16 C
İstanbul
Perşembe, Nisan 18, 2024

Gerçeklere Yolculuk: Yarına Tek Bilet

Hayatınızda hiçbir trene biletsiz bindiniz mi? Yok yok, siz hiç bir trenle gerçeklere yolculuk yaptınız mı? Olur mu öyle şey demeyin. Bu tren sizi gerçeklerle buluşturuyor.

“Yarına Tek Bilet” filmi 19 haziranda Netflix’te izleyicinin beğenisine sunuldu. Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in başrollerini paylaştığı bu film, Ankara’dan İzmir’e tren yolculuğu yapan iki yabancıyı anlatıyor. Fakat bu tren yolculuğu normal tren yolculuklarından biraz daha farklı geçiyor. Leyla ertesi gün İzmir’e varabilmek için biletsiz bir şekilde trene biniyor. Oturduğu yer ise tamamen Ali’ye ait olduğu için Ali geldiğinde kalkmak zorunda kalıyor. Sonrasında Ali Leyla’nın durumuna anlayış gösteriyor ve orada kalmasına izin veriyor. Bu sayede aralarındaki iletişim giderek artıyor. Önce Ali İzmir’e neden gittiğini Leyla’ya anlatıyor. İlerleyen sahnelerde anlıyoruz ki Leyla Ali’nin anlattığı hikâyeye oldukça hakim. Onları bu ortak paydada buluşturan şey yaşadıkları “ihanet” oluyor ve ortaya tüm gerçekler dökülmeye başlıyor.

Filmi izlerken gerçekten zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamadım. Merak unsuru epey canlı tutulmuştu. Fakat sonunun daha farklı olmasını dilerdim. Açıkçası sonu beni pek tatmin etmedi. Şu evlerimize kapandığımız günlerde biraz da olsa İzmir havası almak ve bir parça deniz görmek bana iyi geldi. Eminim ki sizlerde izleyince böyle hissedeceksiniz. Eğer müzik listenize eklemek isterseniz diye filmdeki bazı müzikleri aşağıya bırakıyorum.

Don Cavalli – Me and My Baby

Büyük Ev Ablukada – En Güzel Yerinde Evin

Yann Fanch Kemener & Didier Squiban – Duhont’ar ar Mane

Ümit Besen – Nikah Masası

Ercan Saatçi – Sayenizde

Şuraya bir de fragman bırakıyorum. Filmi izledikten sonra düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

READ  Zatürre Aşısı Coronavirüsten Korur mu?

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Hacer Atik
Hacer Atik
22 yaşındayım. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim görmekteyim. Edebiyata ve kitaplara gönül vermiş bir gencim. :)

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles