yeşildağ’ın Kardeşi Kimdir? Erdoğan İçin Hapse Mi Girdi? Hasan Yeşildağ Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor ve Nereli? gibi soruların cevaplarının tamamı bu yazıda! İşte Hasan Yeşildağ hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Hasan Yeşildağ Kimdir?

1961 Rize doğumlu Hansan Yeşildağ, firari FETÖ’cü Cevheri Güven’in kanalında video yayımlayan Ali Yeşildağ’ın abisidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nden arkadaşıdır.

1961 Rize doğumlu olan Yeşildağ’ın 1990 yılından beri halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketleri vardır.

Kasımpaşa ve Rizespor kulüplerinde yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. En önemlisi AKP Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği yaptı. Yeşildağ ayrıca Etiler’deki Ulus Cafe’nin de sahibidir.

Hasan Yeşildağ Kimdir? Hasan Yeşildağın Kardeşi Kimdir? Erdoğan İçin Hapse mi Girdi? Ne İş Yapıyor,Kaç Yaşında ve Nereli?
Hasan Yeşildağ Kimdir? Hasan Yeşildağın Kardeşi Kimdir? Erdoğan İçin Hapse mi Girdi? Ne İş Yapıyor,Kaç Yaşında ve Nereli?

Hasan Yeşildağın Kardeşi Varmı?

Hasan Yeşildağ, Ali Yeşildağ ve Zeki Yeşildağ olmak üzere üç kardeşlerdir. İşte onlar hakkında merak edilenler;

Ali Yeşildağ Kimdir?

Ali Yeşildağ Kimdir? Ne İş Yapıyor, Kaç Yaşında ve Nereli?

Ali Yeşildağ, aslen Rizelidir. Yeşildağ, siyaset gündemiyle ilgili yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündeme gelmiş ve vatandaşlar tarafından kim olduğu araştırılmaya başlanmıştır.

Ali Yeşildağ’ın öz abisi olduğunu söylediği Hasan Yeşildağ, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nden arkadaşı olduğu bilinmektedir. Hasan Yeşildağ, 1961 yılında Rize’de dünyaya gelmiştir. Hasan Yeşildağ’ın 1990 yılından bu yana halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyetler gösterdiği bilinen bir şirketi bulunmaktadır.

Zeki Yeşildağ Kimdir?

Zeki Yeşildağ Kimdir? Ne İş Yapıyor, Kaç Yaşında ve Nereli?

Zeki Yeşildağ 1961 yılında Rize’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1976-1984 yılları arasında Kurtuluş, Feriköy ve Karagücü Spor Kulüplerinde amatör lisanslı olarak futbol oynadıktan sonra 1986 yılında Zürih Kaufmenıschelem İnstitut İşletme Programı’nı bitirdi. Kasımpaşa ve Rizespor’da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1989 yılından beri çeşitli siyasi parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Yeşildağ’ın 1990 yılından beri halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketi vardır.

Evli olan Zeki Yeşildağ, orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Erdoğan İçin Hapse Mi Girdi?

Hasan Yeşildağ Kimdir? Erdoğan İçin Hapse mi Girdi? Ne İş Yapıyor, Kaç Yaşında ve Nereli?

Erdoğan’ın hapis cezasına çarptırılmasının ardından, Yeşildağ bilerek suç işleyip Erdoğan’dan önce Pınarhisar Cezaevi’ne girdi. Erdoğan 26 Mart 1999’da cezaevine konulduğunda bizzat Yeşildağ tarafından karşılandı.

Hüseyin Besli ve Ömer Özbay, beraber kaleme aldıkları “Recep Tayyip Erdoğan, Bir Liderin Doğuşu” kitabında Erdoğan’ın hapiste öldürüleceği istihbaratını aldıktan sonra Hasan Yeşildağ’ın hapse girme süreci şöyle anlatıyorlar:

“Aldığı bilgiyi ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olan kardeşi Zeki Yeşildağ’la paylaştı. Ne gibi önlemler alabileceklerini gözden geçirirken Zeki, kestirip attı: ‘Abi, uzatmaya gerek yok. Tayyip Bey’le beraber sen de gireceksin cezaevine; mahpusluğun yabancısı değilsin! Yeşildağ, karşılıksız çek kesmekten karşısına çıktığı hakimden yana yakıla hapis talep eder. Tek çıkar yolun ‘hapse mahkumiyet’ cezası olduğuna hakimi ikna eder.”

Yeşildağ, Erdoğan’ın mahpusluk süresi olan 4 ay boyunca görüşmelerini düzenledi, yanından ayrılmadı.

Hasan Yeşidağ’ın Kahramanlık Hikayesi

Avrupa’da asalayı bitirme eylemlerinde yer aldığını kahramlık hikayeleri ile söyleyen Hasan Yeşildağ’ın kahramanlık hikayelerini de anlatayım. Kendisine ASALA ile mücadele teklifi gelince bunu kabul eder. Bomba malzemelerinin hepsi kendi evindedir. Şu an ülkemizde Suriyeliler parklarda geziyorlar ya o zaman da bizim bu dostlarımızın vizyonu parklarda buluşacak kadar var. Tabii İsviçre polisi bu kadar genç adamı parkta yan yana görünce yanlarına gelip pasaport kontrolü yapıyor. Bizim Hasan Yeşildağ’da İtalyan pasaportu var. İsviçre’de sizlerin de bildiği üzere üç yabancı dil kullanılıyor. Bunlardan biri de İtalyanca. Polisler hasan yeşildağa İtalyanca bir şeyler sorunca çat pat İngilizcesi ile cevap vermek istiyor. İsviçre polisi hangi İtalyan İtalyanca bilmez diye hepsini gözaltına alıyor. İçlerinden İran pasaportu kullanan bir tanesi serbest kalıyor. Şu an ismini hatırlayamadığım için daha sonraki tweetlerde ismini söyleyeceğim. Ona soru sorduklarında kurnazlık yapıp sadece bildiği duaları okuyor. Polisler de Arapça bilmediği için onu serbest bırakıyorlar (komedi filmi çekilse böyle bir senaryo yazılamaz değil mi kardeşlerim?). Polisler Hasan Yeşildağ’ın evine gidince bomba yapımında kullanılan tüm malzemeleri ele geçiriyorlar. Ancak Hasan Yeşildağ 5-6 ay cezaevinde kalıp tahliye oluyor. Şu an hepinizin kafası karıştı değil mi? Bu kadar bomba malzemesi varken 5-6 ayda nasıl serbest kalır diye. O da bir şey mi? Bir de üstüne İsviçre vatandaşlığı veriyorlar. Meğerse bizim kahraman, vatansever, milliyetçi, dindar hasan yeşildağ’ımız bütün her şeyi okuyor (Namuslu olmak ayrı bir şey). İlerleyen saatlerde 25 tweet daha yayınlayacağım. Bende milyon tweetlik malzeme var. Eğer ki beni yalnız bırakırsanız akit sonlanır. Söz namus kelimesinin hakkını verin. SÖZ SİZE DE NAMUS, SADECE BANA DEĞİL

Hasan Yeşildağ Kaç Yaşında Ne İş Yapıyor ve Nereli?

1961 Rize doğumlu olan Yeşildağ 61 yaşındadır. 1990 yılından beri halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketleri vardır.

Çamlıca Kulesi’ndeki 360 Kule Kafe & Restoran’ın İşletmesi Hasan Yeşildağ’a İhalesiz Verildi!

Çamlıca Kulesi’ndeki 360 Kule Kafe – Restoran’ın işletmesi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Hasan Yeşildağ’a verildi. Akşam, Star ve Kanal 24’ü alarak medya sektörüne giren Yeşildağ ile Erdoğan’ın tanışıklıkları, Erdoğan’ın hapis yattığı döneme dayanıyor.

Cumhuriyet’ten Miyase İlknur’un haberine göre; kardeşi Zeki Yeşildağ’ın da İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) meclis üyesi olduğu Hasan Yeşildağ’a İBB’ye ait Ulus Cafe, halı sahalar, nargile cafelerden sonra Yapı&Yapı İnşaat’a verilen Ankara AKM Millet Bahçesi, Rize’de Cengiz İnşaat’la birlikte verilen İyidere Lojistik Limanı’ndan sonra şimdi de geçen hafta açılışı yapılan Çamlıca Kulesi’nin restoran ve kafe işletmesi işi verildi.

 

24Okur l “Batmanlı İş Adamı Metin Güneş Kimdir? Nereli? Kimi Öldürdü?” Benzeri Konumuz;

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Bir yorum girin
Adınız

Exit mobile version