20.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 18, 2024

Gece Misafiri

Gaybana* mı geceler?

*Hain, lanet olasıca, kötü, biçimsiz, yakışıksız…

Oy sevdasına kurban olduğum oy
Bilsen ne gaybana geceler yaşarım

Tabiata farklı bir sessizliğin yayılmaya başlamasından mıdır bilinmez, garip bir takım şeyler gönlümüze davetsiz misafir olmaya heveslidir geceleri.

Mesela hava kararmaya başladığında evimin yolunu gözlerim eğer dışarıdaysam. Hele bir de yalnızsam dışarı adım atmak bile istemem. (Beni gece yürüyüşlerine alıştırmaya çalışana selam olsun buradan.) Çok tehlikeli bir bölgede yaşıyor değilim ama yine de içimi farklı bir şeyler ürpertir.

Tabii geceleri, evim dediği yerde de huzuru yakalaması zor oluyor insanın. Mesela yıllar önce yaşadığı çok anlamsız bir olay, o gece vakti mutsuzluğu için yeterli bir sebep olabiliyor. Sanırım bilim insanları bunun çözümünü de üretemedi henüz!..

Kulaklarımda kuru kuru uğultular

Ve maalesef ki bu yazıyı da o tarif ettiğim gecelerden birinde kaleme alıyorum. Ve yine maalesef ki aslında hiçbir şeyi kaleme alamıyorum, yazamıyorum.  Öylece bakışıyoruz düşüncelerle/hislerle.

Bugün onlarca kez dinlemişimdir…
Sizlere de hediyemdir.
READ  Kadın
Mahmut Yıldırım
Mahmut Yıldırımhttps://linktr.ee/mahmutumsu1i
Denizli'de güzel bir yerde, kitapları ve insanları keşfediyorum. Biraz amatörce seslendirmemi istediğin metinler için iletişime geçebilirsin.

Related Articles

CEVAP VER

Bir yorum girin
Adınız

- Advertisement -spot_img

Latest Articles